Acer H5360BD i 3D

oligiusz

New member
Kupiłem ten projektor, nie chciałem wydawać za dużo kasy a on jest tania opcja dodatkowo 3D i dodawali ekran za 5 zl w promocji 90' - no to wziąłem + jedna para okularów, za nie musiałem zapłacić :-(. Projektor zawiesiłem w sypialni z odległości 3,8 metra daje równiutkie 90' - mam szczęście bo chciałem kupić 82 a 90' wszedł idealnie.... Instalacja prosta- możliwości regulacji zumu bardzo małe. Docelowo projektor miał współpracować z komputerem, w komputerze mam monitor 26' full HD i niestety filmy na nim są za małe a do salonu nie chce mi się chodzić... no i tam zimno, grzeje tylko w wikendy. Kiedyś u kumpla widziałem tv HD ready 55' i podobało mi sie - mam 40' full HD, ale patrząc z odległości 3 metry to nie ma znaczenia - to była podstawa wyboru. Pierwszy projektor planowałem 3 lata temu ale musiałem sie przeprowadzić i takie tam... w sumie w tym czasie po 3 latach, za ta sama cenę co wtedy fullHD można kupić projektor full HD z 3D... ale szkoda mi kasy było...
Kupowanie zajęło mi cały dzień... polecam strony producentów gdzie sa rożnego rodzaju programiki pozwalające ocenić odległość i wielkosc obrazu czy jego usytuowanie na scianie, bardzo fajnie jest u epsona... jak nie bylo czegoś takiego to byla tabelka a ja dodatkowo ściągałem pdf'a z instrukcja.
Efekt jest taki jak sie spodziewalem, tzn jestem bardzo zadowolony, filmy z kompa sa naprawde w dobrej jakosci, z dvd tez super - obejrzałem ''stawke wieksza niz smierc'' i podoba mi sie bardzo - dźwięk ok oczywiście nie z tych pierdzących głośniczków projektora.
No i chcąc przetestowac 3D znalazlem sie w kropce, w necie jest malo informacji jak to zrobic... na lampie mam wyswiecone 25 godzin a w sumie 3 filmy widzialem - nie wiedziałem jak to ugryźć... zacząłem szperać po necie i tez nie ma za duzo informacji...
Pierwsza rzecz o jakiej piszą to to trzeba ściągnąć program do tych filmów - niestety mam Viste profesional a ona nie ma takiego programu, na kompie w salonie mam windows7 Home jakiejs wyzszej wersji i one ponoć to maja, ale tamten komp stoi w salonie przy tv i tam jego miejsce...
Wiec sciaglem Bino - darmowa aplikacja...
Sciaglem film z netu do sprawdzenia i dalej próbowałem i nic...
Wziąłem sie za czytanie na stronie amd... w sumie nic nie pisze... ale sciaglem te sterowniki... okazuje sie niepotrzebnie, jesli kogos to interesuje to granie w 3 d na amd jest dziesiatki razy lepsze niz na nvidi - masa gier ma wsparcie - tylko o filmach dalej nic... mam na mysli nie sterowniki amd tylko sterowniki do wyswietlania 3d...
Oczywiście przed probami wlaczylem to odswierzanie 120Hz...
Okazuje sie, ze wystarczyło pomyśleć logicznie, wróciłem do domu z kursu i włączyłem kompa i projektor, wczytałem film do Bino i ustawiłem odtwarzanie w 2 obrazach obok siebie - nic nie łączyłem itp itd...format wejściowy i wyjściowy taki sam. W menu projektora wyłączyłem automat i ręcznie wybrałem 2 obrazy obok siebie po czym zobaczyłem ogniki latające po pokoju - super...
Żeby sprawdzić do konca odtworzyłem film w zwykłym media playerze i efekt 3 d jest idealny - nie da sie tylko napisów odtworzyć no bo one są niestety w jednym obrazie, opcje napisów ma Bino, ale nie udało mi się ich załadować...
Projektor podłączony jest na 15 metrowym kablu hdmi...
Jesli okaże sie, ze bede mogl BR ogladac z kompa (mam nagrywarke) to sie wkurze - wczoraj kupilem odtwarzacz Samsung BD-ES5000 Blu-ray - cale szczescie ten tanszy... kupilem w necie wiec idzie poczta ale chyba nie odeśle... w sumie będzie lepiej trochę bo ciszej.
Komputer mam bardzo cichy ale UPS ma wentylator glosny i nic z tym nie zrobię... to sypialnia wiec chciałbym żeby się sam wyłączył ale niestety jego trzeba całkiem od prądu odłączyć żeby byl cicho... Tak wiec czekam na pierwszy film BD zakupiony w Merlinie i odtwarzacz, ale już mi sie podoba. Wkurzę sie, gdy przyjdzie film ktory da sie odtworzyć z mojej nagrywarki,
Dodam taka uwage, ze do 3D ekran powinien byc jak najwiekszy, inne filmy tak tego nie wymagaja - wojenne filmy (obejrzałem oprócz Hansa ""Tora, Tora'') tez dobrze się ogląda, lepiej niz na 40' full HD. Obyczajowy ''Terapia '' film duński moglem sobie na monitorze puścić... Nie wiem jak z muzyka... mam kilka dysków BD i na TV nie robia na mnie wrażenia, to tylko koncerty... mam masę dvd muzycznych i nie ma dla mnie różnicy z ok 3 metrów na 40'... dźwięk jest natomiast moim zdaniem dużo lepszy z BD... niestety ten odtwarzacz BR nie ma znaczka 3D to Yamacha BD-940.
Z BD będzie pewnie lepiej bo z kompa trzeba puścić 120Hz a to daje tylko natywna rozdzielczość projektora 1024x768 (mimo wszystko jest OK) z odtwarzacza będzie można użyć rozdzielczości HD ready i projektor przyjmuje sygnał full HD. Niestety będę musiał przeprosić się z przełącznikiem HDMI - projektor ma tylko jedno takie wejście... chyba żeby puścić po video z kompa, ale uwazam, ze to bez sesu... mam dobra grafikę która dałaby rade obsłużyć jeszcze lepsza jakość... niestety obawiam sie, ze przełącznik może blokować sygnał 3D i będę musiał zmieniać kable... trudno, ekran tez muszę opuścić...
Reasumując polecam, obraz w 3D - tzn jego wielkość ma znaczenie. Ceny TV 3D mimo, ze spadły są nadal wysokie... Jak kogoś stać na full HD projektor, ma miejsce na duży ekran to nie ma co sie zastanawiać - TV 65' jest dalej wielokrotnie droższy i trudniejszy do umieszczenia w domu, chociaż to kwestia dyskusyjna... Z mojego HD ready projektora na dzisiaj jestem bardzo zadowolony...
 

peciak11

New member
Mam pytanie - czy podłączając odtwarzacz blu ray z opcją 3d i podłączając go do projektora, efekt 3d będzie widoczny (po założeniu oczywiście okularów)? Mam bluray samsunga model c5500 chyba i chciałbym kupić Benq W703d lub acera 5360bd. Czy kupując w sklepie jakiś film blu ray 3d będzie to widać? A jak z odtwarzaniem filmów SBS lub OU podłączonych z dysku USB do bluray'a? Jak podłączę to do projektora będzie działać? Podpowiedzcie trochę.
 

muzyk123

New member
Witam,
Chciałabym się dowiedzieć od was czy okulary 3d Samsung SSG-4100GB bądą pasowały do projektora acer h5360? czy raczej jest to konieczne by okulary były tej samej firmy co projektor?
 
Do góry