ADB ITI-5800SX [Problem z HDMI]

Mitsu

New member
Witam. Pewnego razu kiedy włączyłem telewizor zauważyłem że pożegnałem się z sygnałem HD. Euro złączem idzie normalnie ale już jak wyżej napisałem HDMI ma problem. Mianowicie jest brak sygnał jak by nie było połączenia między dekoderem a telewizorem.
Poszukałem trochę po sieci i wszedłem w menu dekodera setup/ustawienia/rozdzielczość No i tam się dopiero zaczął mój kocioł w głowie. Kiedy ręcznie ustawiam rozdzielczość na 1080i i szybko pilotem od telewizora przełączam input na HDMI wtedy na chwile wyskakuje obraz w pełnej rozdzielczości z informacją Wyłącz telewizor i dekoder na 10 sekund następnie ponownie włącz. Jeżeli problem się będzie powtarzał to znaczy że twój telewizor ma problem z HDCP i muszę podłączyć innym kablem. Po chwili znika ta plansza i jest ekran cały czas HD i pisze że jeżeli chcę zachować rozdzielczość to mam nacisnąć OK a jak nie to mam poczekać parę sekund i wróci do starej. Naciskam OK a on i tak wraca do starej rozdzielczości po SD.
Więc panowie ja już nie wiem sam, sprawa na początku mi się wydawała prosta bo myślałem że jest zepsute wejście HDMI i oddam na gwarancję i będzie po krzyku ale teraz już sam nie wiem dlatego zwracam się do wszystkich z prośbą o pomoc.
 
Do góry