Acer H5360 co sądzicie o takim zestawie?

dobuc

New member
Witam.

Chciałbym zakupić projektor Acer H5360 (używany) i do tego ekran 16:9 Cinema HD o rozmiarze 240x135cm. Projektor będzie wisiał na suficie w odległości około 4m od ekranu. Pokój nie jest zbyt dobrze zaciemniony ale filmy oglądać będę raczej wieczorem, czasami też XBOX. Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

Mam ograniczony budżet na około 2000 zł na projektor + ekran.
Może macie jakieś inne propozycje projektorów?

Myślę też o dokupieniu do projektora okularów 3D i oglądaniu filmów 3D z laptopa przez HDMI. Czy do tego modelu projektora pasują każde okulary do projektorów DLP 3D Ready (np. NEC)?

Z góry bardzo dziękuje za każdą odpowiedź.
 

dobuc

New member
Zastanawiam się jeszcze nad Benq MW512 (w tej samej cenie), jest nieznacznie inna rodzielczość (1280x800) czyli 16:10 a ekran będzie 16:9, czy będzie to przeszkadzało w oglądaniu? Będą czarne pasy w filmach 720p?
 

edi7777

Member
Czarne pasy będą bo większość filmów nie jest w rozmiarze 16:9

W benq masz 16:10 ale możesz w ustawieniach zmienić skalowanie na 16:9 i ten kawałek z góry i dołu będzie po prostu rzucany na czarno. Z tych 2 projektorów brałbym Benq.
 

dobuc

New member
Czarne pasy będą bo większość filmów nie jest w rozmiarze 16:9

W benq masz 16:10 ale możesz w ustawieniach zmienić skalowanie na 16:9 i ten kawałek z góry i dołu będzie po prostu rzucany na czarno. Z tych 2 projektorów brałbym Benq.

Dziękuje za odpowiedź.
Brać benq? Jak ustawię skalowanie na 16:9 to zawsze będę miał te dwa czarne paski na ekranie? Laptop z którego będą puszczane filmy też ma ekran 16:9 i jak ustawię rozdzielczość która jest na projektorze tworzą się dwa paki po bokach, jak do tego włączę film 1280x720 to dodatkowo jeszcze paski góra i dół... już nie wiem co będzie lepszym rozwiązaniem.
 

edi7777

Member
Ma laptopach to jest taka rozciągnięta ta rozdzielczość (często 1366x768). Projektor będzie Ci wyświetlał pasy tylko u góry i dołu w większości filmów bo najczęściej są one dostępne w standardzie kinowym czyli 2,39:1.
 

dobuc

New member
Ma laptopach to jest taka rozciągnięta ta rozdzielczość (często 1366x768). Projektor będzie Ci wyświetlał pasy tylko u góry i dołu w większości filmów bo najczęściej są one dostępne w standardzie kinowym czyli 2,39:1.

Dziękuję za kolejną odpowiedź :)

Jeśli mam ekran 16:9 to słyszałem, żeby lepiej projektor brać w natywnej rozdzielczości 16:9, ponieważ ten obraz z benq będzie przeskalowany i zawsze będą czarne pasy na tym ekranie, cokolwiek bym nie włączył (tv, xbox, film). To prawda?

Jeśli ustawie w projektorze format 16:9 i podłącze do sygnału np z xboxa (16:9) mogę coś ustawić żebym obraz miał na calym ekranie 16:9 bez żadnych pasów? (jakies rozciagniecie czy cokolwiek)

Szkoda mi marnować powierzchnie projekcyjną na czarne pasy :/

Może jednak Acer H5360? Natywny 16:9...
 

edi7777

Member
Najlepiej byłoby gdybyś miał okazję obejrzeć obraz z tych projektorów. W ustawieniach Benq z tego co pamiętam jest kilka opcji i możesz ustawić na stałe 16:9, 16:10 albo automatycznie oryginalne skalowanie. Nie wiem jak Acer.

Sam mam projektor 16:10 i na stałe ustawione skalowanie 16:9 - przy sygnale z xboxa 360 oczywiście obraz jest na całym ekranie. To o czym wcześniej pisałem czyli skala 2,39:1 dotyczy tylko filmów - jak oglądasz filmy na kompie to też masz czarne paski u góry i dołu bo po prostu filmy są nagrywane w takiej szerokiej panoramie. Można oczywiście sobie włączyć na kompie skalowanie do 16:9 takiego filmu w ustawieniach odtwarzacza (chociażby bestplayer) ale wtedy ogląda się film z poucinanymi bokami.
 

dobuc

New member
Najlepiej byłoby gdybyś miał okazję obejrzeć obraz z tych projektorów. W ustawieniach Benq z tego co pamiętam jest kilka opcji i możesz ustawić na stałe 16:9, 16:10 albo automatycznie oryginalne skalowanie. Nie wiem jak Acer.

Sam mam projektor 16:10 i na stałe ustawione skalowanie 16:9 - przy sygnale z xboxa 360 oczywiście obraz jest na całym ekranie. To o czym wcześniej pisałem czyli skala 2,39:1 dotyczy tylko filmów - jak oglądasz filmy na kompie to też masz czarne paski u góry i dołu bo po prostu filmy są nagrywane w takiej szerokiej panoramie. Można oczywiście sobie włączyć na kompie skalowanie do 16:9 takiego filmu w ustawieniach odtwarzacza (chociażby bestplayer) ale wtedy ogląda się film z poucinanymi bokami.

A jaki masz projektor?

To własnie Benq ma te natywne 16:10 i rozważam Acera z natywnym 16:9.

Jeśli masz Benq to może będzie wszystko ok jeśli ustawie sobie na stałe 16:9.
 

edi7777

Member
Mam Benq MP735. Nie wiem po co zakładałeś ten drugi temat skoro w tym pytasz właściwie o to samo. Już 2 razy pisałem że można ustawić 16:9 w Benq i po prostu będziesz miał tą 1/10 wysokości wyświetlaną na czarno. Według mnie nie wpływa to na jakość. Poza tym jeżeli już się decydujesz na nowy projektor w okolicach 2000zł to najlepszą radą byłoby chyba powiedzenie, żebyś dołożył i kupił fullHD. Ja tam myślę, że szkoda po prostu tej kasy na HDReady.
 

dobuc

New member
Mam Benq MP735. Nie wiem po co zakładałeś ten drugi temat skoro w tym pytasz właściwie o to samo. Już 2 razy pisałem że można ustawić 16:9 w Benq i po prostu będziesz miał tą 1/10 wysokości wyświetlaną na czarno. Według mnie nie wpływa to na jakość. Poza tym jeżeli już się decydujesz na nowy projektor w okolicach 2000zł to najlepszą radą byłoby chyba powiedzenie, żebyś dołożył i kupił fullHD. Ja tam myślę, że szkoda po prostu tej kasy na HDReady.

Ok, dzieki za odpowiedź.

Założyłem drugi temat, bo pomyślałem, że może ktoś da mi też inne propozycje projektorów (nie tylko wybór między benq/acer które podałem w tym temacie). Pomysle o FullHD.
 
Do góry