60 PZ 750S - powidoki i wypalanie ekranu

kopi

New member
Witam,

od miesiąca posiadam LG 60 PZ 750S i zauważyłem szybko pojawiające się powidoki na ekranie.

Ogólnie nie jest to jakoś bardzo irytujace, bo już z odległości 3 metrów nie widać ich, natomiast martwi mnie fakt, że powidok po logo kanału dla dzieci minimini, który jest oglądany u mnie w domu codziennie około 1 godzinę - znika całkowicie dopiero czasem po wielu godzinach oglądania na innym kanale!

Obawiam się, że w końcu ekran wypali się w miejscu tego cholernego logo - a przecież inne kanały też mają jaskrawe logo, np. kanał ale kino, itp.

Czy moje obawy są uzasadnione?
 

don111

Banned
włącz piksel orbiter, ustaw dzieciom inny format obrazu np małe zbliżenie kinowe żeby przez kilka dni przynajmniej tak pracował na tym kanale
na szczęście większość kanałów ma przezroczyste logo i nie ma problemu ("ale kino" również, dziwne że masz od tego powidoki)
 

kopi

New member
włącz piksel orbiter, ustaw dzieciom inny format obrazu np małe zbliżenie kinowe żeby przez kilka dni przynajmniej tak pracował na tym kanale
na szczęście większość kanałów ma przezroczyste logo i nie ma problemu ("ale kino" również, dziwne że masz od tego powidoki)

Właśnie "ale kino" od kilku dni ma nowe jaskrawe logo i jest nadawane na cyfra+ w wersji HD.

Jak włączyć piksel orbiter?
 

bluray

Banned
cytuję ciekawy txt z SatKuriera:
Dlaczego nie może być taniej:

52% akcji TVN, które nominalnie posiada ITI, są zastawione za dług i zabezpieczone w specjalnej holenderskiej strukturze Polish Television Holding BV. A kurs akcji TVN dołuje.

Sytuacje staje się wiec absurdalna. Polska spółka giełdowa TVN, w której 46% udziałów mają polscy inwestorzy giełdowi a 52% jest zabezpieczone na poczet roszczeń międzynarodowych obligatariuszy, jest plądrowana przez klikę insiderów, zorganizowanych wokół szwajcarskiego kasjera ITI, Bruno Valsangiacomo. Nikt nic nie mówi, tak jak wcześniej w sprawie Amber Gold.

Francuski Vivendi, który pożyczył ITI w grudniu zeszłego roku astronomiczną sumę 120 milionów Euro, jako zaliczkę pod wejście w kapitał TVN, musi zadać sobie pytanie: co dalej ? Vivendi jest tylko jednym z kredytodawców ITI / TVN, niekoniecznie mającym uprzywilejowaną pozycję. Skonsolidowany dług ITI I TVN sięga 5 miliardów PLN i reprezentuje dwukrotna wartość giełdową TVN. Koszty finansowe są astronomiczn
Prędzej czy później musi być plajta !!!
 
Do góry