65PUS8818 vs 65PML9008 - w kontekście starego Panasa 58ex700

nacho66

Member
Jak w temacie, zastanawiam się nad wyborem pomiędzy 65PUS8818 a 65PLM9008. Jestem zdecydowany na Phillipsa bo raz w życiu chcę doświadczyć osobiście ambilight. Dlatego żadnych innych marek w tej chwili nie biorę pod uwagę.
Na czym polega mój dylemat. Otóż do tej pory miałem (wciąż mam, nowy telewizor to zakup w celu rotacji sprzętu między pokojami) Panasa 58ex700. Telewizor dość leciwy jak na współczesne standardy co powinno trochę powiedzieć o tym gdzie mam zawieszoną poprzeczkę. Otoż bardzo podoba mi się, wciąż, obraz wyświetlany przez ten panel. Kontrast, trochę chłodniejsza i mam wrażenie lekko pastelowa barwa kolorów bardzo mi pasuje. Poziom głębi czerni mi również odpowiada. Dlatego podstawowym celem przy wyborze jednego z tych Phillipsów jest 'przynajmniej' osiągnąć takie same wrażenie wizualne. Wydaje mi się zatem, że ta poprzeczka wysoko nie wisi biorąc pod uwagę rozwój technologiczny. PUS8818 w rozmiarze 65 cali zdaje się jest na panelu VA i to jest część wspólna z moim panasem. Nie wiem jaki obraz, kontrast czy naturalną barwę generują mini-ledy. I tu właśnie potrzebuję sugestii, nawet jeśli jest ona bardziej subiektywna niż opisana parametrami z profesjonalnych pomiarów.

Jeśli chodzi o inne elementy. Brak android/google TV w miniledzie niespecjalnie mnie przeraża bo korzystam z Chromecasta 4.0. Pytanie jednak, czy ambilight zawsze działa tak samo niezależnie od podpiętego źródła HDMI? Zakładam, że tak ale wolałbym się nie dać nieprzyjemnie zaskoczyć.

Na telewizorze będą oglądane platformy streamingowe oraz sygnal z telewizji online lub z anteny sat przez dekoder canal+. Nie będzie na nim grane w gry video. Pierwsze co zrobiłem w swoim panasie a potem za każdym razem gdy oglądałem jakiś telewizor w sklepie, wyłączałem upłynnianie bo kompletnie nie trawię tego trybu. Przynajmniej do filmów. Dlatego ewentualne wady w tym obszarze mnie nie interesują. Może do sportu ale nie orientuję się na ile płynny obraz w czasie meczu bierze się z natywnego sygnały a ile z upłynniania w telewizorze.

Podsumowując - pomijając brak google/android tv i biorąc pod uwagę moje upodobanie do jakości obrazu posiadanego 6 letniego panelu VA, który z tych dwóch Phillipsów jest bardziej ryzykowny? :)
 

nacho66

Member
Narazie widzę niezbyt zachęcające odpowiedzi :D

Zakładam, że inne telewizory z tej półki świecą lepiej niż Phillipsy, stąd inne pytanie - jeśli uprę się na ambilight, to jak do Philipsa ma sie oświetlenie np Govee?
 

zychu5

Member
Nie sa slabsze niz w tej klasie ale tez mozna dolozyc i kupic lepsze, ja mam 43 cale pus8818, tv jest ok po prostu. Napaliles sie na nowe chyba.
 

zychu5

Member
Jasna sprawa choc tez widac, ten tv nie jest zly, w tym rozmiarze zreszta nie ma wielkiego wyboru ale 65tki bym na pewno nie wybral pus8818 tylko juz jakis mini-led conajmniej.
 

Marlo

Active member
Direct LED ze strefowym przyciemnianiem też już będzie dużo lepszym wyborem , niż
65PUS8818 , nawet taki Sony 65X85L.
 

zychu5

Member
Tak, zgoda. Problem, ze Soniacze w rozmiarze 43 nic ciekawego nie produkuja (no 42a90k ale ten troche drogi) a x80l jest mniej wiecej poziom pus8818.
 
Do góry