Acer h6510bd , migotanie obrazu

nojby

New member
Witam

Mistrzostwa tuż tuż a mi projektor zaczął szaleć:(

Problem objawia się po kilku minutach od uruchomienia . Czasem po 4,5 minutach przechodzi, a dzisiaj walczę już z pół godziny i cały czas to samo.

Wygląda to jakby nie mógł złapać kolorów, coś jak przy przełączeniu źródła, tylko , że tak jest cały czas.
Wyczytałem gdzieś , że to może być "tarcza kolorów". Rozebrałem projektor i wyczyściłem, kilka dni było ok i znowu zaczęło się.
Zaobserwowałem też, że w tych momentach wentylator chodzi głośniej .
Prośba o sugestię co może być.


pozdrawiam
 

Damian.zg89

New member
Mam ten sam projektor i ten sam problem.
Rozkręcałem maszynę już z 5 razy czyszcząc i kombinując co by powodowało te migotanie najbardziej zauważalne w moim przypadku na szarym/białym tle w górnym rogu ekrany. Na logikę albo coś z zasilaczem albo z temperaturą. Ja prócz czyszczenia wymieniałem jeszcze pastę termo-przewodzącą na chyba to jest ten dpl-ekran. Projektor całe swe życie na szafce po 2 metry wolnej przestrzeni z każdej strony. Na początku aby problem przestał się pojawiać wystarczyło zmienić tryb odtwarzania z eko na normalny (głośny) to pomogło na 5/6 miesięcy jednak problem powrócił. Wysłałem do serwisu na gwarancji lecz odesłali pisząc że problem u nich nie wystąpił. Może to coś z temperaturą. Aktualnie szukam wentylatora bo ten standardowy to straszny szajs i już zaczyna chrobotać przy starcie więc może u mnie to właśnie niewydolność przegrzanego powietrza jest przyczyną tych amonali może u ciebie też? Bywa że tego niema a i bywa że pojawia się po kilku minutach. Może dlatego że czasem obraz jest bardziej wymagający i projektor musi wykrzesać z siebie więcej więc i się mocniej nagrzewa a wentylatorek nie wyrabia??? Ja nie wiem już świrować zacząłem i sprawdzałem nawet ciśnienie powietrza :)

Niejest to jakoś mocno przeszkadzające ale tego być nie powinno. Napisz jakbyś zwalczył to ustrojstwo z mojej strony to samo. Pozdro
 

nojby

New member
Witam

Kończąc temat:
Po rozkręcaniu i kilkukrotnym czyszczeniu poddałem się i odesłałem do Acer'a. Door to door trwało 5 dni, za co wielki szacunek dla Acer'a.

Opis od acera:

"Sprzęt wyczyszczony i wymieniony moduł kolorów(czytaj koło kolorów).

I po krzyku, akcja między meczami Polaków , także nic nie straciłem :)
Pozdrawiam
 

Damian.zg89

New member
Jakbyś mógł tak po 2/3 tygodniach napisać czy to nowe koło kolorów faktycznie wyeliminowało ten problem migotania bo po czyszczeniu zawsze mój egzemplarz sprawuje się kilka dni wzorcowo stąd moje obawy. Mam nadzieje że to te koło bo łatwo to wymienić.
Co do reklamacji od strony Acer w moim przypadku również nie cały tydzień i kurier prosto pod drzwi więc szacunek dla nich za to jednak u mnie usterki się nie dopatrzyli :(
 

artiz_

New member
Bez reklam
Tez mam acera 6510bd jesli macie po gwarancji to koło kolorow macie na aliexpress za kilkanscie dolcow. Wymiana banalna.

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
 

nojby

New member
Jakbyś mógł tak po 2/3 tygodniach napisać czy to nowe koło kolorów faktycznie wyeliminowało ten problem migotania bo po czyszczeniu zawsze mój egzemplarz sprawuje się kilka dni wzorcowo stąd moje obawy. Mam nadzieje że to te koło bo łatwo to wymienić.
Co do reklamacji od strony Acer w moim przypadku również nie cały tydzień i kurier prosto pod drzwi więc szacunek dla nich za to jednak u mnie usterki się nie dopatrzyli :(

Do tej pory działa bez zarzutu.

Na Alii można też zamówić lampę za w sumie 180 zł. Sprawdzone bo już przyszła, przetestowana i czeka na koniec poprzedniej:)
 
Do góry