A jaki był Twój pierwszy smartfon ? Od 1993 do dziś: ewolucja rynku telefonów komórkowych.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A jaki był Twój pierwszy smartfon ? Od 1993 do dziś: ewolucja rynku telefonów komórkowych.[FONT=&quot][FONT=&quot] [/FONT]
[/FONT]

[FONT=&quot]Dzisiaj, w zasięgu wszystkich, ale jeszcze nie tak dawno komunikacja mobilna dotykała tylko nielicznych uprzywilejowanych w swoich wczesnych latach, w latach 80. XX wieku.[/FONT][FONT=&quot]
[/FONT]



[FONT=&quot] [FONT=&quot]Witryna Visual Capitalist ilustruje na wideo ( poniżej ) ewolucję udziałów rynkowych producentów telefonów komórkowych od końca 1992 r. do końca 2021 r.[/FONT]

Pierwszy telefon komórkowy Motorola DynaTAC 8000X w 1983 r.

[FONT=&quot]Tak, nawet jeśli smartfon jeszcze nie istniał, telefon był już w kieszeniach nielicznych uprzywilejowanych, a to od 1983 roku z pierwszym modelem sygnowanym przez Motorolę, DynaTAC 8000X. Urządzenie kosztowało wtedy prawie 4000 euro i oferowało imponującą żywotność baterii… 30 minut.[/FONT]

[FONT=&quot][youtube]VgBdaVegxUA[/youtube]
[/FONT]
1999-2007, panowanie Nokii

[FONT=&quot]Dziesięć lat później, w 1993 roku, Motorola jest liderem na rynku, który dzieli z Nokią. Ale z ponad 50% udziału w rynku, Motorola obecnie znajduje się w stagnacji tylko około 2%. Konkurencja rzeczywiście pojawiła się w kolejnych falach z Sony i Siemensem w latach 90., a następnie z Nokią, która dominowała w sektorze od 1999 r., zwłaszcza z Nokia 7110, pierwszym telefonem komórkowym oferującym przeglądarkę internetową.[/FONT]

2007, premiera Apple iPhone i początek ery smartfonów.
Kolejna decydująca data, rok 2007, była świadkiem pojawienia się pierwszego iPhone'a Apple, początku ery smartfonów. Pod koniec 2021 r. Apple posiadał 27,3% globalnego rynku mobilnego, tuż przed Samsungiem z 27,8%, który był inspirowany innowacją podpisaną przez Steve'a Jobsa.


A jaki był Twój pierwszy smartfon ?
avcesar
[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Nokia 1610 - to był mój pierwszy telefon komórkowy w 1997r.
File:Nokia_1610.jpg

Później kilka innych Nokii...3210, 5110, 6310i - cały czas mam i działa, Sagem, Sony Ericsson K800i...
Ze smartfonów to o ile pamiętam pierwszy był Samsung S8500 Wave - piękny z ekranem amoled, Samsung Galaxy S3/S3 LTE...i tak dalej...
 
Ostatnia edycja:

vvv

Well-known member
Bez reklam
Nokia 1610 - to był mój pierwszy telefon komórkowy w 1997r.
File:Nokia_1610.jpg

Później kilka innych Nokii...3210, 5110, 6310i - cały czas mam i działa, Sagem, Sony Ericsson K800i...
Ze smartfonów to o ile pamiętam pierwszy był Samsung S8500 Wave - piękny z ekranem amoled, Samsung Galaxy S3/S3 LTE...i tak dalej...
U mnie droga podobna dodałbym jeszcze Nokię N70 N 80 N 900
Potem Samsung Wawe , S2 krótko Sony 1 i potem już cały czas IP 😀
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pierwszy Motorola C160 :p i karta Idea z Manem i Materną w tle hahahaha
 

Attachments

  • Screenshot_3.jpg
    Screenshot_3.jpg
    6,4 KB · Wyś: 15

bubafat

Active member
Bez reklam
a to od 1983 roku z pierwszym modelem sygnowanym przez Motorolę, DynaTAC 8000X. Urządzenie kosztowało wtedy prawie 4000 euro i oferowało imponującą żywotność baterii… 30 minut.

Euro w 1983r?! Serio? ;) ;)
 
Do góry