akg k 271 mkII vs akg k 272 hd

superkomputer

New member
Witam zastanawiam się nad kupnem któryś słuchawek z podanych przeze mnie w temacie, w związku z tym mam pewne wątpliwości:
1. Kiedyś przeczytałem, ze AKG 271 maja mały pałąk i jeżeli ktoś ma dużą głowę może się w nie zwyczajnie nie zmieścić, ja jako posiadacz dużej głowy(może nie arbuza, ale duża) zastanawiam się czy ten problem występuje rzeczywiście
2. Mam zamiar słuchać muzyki przez te słuchawki w domu i może przez mp3, choć zakup takich słuchawek do mp3 playera mija się z celem ale co tam jak już je będę miał to dlaczego nie spróbować, i pytanie czy mp3 pociągnie mi tak duże słuchawki i czy to nie zaszkodzi słuchawkom lub mp3?
3. Czy iść w 271 czy lepiej 272 skoro nie jestem jakimś profesjonalistą i nie mam zamiaru w nich miksować dźwięku ani tym podobnych rzeczy robić
4. Czy to prawda, że w słuchawkach zamkniętych dłuższe słuchanie może być męczące?
 

tataniny

Member
Cześc!

Od kilku tygodni jestem posiadaczem słuchawek AKG 242HD. Są to słuchawki półotwarte. Słucham na nich stereo i oglądam w filmy (żeby nie przeszkadzac domownikom).
Uważam że są b. wygodne. Z jakości dźwięku jestem bardzo zadowolony.
Bardzo dobrze spisują się przy odtwarzaniu muzyki w filmach. Wg. mnie ścieżka nadawana w pięciu kanałach pozwala na identyfikację przestrzeni (efektów).
Ogólnie - polecam. Pozdrawiam - Jacek
 
Do góry