Alternatywa dla Panasonic tx-l47et5?

Amaru

New member
Witam serdecznie,

zamierzam zakupić sobie nowy telewizor do pokoju słonecznego 24m^2, odległość od tv to jakieś 4,5 m.

Główne parametry, na które mnie interesują to:
- rozmiar matrycy: 46"-50"
- energooszczędny (czyli plazma odpada ;P)
- 3D (pasywne) - nigdy nie miałem TV z technologią 3D, ma być to dodatek, a nie wiodący parametr
- cena: do 4,500zł

Głównie na tv będą oglądane mecze, filmy z komputera (później pewnie Blu-Ray), czasem pewnie jakieś programy (nie w HD). Fajnie jakby się dało film w 3d "puścić" z laptopa na tv (przez hdmi).

Od jakiegoś czasu bacznie przyglądam się telewizorowi Panasonic tx-l47et5 - chyba spełnia wszystkie moje wymagania. Jednak jak już wydaję taką sumę pieniędzy to lubię mieć pewność, że dokonuję możliwie najlepszego wyboru.

Czytałem na zagranicznych forach o input lagach w tym TV - jednak ten aspekt mnie nie interesuje, nie gram na konsolach. Chcę się upewnić, że mój wybór padł na dobry sprzęt, nie za bardzo mam zaufanie do firmy Samsung czy Sony, LG też średnio (chociaż ten Panasonic ma matrycę i technologię pasywną 3D od LG) - od kilku lat głównie właśnie ufam firmie Panasonic i zdaję sobie sprawę, że to mogło odegrać też sporą rolę przy wyborze tv. Tak więc czy jet jakaś lepsza opcja spełniająca wszystkie moje "zachcianki"? W temacie tego Panasonica siedzę już od lutego, znam większość (z opinii innych ludzi) wad i zalet tego modelu, jednak nie przyjrzałem się tak wnikliwie w ofertę innych firm. Za wszelkie wskazówki bądź opinie będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam,
Amaru
 

Amaru

New member
Do takich potrzeb bardzo dobry model.
Do porównania Sharp 46 LE 830, Samsung 46D 6500


Dzięki Kiki za szybką odpowiedź, widzę, że tutaj ludzie mają respekt i zaufanie do Twoich wypowiedzi, tak więc powoli utwierdzam się co do zakupu tego Panasonica. Ostatnie pytanie jeszcze mam czy żaden LG w tej cenie (do 4.500zł), nie będzie lepszym wyborem od tego Panasonica, np. 47LM620S?

Aha i jeszcze jedno, kiedy warto kupić telewizor, czy jest możliwe, że tx-l47et5 straci trochę na cenie po wprowadzeniu na rynek l55et5 (niby już jest ale nigdzie go nie mogę znaleźć, może ktoś podać namiary na ten model - tak z ciekawości chcę zobaczyć cenę :p). Zależy mi na tam by telewizor mieć jeszcze w kwietniu, ew. początek maja.

Pozdrawiam,
Amaru
 
Ostatnia edycja:
Do góry