Acer k330 - Jak włączyć 3d sbs ?

czarek_1991

New member
Witam,

tak jak w temacie, posiadam okulary 3d dlp do acera k330, nie wiem co robię nie tak, ale nie wyświetla się 3D.

Problemy w następujących programach :

- Stereoscopic player : obraz miga, jeśli ustawię pierwszy plan, to dalszy miga ( lub odwrotnie )

- CyberLink PowerDVD 12 : funkcja 120 Hz nie włącza się wcale

- program Corela w ogóle nie otwiera filmów

Sprzęt mam w miarę nowy, na pewno ma wymagania do tego, by odtworzyć filmy mkv sbs : Core i3, 8GB Ram, Ati Radeon HD 7670M 2 GB , Windows 8.

Pomijam próby łączenia przez hdmi, na ten moment chciałbym cokolwiek zobaczyć przez vga 120 Hz, rozdzielczość taka jak być powinna.

Wszelkie porady z googli (raczej) wypróbowałem.

Może ktoś ustawiał dla siebie lub miał podobne problemy ?

Proszę o porady , z góry dzięki .
 

smolax71

New member
Znalazłem coś takiego :
Producent reklamuje K330 jako projektor 3D Ready – w praktyce oznacza to, że wyświetlimy obraz 3D, ale tylko wtedy, kiedy nasz komputer (i tylko komputer – inne urządzenia, jak np odtwarzacze 3D, nie są obsługiwane) będzie w stanie wygenerować właściwy sygnał.

więc wygląda na to, że musisz znaleźć właściwe ustawienie w streostpic player ;
- widok
- tryb wyświetlania
i powinieneś mieć zestaw Nvidia 3d vision i karta Geforce
lub karta amd i wtedy Amd stereo driver.

do kart nvidia jest jeszcze oprogramowanie bez zestawu 3d vision - ale też płatne
 
Ostatnia edycja:

czarek_1991

New member
Próbowałem, wg porad z googli, większości Stereoscopic działa na ustawieniu pageflipping. Mnie już niekoniecznie. Sprawdzałem też inne o jakimś prawdopodobieństwie działania, bez skutku.

Nie muszę mieć w Radeonie Amd3D, czytałem że ludzie bez problemu radzą sobie bez tego. Nie znalazłem żadnych specjalnych sterowników amd pod 3D, więc po prostu mam najnowsze. Chyba że tu tkwi błąd, że jakieś jednak są.
 
Ostatnia edycja:

smolax71

New member
a to próbowałeś ?;
- widok
- tryb wyświetlania
- Amd stereo driver.

chyba trzeba sterowniki 3d do karty
trzeba ją zmusić do 120Hz
jak zainstalujesz cały najnowszy pakiet amd to daj znać co i jak
 
Ostatnia edycja:

smolax71

New member
a to próbowałeś ?;
- widok
- tryb wyświetlania
- Amd stereo driver.

chyba trzeba sterowniki 3d do karty
trzeba ją zmusić do 120Hz
jak zainstalujesz cały najnowszy pakiet amd to daj znać co i jak

Chyba potrzeba zewnętrznego programu do 3d dla kart adm
np Tridef 3d, izo 3d
wtedy ten program konfiguruje 3d do współpracy z monitorem czy projektorem 3d
 

czarek_1991

New member
Najnowszy Catalyst mam zainstalowany, względnie nadal to samo. Obydwa wspomniane programy mam, zaczynam się zastanawiać czy te sterowniki się czasem nie zazębiają w jakiś sposób ( mimo że za każdym razem wyłączam iz3D, jak próbuję tridef )
 

smolax71

New member
Najnowszy Catalyst mam zainstalowany, względnie nadal to samo. Obydwa wspomniane programy mam, zaczynam się zastanawiać czy te sterowniki się czasem nie zazębiają w jakiś sposób ( mimo że za każdym razem wyłączam iz3D, jak próbuję tridef )

wydaje mi się, że powinien być 1 program - 2 usunąć
czytałem, że tridef po 1 uruchomieniu włącza kreatora obrazu i trzeba wtedy ustawienia 3d i okulary ''zgrać''
i wtedy komp gotowy i przez tridef trzeba grać
a jak z filmami to nie wiem

czyli dla innych chętnych kupić coś 3d ready - to wada - wcześniej nigdzie tego nie widziałem
lepiej jak ma 3d ''pełne'' i pilotem tylko się włącza obraz 3d np sbs - jak to mają tv 3d
chociaż możliwe , że wszystkie projektory 3d są 3d ready ???
 
Ostatnia edycja:
Do góry