720p i 3D Ready - za nie więcej niż 2000 zł

dobuc

New member
Witam.

Jak w temacie, poszukuje projektora 3D Ready i 720p za nie więcej niż 2000 zł. Moglibyście coś polecić?

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.
 

marcin1985

New member
Tak z ciekawości bo sam zbieram kase na projektor właśnie też tak w granicach 2000zł.
Dlaczego ta Optoma będzie lepsza niż Benq W700?
 

dobuc

New member


A do tego Benq W700 można kupić okulary 3D DLP Link? Nie mam karty graficznej obsługującej Nvida 3D Vision także lepszym rozwiązaniem dla mnie było by 3D DLP i filmy przez Stereoscopic Player.
 

MacVas

New member
Owszem można powiedzieć że jest gorszy, ale to kwestia indywidualnych oczekiwań od projektora i tego czy ktoś lubi iść na kompromis pomiędzy ceną i możliwościami. Kupując W600 otrzymasz tak naprawdę protoplastę modelu W700. Pewne parametry będą gorsze, coś w konstrukcji/użytkowaniu może drażnić, ale nie zmieni to faktu, że W600 to nadal bardzo udany projektor do zastosowan domowych, a na dziś dzień model magazynowy kusi ceną ;)

Porównując do W700 "in minus" cechuje go m.in. gorsza kultura pracy oraz lampa poprzedniej generacji (m.in. krótsza żywotność, i pozostałe jej parametry).
 

marcin1985

New member
a w W600 jest tyle samo?

Co jest lepsze do filmów do kina domowego W700
czy Espon EH-TW450/480?

Wiem że w Epsonie jest mniejszy kontrast bo tylko 3000:1 a w W700 10 000:1

I że Epson jest w LCD a tamten w DLP.
Czy Ten epson wyświetla dobrze czarny kolor? bo słyszałem że LCD słabo sobie z tym radzi, za to DLP ma ten cholerny efekt tęczy.
Tylko ja nie wiem czy go widze bo nie mam możliwości zobaczenia obrazu z projektora.
 

szaman154

Member
A do tego Benq W700 można kupić okulary 3D DLP Link? Nie mam karty graficznej obsługującej Nvida 3D Vision także lepszym rozwiązaniem dla mnie było by 3D DLP i filmy przez Stereoscopic Player.

Ja posiadam Benq W600+ i kartę Radeon HD 4870 i zakupiłem do niego okulary Benq 3DLP link i materiał 3D odtwarzam z komputera w stereoscopic playerze i wszystko działa elegancko.
A propo tych okularów Benq to trochę niewygodne.
 

MacVas

New member
Co jest lepsze do filmów do kina domowego W700
czy Espon EH-TW450/480?

Generalnie to porównywalna klasa, więc stwierdzenie że któryś będzie lepszy to raczej będzie ocena subiektywna. Kwestia indywidualnych preferencji.

Wiem że w Epsonie jest mniejszy kontrast bo tylko 3000:1 a w W700 10 000:1

Z praktycznego punktu widzenia to niemal to samo.. chcąc porównać te wartości według "fachowych źródeł" w technologi LCD/3LCD przyjmuje się że kontrast jest odpowiednio 3,5 do 4 razy mniejszy niż analogiczna wartość w DLP

Czy Ten epson wyświetla dobrze czarny kolor? bo słyszałem że LCD słabo sobie z tym radzi, za to DLP ma ten cholerny efekt tęczy.
Tylko ja nie wiem czy go widze bo nie mam możliwości zobaczenia obrazu z projektora.

Dopóki nie sprawdzisz na własnej skórze to nie będziesz wiedział..
W700 poprawnie skonfigurowany w zasadzie w 99% projekcji nie uświadczysz efektu tęczy - choć nie twierdzę że nie występuje, bo niedawno widziałem ją u znajomego na W1100 :hihi:
 
Do góry