65oled856 Pobór energii, w trybie czuwania 35 W !!!!

tomiss

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy ktoś z posiadaczy tego modelu mierzył ile pobiera jego TV w trybie czuwania ?
Ja dzisiaj po 10 miesiącach podłączyłem miernik zużycia i wyszło że w trybie czuwania mam ciągły pobór 35W. Co ciekawe, kiedy TV jest włączony, ale słucham radia i wyłączę tylko ekran, pobór spada do tylko 16W.
Pochwalcie się swoimi wynikami w 65 calach Oled Philips.
 

rafi22

Member
Zaciekawiłeś mnie tymi wynikami. Sam kiedyś zastanawiałem się ile z każdych urządzeń pobiera tak naprawdę prądu. Miałem kupić miernik. Jak sprawdzę dam znać, ja mam oled 55 model 804.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Czy ktoś z posiadaczy tego modelu mierzył ile pobiera jego TV w trybie czuwania ?
Ja dzisiaj po 10 miesiącach podłączyłem miernik zużycia i wyszło że w trybie czuwania mam ciągły pobór 35W. Co ciekawe, kiedy TV jest włączony, ale słucham radia i wyłączę tylko ekran, pobór spada do tylko 16W.
Pochwalcie się swoimi wynikami w 65 calach Oled Philips.

Sprawdź po dłuższym czasie, np. po 15 min, po godzinie. Po "wyłączeniu" TV z pilota, system sobie w tle przez jakiś czas jeszcze działa. Później jest częściowo usypiany ale i tak nie do końca, bo BT (lub irda) muszą cały czas działać ze względu na pilota, co jakiś czas np. sprawdza aktualizacje itp. Niektóre urządzenia a Android TV mają możliwość ustawienia w MENU pełnego (głębokiego) wyłączania, ale wtedy trzeba za każdym czekać na uruchomienie systemu po kilkadziesiąt sekund a z uśpienia TV wstaje w 2 sekundy (tak mam na SONY).
 
Ostatnia edycja:

kuba378

Active member
Przecież każdy OLED po wyłączeniu przeprowadza przez jakiś czas odświeżanie (kompensacje) matrycy.

Zmierz pobór np po 15 minutach od wyłączenia.
 

kotkotproton

New member
Mam 65" 706 i w trybie czuwania, mierzone smart gniazdkiem z granicą błędu 1W, pokazuje okrągłe 0. (Co nie oznacza, że jest to 0, po prostu poniżej progu wykrywalności 1W).
 

tomiss

Klub HDTV.com.pl
VIP
Znalazłem przyczynę.
Mam na stałe podłączony amplituner i HDMI CeC , wystarczy odłączyć kabel HDMI i pobór spada do 0. Po ponownym podłączeniu tylko kabla, bez wyłączania TV czy amplitunera od razu pobór wzrasta do 15W.
 
Do góry