65 cali do 6 tys.

totek93

New member
Cześć,

Od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu tv. Początkowo miał być szybki strzał i chciałem kupić lg 65nano863na na wyprzedaży za bodajże 3300 zł, ale szczęście/pech chciało, że w momencie kiedy się zdecydowałem nie było już tego modelu na stanie. Do LG zachęca mnie głównie pilot magic - wybieranie głosowe i sterowanie gestem. Ojciec ma taki u siebie w domu i bardzo mi przypadł do gustu.



W tym samym sklepie stał powystawowy lg OLED65GX3LA, w cenie ok. 5,5k. Zakupu powystawowego OLEDA się bałem po poczytaniu na ten temat opinii w internecie, poza tym ten model nie miał w zestawie nóżki, a telewizor domyślnie ma stać na szafce.



Sprzedawca namawiał mnie na philipsa 65pus9206 i tak zainteresowałem się phillipsem i systemem ambilight + wybieranie głosowe w pilotach.



Ostatecznie mój budżet wzrósł maksymalnie do 6k (chociaż im taniej tym lepiej)



W tym budżecie znalazłem:

  • Phillips 65oled705 - na korzyść z mojej (laika) perspektywy to przede wszystkim ambilight
  • LG OLED65BX3LB - wydaje się mieć szersze wspracie dla graczy i o ile dobrze zrozumiałem to co przeczytałem w internecie 120 hz przy zewnętrznym sygnale
Powiedzmy że priorytet to jakość obrazu i niezawodność (mniejsza zawodność); w gry raczej nie planuję grać, ale czasem mi się zdarza więc fajnie byłoby zostawić sobie większe możliwości na tym polu i większą częstotliwość odświeżania przy sygnale z laptopa. Z drugiej strony nie wiem na ile ambilight zwiększa pozytywny odbiór obrazu i czy jest to technologia warta odpuszczenia w/w zalet lg przy założeniu, że tv ma służyć głównie do oglądania filmów, netflixa i yt.


Co byście wybrali? Może jakaś inna propozycja w tym budżecie? Ew. coś godnego uwagi, z nieco gorszymi czerniami niż oled, ale w niższej cenie?



A może z tym budżetem warto się wstrzymać z zakupem do jakiegoś sezonu promocyjnego jak black friday albo poczekać na nowy rok i liczyć na jakieś okazje? (bardzo mocno mi się nie śpieszy chociaż chciałbym mieć temat z głowy :) )




Poniżej ankieta


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - ok 30m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - ok 2-3m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 1-2

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - na wprost

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? – stać

6. Jak słońce świeci w pokoju? - głónie od boku lewa strona telewizora (możliwość opuszczenia zewnętrznej rolety)

7. Jaki masz obecnie telewizor? brak

8. Co chcemy aby telewizor posiadał? HDR, DLNA do oglądania filmów i zdjęć, aplikacje netflix itp

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD )? Netflix na wifi, ew. materiały po hdmi z laptopa

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? - Polsat Box, ew. laptop


11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? - 3h

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? - brak preferencji

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport (tenis, siatkówka), netflix, filmy

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? – raczej sporadycznie

15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile %, - nie zamierzam, ale miło nie wyłączać/ograniczać sobie takiej możliwości

16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - wieczorami

17. Preferencje co do wielkości? – 65 cali

18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - słabe kąty widzenia, nienaturalna mocno ,,wyblakła'' czerń, powolne działanie systemu, konieczność wybierania poszczególnych literek w wyszukiwarce kiedy używam pilota

19. Preferencje co do marki? - na ten moment LG i phillips jednak tylko z uwagi na to, że głównie tym markom do tej pory się uważniej przyjrzałem

20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? - raczej nie

21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - 6 tys. zł

22. Jak często wymieniasz TV? - to mój pierwszy TV
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najpierw do potrzeb .
Ponieważ sięgasz cenowo technologii najlepszej ja sięgałbym po Oleda.
Twoje Oledy są :
- 65 BX - za 5799 zł i
- 65 Oled 705 za 5899 zł
- 65 Oled A13 za 5150 zł

Z Mini ledów masz extra
- TCL 65C825
- LG 65Qned 913

Z LCD
- LG 65Nano 913
- Samsung 65q80
- Philips 65PUS9435
- Sony 65X94J

Głownie do filmów Netflixa - sięgałbym po Oleda.
- Philips 65PUS9206
 

totek93

New member
Kiki, dzięki za propozycje:

Na ten moment nie wiem czemu, ale waham się głównie między:

65Oled705 a TCL 65C825 gdzieś za nimi lg 65 bx

TCL kusi ceną i jakością obrazu o bardzo dobrych opiniach jak na technologię inną niż OLED - dodatkowo ma porty hdmi 2.1 , Phillips głównie ambilight + matryca

Co byście brali gdybyście oceniali wg takiej hierarchii (priorytety malejąco)

Wrażenia z oglądania - Filmy seriale> stos cena/jakość obrazu> awaryjność i prognozowana żywotność> możliwości tj. ew. granie, obsługiwanie formaty, etc.>prądożerność


PS. Dodam, że jestem laikiem w świecie telewizorów i subtelnych różnic i tak pewnie nie wyłapię
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym wybrał dla siebie Oleda Philipsa też. ( bo mam)
DO Twoich potrzeb będzie rewelacja.
Dla niebieskich masz i cenę specjalna i pakiet dodatkowy.
 

totek93

New member
Poszukiwania TV nadal trwają, prześledziłem rynek. Przewiduję nieznaczny, już ostateczny, wzrost budżetu jaki do max 6,5 tys., ale chcę zmieścić się jak najniżej.

Moje typy:

LG OLED65C11Lb - wygląda mocno na papierze, sporo szczegółowych recenzji, obecnie do dostania za spoko cenę, mieszczącą się w w/w budżecie, na minus brak ambilight- jakoś bardzo zainteresowała mnie ta funkcja

Phillips OLED706 - ma ambilight, hdmi 2.1, można na nim pograć na najnowszych konsolach, nie ma jednak na ten moment żadnych recenzji tego TV i na ten moment jest za drogi. Jego cena startowa jest jednak niższa niż w/w LG i poza ambilight na papierze wydaje się słabszą opcją. Ambilight zachęca jednak do poczekania na spadek ceny.
 
Do góry