[All] Regulacja czujnika oświetlenia (Light Sensor)

kelokelo

New member
Witam, niestety nie udaje mi się znaleść żadnej informacji czy da się w jakiś sposób wyregulować ten czujnik. Aktualnie działa w takim zakresie ze nie wiem po co go zrobili, muszę się dobrze przyjrzeć żeby zobaczyć zmiany. I sam w dzień rozjaśniam a w nocy przyciemniam tv:/
Przy zakupie jednym z powodów zakupu tv (46V5500) był ten czujnik, żebym nie musiał się ręcznie bawić. Chciałbym żeby to działało tak jak w iPhone i laptopach, gdzie faktycznie jasność jest mocno ograniczana i nie powoduje bólu oczu.
Może da się coś zmienić w menu serwisowym lub jakiś alternatywny soft? Bo w takim stanie to nie powiem gdzie sony może sobie go wsadzić
 

Ares78

New member
O alternatywnym sofcie nie słyszałem jeśli mam być szczery czyli ta opcja, a grzebanie w menu serwisowym w innym celu niż sprawdzenie przepracowanych godzin jest raczej nie wskazane. Można sprawdzić jeszcze na innym modelu czy czujnik nie jest po prostu uszkodzony bo i tak mogło się zdarzyć...
 

kelokelo

New member
Tak też zrobię, podjadę do jakiegoś marketu i porównam. Na czujnik najpierw świecę po czym go zakrywam, da się zauważyć ze jest jakaś zmiana, ale gdybym nie patrzył w tym momencie to bym nawet nie wiedział czy jest przyciemniony czy nie.
 

Ares78

New member
Sprawdź bo usterka czujnika jak wspomniałem zawsze może się zdarzyć, w5500 działało to ok, może nie tak jak w laptopach, ale była różnica, a przecież to bardzo zbliżona konstrukcja do v5500. Także daj znać jaki wynik dadzą obserwacje w sklepie.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Sprawdź bo usterka czujnika jak wspomniałem zawsze może się zdarzyć, w5500 działało to ok, może nie tak jak w laptopach, ale była różnica, a przecież to bardzo zbliżona konstrukcja do v5500. Także daj znać jaki wynik dadzą obserwacje w sklepie.

To nie usterka. Ten czujnik tak słabo działa. Też mnie to wkurza. Mogła by być w menu regulacja wpływu tego czujnika na ustawienia jasności obrazu. Taka prosta rzecz, do rozwiązania w samym firmware ale sony ma gdzieś swoich klientów. Już nie raz pisałem o tym na forum. Byle Samsung czy LG 100 krotnie bardziej dba o swoich klientów.
 

kelokelo

New member
Z tego co sprawdziłem w sklepie wynika ze ten typ tak ma seria V i W.
Efekt jest lepiej widać kiedy tv jest mocno rozjaśniony, a w moim przypadku preferuje ciemniejszy obraz, to tez czujnik działa w jeszcze mniejszym zakresie.
Najlepszy efekt przyciemnienia daje przestawienie oszczędzania energii na intensywne:p Takiego efektu za pomocą czujnika nie uda się osiągnąc:/
No nic następna funkcja która miała być bardzo fajna a okazuje się wybrakowana w wykonaniu Sony:/
 
Do góry