Akustyka..mega wpływ!

kaziu106

Member
Tuz przed sprzedażą wzmacniacza Denon PMA 1510AE przeniosłem sprzęt wraz z kolumnami Pylon Pearl 25 do sypialni. Po podłączeniu na poważnie zastanawiałem się czy sprzedawać wzmacniacz. Różnica w dźwięku, a przede wszystkim w równowadze tonalnej i w basie ogromna w porównaniu z tym co miałem w salonie. Nawet nie wiedziałem, ze moje kolumny tak grają. Jak tylko córcia podrośnie to przy zakupie nowego systemu stereo już wiem gdzie będzie to stało ;-) Odpowiednie rozstawienie kolumn od miejsca odsłuchowego i od tylnej ściany oraz dywanik na podłodze zrobiły swoje. Szkoda było sprzedawać wzmacniacz ale i tak w tej chwili nie mogę słuchać głośno więc póki był na gwarancji no to sprzedałem. Tak czy siak stworzyłem ten temat aby powiedzieć jak bardzo ważna jest akustyka pomieszczenia gdzie stoi sprzęt, a co za tym idzie jak ważna jest możliwość wypożyczenia sprzętu do domu przed zakupem. Teraz mam pewnie z 4-5 lat przerwy w gonieniu króliczka pod nazwa " stereo" ale przynajmniej dowiedziałem się gdzie postawić stereo za te kilka lat. Najlepszą rekomendacja była opinia mojej zony, która jak zobaczyła kolumny w sypialni to prawie zabiła mnie wzrokiem, ale jak kazałem się jej wygodnie położyć na wyrku i włączyłem koncert DŻEMu z Woodstock 2003 to nawet ona powiedziała, że w sumie to mogłaby się przyzwyczaić do tych kolumn w sypialni ;-). Tak czy siak w najbliższym czasie jak uda mi się sprzedać kolumny, żeby coś tam w domu grało chce kupić soundbar do salonu i mini wieże lub amplituner i kolumny podstawkowe do sypialni ale tu o poradę zwrócę się w innych wątkach. Podsumowując mój wywód na temat akustyki śmiem twierdzić, że jest ona na równi ważna jak dobór sprzętu, a nie wiem czy nawet czasem nie ważniejsza. ps, w załączeniu fotki ( trochę nie wyraźne i z kablami na wierzchu ), które wrzuciłem na Nasze Zestawy.
http://www.hdtv.com.pl/forum/1114382-post4369.html
 
Ostatnia edycja:

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie wystarczyło przenieść sprzęt do nowego pomieszczenia i efekt, który uzyskałem to tak jakbym słuchał tego zestawu pierwszy raz :). Ogromna zmiana na plus i żona zadowolona, ponieważ nic już nie jest za głośno. Zwyczajnie tego nie słyszy :)
 

JanVid

New member
Brawo ... brawo ..... za "cudowne odkrycia"! :) .... lepiej później niż wcale dowiedzieć się o takim zjawisku jak "akustyka pomieszczenia" ... od tego właściwie wypadałoby zacząć przygodę z AV a wówczas "sprzęt budżetowy" może zabrzmieć i wprowadzić w rejony hi-endu :) Niewiarygodne lecz prawdziwe .... fizyki nie da się oszukać. Proszę bardzo .. a tu żona okazała się "miarodajnym ekspertem" .... czyli słuchajcie żon (nie koniecznie swoich) :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry