[Acer H5360]Nierówne boki wyswietlanego obrazu

DAK

New member
Witam.

Potrzebuję waszej pomocy. Obraz rzucany przez Acer H5360 ma nierówne boki (przykł. na 85" to różnica 5 cm). Aby najlepiej to zobrazować postanowiłem to naszkicować. Im większy ekran, tym różnica jest bardziej widoczna.
Ustawienia projektora zresetowane. Podłoże na którym siedzi projektor jest równe.
W ustawieniach Acera nie widzę żadnej opcji, która mogła by to korygować.
Za każdą pomoc/radę będę wdzięczny.

Link poniżej [ze względu na fakt, że jestem tutaj nowy, nie mogę podawać linków. Proszę poprawić adres, brak spacji w słowie http]
h ttp://oi53.tinypic.com/jjw6k2.jpg
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Masz źle zamontowany projektor. niestety tak bywa w projektorach bez lenshiftu. Jesli nie masz regulacji Keystone w poziomie to musisz inczej zamontowac projektor. Przede wszytkim jak chcesz miesc prostokąt to musisz miec rownolegle zamontowany ekran w sosunku do projektora, inaczej będą take trapezy. W Twoim przypadku musisz :

1) przekrecić projektor wokól osi nieco w lewo (jesli wisi na suficie) i wtedy caly projektor kilka centymentrow w prawo, zachowując równeległość

2) lub ekran prawym bokiem zblizyc do projektora)

Nie wiem ktora opcja u Cibie bardziej wchodzi w grę, ale mniemam, ze zle zamontowany jest projektor.
 
Ostatnia edycja:

DAK

New member
dzięki za szybką reakcję.

Projektor był ustawiony pod złym kątem w stosunku do ekranu. Do perfekcji jeszcze brakuje, ale z linijką nikt chodzić u mnie nie będzie :)
 
Do góry