65XH9005 słuchawki

zebek6

New member
Posiadam model 65XH9005 i mam problem ze słuchaniem na słuchawkach. W starym tv miałem możliwość słuchania jednocześnie na głośnikach jak na słuchawkach mam slaby słuch i jest duży problem. Da się to jakoś obejść jakiś rozgałęźnik HDMI na słuchawki ? Proszę bardzo o jakieś rozwiązanie mego problemu
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale chcesz słuchać na dwa sposoby jednocześnie ?
Jakie masz słuchawki ?
 

zebek6

New member
Tak na dwóch zona na głośnikach tv ja na słuchawkach bo słabo słyszę i trochę głośno by było
 

artiz_

New member
Bez reklam
Nie ma takiej możliwości, wkładając Jack od słuchawek w gniazdo tv wlaczacz tym samym opcje wyciszenia głośników tv, fonia tym samym jest przekazywana do słuchawek. Spróbuj włożyć słuchawki nie do końca w gniazdo , będzie dźwięk w tv i słuchawkach z tym ze tylko w jednym kanale

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

Petru23

Banned
oho...
jest taka możliwość ale nie na każdym TV. Miałem tak w plazmie panasa i w którymś TV ze zwróconych. Głosniki wbudowane + audio. W panasonic hx940 chyba.

w XH90 niestety nie ma takiej możliwości a szkoda, bo to super sprawa. Nie tylko do słuchawek ale i dodatkowe głośniki mogą fajnie podbić audio z TV podczas oglądania telewizji.
Sam bym coś takiego chciał znów mieć.
 

marceliszpak

New member
Jest jeszcze opcja wymiany słuchawek na bezprzewodowe Bluetooth bo wtedy można używać głośników i słuchawek. Są adaptery Bluetoothdo słuchawek przewodowych ale koszt spory i chyba lepiej kupić słuchawki bezprzewodowe.

Wysłane z mojego Nokia 6.2 przy użyciu Tapatalka
 

zebek6

New member
Jest jeszcze opcja wymiany słuchawek na bezprzewodowe Bluetooth bo wtedy można używać głośników i słuchawek. Są adaptery Bluetoothdo słuchawek przewodowych ale koszt spory i chyba lepiej kupić słuchawki bezprzewodowe.

Wysłane z mojego Nokia 6.2 przy użyciu Tapatalka

Próbowałem na bezprzewodowych i to samo chyba ze coś źle robię
 

Petru23

Banned
Możesz też użyć jakiegoś zewnętrznego urządzenia, które będzie robić za głośniki i będzie miało możliwość rowniczesngo grania na głośnikach i słuchawkach. Są ładnie wyglądające mikrowieze po kilka stów, , które zagrają lepiej niż telewizor.
Albo jakiś stary ampli i do tego kolumienki małe (nawet używane) albo jakaś mikrowieza.

Sam mam (ojcu ostatnio zawiozłem) jakiś ampli Pioneera sprzed ponad 10 lat który miał taką możliwość
Dla chcącego nic trudnego albo sprzedaj i kup hx940 lub innego panasa :)
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Próbowałem na bezprzewodowych i to samo chyba ze coś źle robię

A próbowałeś to rozwiązanie?:

Telewizory z platformą Android TV (z wyjątkiem wymienionych poniżej):

Modele z 2019 roku: Serie AG9, XG85, XG95, ZG9
Modele z 2018 roku: Serie AF9 i ZF9

Naciśnij przycisk HOME na dostarczonym pilocie.
Wybierz opcję Ustawienia.
W kategorii TV wybierz opcję Dźwięk.
Wybierz opcję Wyjście słuchawkowe/audio.
Wybierz opcję Wyjście audio (stałe).
Naciśnij przycisk BACK na pilocie.
Wybierz opcję Wyłączanie głośników po podłączeniu słuchawek.
Wybierz opcję Głośniki włączone.


Info ze strony: https://www.sony.pl/electronics/support/articles/00049501
 

zebek6

New member
Panowie udało mi się uzyskać dźwięk na słuchawkach i soundbarze :D
Wchodzę w ustawienia - obraz i dźwięk - wyjścia audio - tryb eARC i tutaj daje na wyłącz ale czasami aby zadziałało trzeba kilka razy włączać i wyłączać nie wiem o co lata ale działa na słuchawkach bluetooth oraz przewodowych. Soundbar mam firmy TCL może przez to nie trybi za każdym razem bo czasami ma problemy z tym tv :D
 
Do góry