75C728 - kilka pytań przed zakupem

koc

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam Szanowne Grono!
Noszę się z zamiarem zakupu 75C728 i mam kilka pytań. Niestety, w PL nie da się kupić 75C825...
1. Co to właściwie jest ten micro dimming i jak w praktyce działa? Jest to chociaż trochę zbliżone do local dimming w efektach?
2. Gdzieś wpadłem na info, ze matryce 75 to nie VA, a IPS - ktoś może potwierdzić? Jak z kątami widzenia w 75 calach?
3. Jakieś znane wady tego modelu?
4. Ew. co innego zamiast tego TCLa? PUS8506 bez local dimming? Sony 75X/XH z 32 strefami, które z tego co czytałem niewiele w sumie dają? LG/Samsung odpada, microledy za drogie.
Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi
 

koc

Klub HDTV.com.pl
vip
1. No wlasnie niczego ten podlinkowany post nie wyjasnia. Jedna osoba twierdzi, ze to to samo, co local dimming, a tak nie jest. Druga, ze to system z podswietleniem krawedziowym, a ten TCL ma Direct LED... Z tego co ja rozumiem ma to byc programowy, softwareowy zamiennik fizycznego local dimming, ale na ile sie to sprawdza i czy jest porownywane, to nigdzie nie znalazlem.
2. Ta specyfikacje znam, pytanie na ile sa oni wiarygodni, skoro podaja, ze ten model ma full array local dimming...
3. A ja czytalem np o kiepskim sofcie.
4. Z matryca 120hz, ok. A jesli sie nie gra i nie oglada sportu? Dla mnie istotniejsze sa katy widzenia i jasnosc, z pierwszym przy VA nie powalcze niezaleznie od producenta, ale juz drugie akurat TCL wydaje sie miec najslabsze.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Kulawy soft w tclach do podstawa i ile razy było tutaj i jest na forum poruszane !!! A jak zwykle " pan KIKI " pisze że 3. ???? znane... nie słyszałem.

Na forum poruszane sprawy na temat softu a ty " chłopie " piszesz że nic nie wiesz ?
Tylko konta banować potrafisz nic więcej !!! Nawet ci brakuje szczerości w odpowiedziach !!! Ja bym się wstydził takiego zachowania !!!
 

koc

Klub HDTV.com.pl
vip
Ostatecznie zdecydowałem się jednak na philipsa. Gdyby ktoś szukał jednak TCL z tematu w dobrej cenie - na olx ogłasza się hurtownia Strefa RTV z cena 5999. Może się komuś ta informacja przyda.
 
Do góry