A tak chciałem plazmę.

seba76

New member
Witam, szanownych forumowiczów.

Od jakiegoś czasu przeglądam to forum celem wybrania jakiegość telewizorka dla siebie. Z uwagi na fakt, że większość czasu tv chodzi na sygnale SD z kablówki (bajki dla małego, seriale dla żony, wiadomości, czasami jakiś film DVD), zdecydowałem się na plazmę. Już nawet dokonałem wyboru modelu, padło na panasonica PY80 ew PY85. I tupojawił się problem - nie wziąłem po uwagę, że mój salon jest strasznie nasłoneczniony (okna na południe) a jedynym rozsądnym umieszczeniem TV jest na ścianie na przeciwko okna, a kanapa pod oknem. Jak przestawiłem tymczasowo tak mój stary CRT to masakra nic nie widać, widzę okna w TV. Sytuację trochę ratują rolety, ale to i tak nie za ciekawie wygląda. Tak więc przeszedłem się do sklepu i popatrzyłem, że jednak dla mnie lepszym wyborem będzie LCD, większa jasność i mniejsze odbłyski (brak szyby). No to zacząłem rozglądać się za LCD. Padło na sony serii W4000. I tu kolejny problem, oni nie robią 42 cali, a ja mam od ekranu do kanapy 4m (do głowy 4,3m). I teraz mam do wyboru albo wezmę 40 cali albo 46 cali sonego, albo inny LCD 42 cale. I teraz pytanko czy szukać LCD 42 porównywalnego (za podobną kasę) z serią W sonego, czy może wystarczy 40 do tych 4m, czy 46 nie będzie za duża (nie mam domu to jest zwykły blok, pokój z otwartą kuchnią 27m) do takich np. wiadomości czy mały oglądając bajki nie dostanie zbytnio po oczach? A może jednak z tą plazmą nie będzie tak tragicznie na przeciwko okna? Panowie pomocy bo jestem w kropce.

P.S.
w którymś wątku wyczytałem (KIKI napisał) Plazma 42"=LCD 40" o co chodzi, tak to było w crt.
 

magik1973

New member
Witam
Plazma lepiej sobie radzi ze słabszym sygnałem niż lcd. TV oglądasz najczęściej wieczorem i w nocy. W dzień zasłaniem okno nie mam problemu. Przy 4m lepiej bierz 50 cali, bo jak ustawisz już TV w domu i zaczniesz oglądać to i tak dojdziesz do wniosku, że mogłby być większy.:cool:
 

omar

New member
proponuję jako opcję wziąść pod uwagę Toshibę 46zf355
ma bardzo mały obrys ramy wokół ekranu, a co za tym idzie optycznie jest mniejsza od sony

paramtry również nie do pogardzenia :)
 

seba76

New member
Dziasiaj byłem oblukać sobie TV w sklepie pod kątem różnicy 40" vs 42" vs 46" i powiem szczerze, że jak sobie zmierzyłem te 4 metry z hakiem od TV to 40 się taka jakaś mała robi, za to 46 super się ogląda, ale to już kawał grata, nie do końca jestem przekonany jak to w pokoju będzie wyglądać. Panowie czy sony w4000 ma jakąś konkurencję tak żeby obraz był porównywalny i było 42" (jeszcze nie zdecydowałem, tak tylko pytam czy jest alternatywa)
 

bejzbol

New member
strasznie duży ten tv potrzebujesz :) coś mi się wydaje że dzień lub dwa po kupnie nowego LCD - bo takiego ja osobiście bym Ci polecał (też mam okno po lewej od TV i jak świeci to nie musze zasłaniać okna bo i tak nie odbija światła) to zaraz zakupisz jakiś tunerek tudzież jakąś z naszych jakże rozwiniętych platform cyfrowych :) SD- oj co to to nie na tak dużym tv :)
pozdrawiam
 

seba76

New member
Kablówki raczej nie zmienie tak się składa, że tam pracuję i mam za free, z sygnałem też mogę pokombinować tak by był wzorcowy, jak na kablówkę oczywiście, w tym roku jeszcze będzie dekoder cyfrowy tak więc powinno być jescze troszeczkę lepiej.
 

RheeTCT

New member
Każdy oczywiście ma swoje preferencje,ale jeśli mam Ci tu doradzic to powiem tak : ja przy 4,30 m nie myślałbym o niczym mniejszym niż 50".Jako alternatywę dla Sonyego(a tak może być ArtS?He,he) widziałbym również(jak omar) Toshibę ZF.Ale może szkoda tej plazmy - nie dałoby się jakoś przemeblować salonu?Czasem warto podjąć trud przemyślenia i wprowadzenia zmian,których często sobie nie wyobrażamy.Jeśli masz okna naprzeciw tv to w dzień nawet w LCD będziesz miał pogorszony obraz(odblask prawie niewidoczny,ale zmniejszający kontrast).
 
Ostatnia edycja:

seba76

New member
Niestety nie ma opcji na przemeblowanie tak jak pisałem wcześniej otwarta kuchnia-jedna ściana mniej, meble już jeździły po całym pokoju, i tak jestem happy mam tv dokładnie przed kanapą, tzn. będę miał jak się szybko zdecyduję na taki układ zanim się wife rozmyśli. I tak musiałem długo pracować na WAF, jako że trzeba wkuć kable w ścianę za TV to wife podchwyciła temat i... malujemy całe mieszkanie:)

A co do tośki ZF to ona chyba tylko 40 lub 46 tak więc historia się powtarza.
 
Ostatnia edycja:
Do góry