AE 109 vs AE Aegis Neo 3/2

milewski81

New member
Witam,

Szukam specjalisty od glosników Acoustic Energy:

Mam do kupienia:

AE 109 (starszy model) który już miałem i strasznie mi się podobały
Mieszkałem wtedy w wiekszym mieszkaniu pomieszczenie okolo 30 m2 a teraz jedynie 17 m2

W tej samej cenie mam też AE Aegis Neo 3 ale wydaje mi się że są to glosniki typowo do Kina domowego i maja "brudniejszy dzwięk" ja tansze glosniki

Więc zastanawiam się jeszcze nad AE Aelite 2 (podstawkowe) przeznaczone do muzyki i moze będą grały czyściej od powyzszych?

Podsumowując mam do wyboru 3 kolumny i nie wiem na co się zdecydować.
Parametry poniżej - słucham i ogladam KD 50/50 ale na muzyce bardzo mi zależy. Wiem że te Aegis Neo 3 3ba duzo odstawic od sciany a to mi troche nie pasuje. AE 109 są super czyste i ciezkie hehe ;) ale nigdzie nie moge porównać ich obok siebie wiec potrzebuje pomocy!
Pls o help i nie chce innych glosników od AE (moim zdaniem najlepsze w swojej cenie - za jakie moge je kupic)

AE109
HF Unit
25mm soft dome, ferrofluid cooled and damped. Magnetically shielded.

MF/LF Unit
Two 110mm resin pulp cones with critical flare and high power long throw voice coils. Magnetically shielded
Power Handling

125 watt max
Overall Frequency Response

35Hz – 22kHz
Sensitivity

91dB
Impedance

6ohms
Cabinet
Black Ash
Rosewood
Terminals
Gold-plated binding posts. Bi-wireable
Dimensions WxHxD

180 x 840 x 250
Weight

20kg each


---------------------------------------------------------------------------------------------
AELITE TWO to średniej wielkości kolumna głośnikowa o zaokrąglonym kształcie, niewiarygodnej mocy, dynamice i zakresie dźwięku. Zaprojektowana i wykonana przez AE, aby dać niespotykaną jakość dźwięku dla systemu hi-fi, jak i kina domowego.


Specyfikacja:
  • system: 2 -drożny
  • skuteczność (2,83 V/1 m) 90 dB
  • pasmo przenoszenia 25 Hz-25 kHz
  • impedancja: 8 Ohm
  • rekomendowana moc wzmacniacza: 175W
  • Głośnik wysokotonywy: 25 mm kopułka, magnes neodymowy z okręgiem chłodniczym
  • Głośnik nisko średniotonowy: 2 x 110 mm głośnik stożkowy z 32 mm termicznie spajaną cewką umieszczony w litej ramie i ekranowaniem magnetycznym
  • Wysokiej mocy system magnetyczny
  • Złocone gniazda głośnikowe
  • Obudowa: 15 mm grubości MDF obklejony fornirem z prawdziwego drewna, z tylnim bass-reflex
  • Typ połączenia : bi-wire
  • wymiary: 230 x 450 x 297mm
  • waga: 9,5 kg
  • dostępne kolory: orzech, czarny lub jasny dąb

---------------------------------------------------------------------------------------------

Aegis Neo Three są to mocne kolumny podłogowe z bassreflexem, dwu i pół drożne. Idealne do średnich i dużych pomieszczeń do ustawienia bezpośrednio na podłodze lub dołączonych do zestawu kolcach głośnikowych. Konstrukcja oparta na nagrodzonej konstrukcji Aegis Evo Three, model 'Neo' zastosowane technologie sprawiły, że model ten stał się najchętniej kupowanym modelem w ofercie AE.

Specyfikacja:
  • system: 2,5 -drożny, tylni bass-reflex
  • skuteczność (2,83 V/1 m) 90 dB
  • pasmo przenoszenia 35 Hz-45 kHz
  • impedancja: 8 Ohm
  • rekomendowana moc wzmacniacza: 25 - 170W
  • Głośnik wysokotonywy: 25 mm kopułka, magnes neodymowy z okręgiem chłodniczym
  • Głośnik nisko-średniotonowy: 130 mm głośnik stożkowy z prasowanego aluminium, magnes neodymowy
  • Głośnik niskotonowy: 130 mm głośnik stożkowy z prasowanego aluminium
  • Złocone gniazda głośnikowe
  • wymiary: 905 x 203 x 242mm
  • waga: 14 kg (pojedyńcza kolumna bez opakowania)
  • dostępne kolory: orzech, czarny lub jasny dąb
 

milewski81

New member
W chwili obecnej mam dwa wzmacniacze stereo Yamaha z serii 4XX i Cambridge Audio (o podobnej mocy do 4XX). Pozniej planuje to rozbudowywac do kina domowego ale do konca nie wiem czy na Onkyo 608 czy HK (ale raczej onkyo skoro mam Stereo wzmacniacz) o ile Onkyo sie da rozbudować jak nie to polecimy w HK 255 .
 
D

Deleted member 121090

Guest
Mam i polecam aelite 2. Teraz można nowe kupić za 1300zł para. Oczywiście poza konkurencją są Aelite 3 ale to inna kwota. W sypialni w stereo mam właśnie Aelite 2 i jestem zadowolony. Do kina oczywiście będziesz musiał dołożyć do nich sub. Poza bardzo dobrym dźwiękiem na pochwałę zasługuje również wykonanie tych kolumn. Polecam kolor jasny. Mam i czarne i jasne i jasne, o ile oczywiście wystrój wnętrza na to pozwoli, podobają mi się bardziej.
 
Do góry