55qe85r

KraVetz

New member
Kupiłem prawdopodobnie jeden z ostatnich egzemplarzy 55QE85R jakie jeszcze można ,zdobyć' na rynku.Od początku miałem tzw ,mieszane' uczucia związane z przejściem od reklamy i testów do rzeczywistości.Zwłaszcza przez fakt iż miałem poprzednio przez 8 lat Philipsa 46PFL5527k z którego byłem dość zadowolony,zwłaszcza z obrazu.Ale zachciało mi się 4k więc trudno,choć nie darmo.Już na samym początku byłem wkurzony gdyż stwierdziłem uszkodzenie mechaniczne One Connecta.Na (nie)szczęście prawdopodobnie zawdzięczam go kurierowi.Po uruchomieniu, odczucia jeszcze bardziej mi się zagotowały.Z jednej strony ekran świeci obłędnie jasno,czerń jest zgodnie z reklamą smolista, ale tak podnoszonych w testach detali i odcieni brak.Dzięki nabytemu doświadczeniu z Philipsem, usiłowałem uregulować obraz korzystając z mnogości funkcji.Niestety zonk.Część funkcji jest po prostu nieaktywna.O takich gadżetach jak gamma,balans bieli czy temp barwowa można zapomnieć.Polecane ustawienia,takie jak film powodują,że obraz staje się nieco mdły.Podobnie brak regulacji dźwięku takich jak balans czy equalizer.Po 3 tyg prób i błędów znalazłem punkt w którym obraz stał się mniej więcej strawny,a nawet w 80% dobry.Wróciłem do starego soundbara z optykiem,ale sądziłem,że za 5k będę miał mniej kłopotów.Mówiąc szczerze moim pierwszym zamiarem było Sony XG 9005 i zrezygnowałem z niego tylko ze wzgl na nogi.Na marginesie, korespondowałem z posiadaczem rzeczonego Samsunga i starał mi się go wybić z głowy na podstawie własnych doświadczeń,ale mądry człowiek po szkodzie.Czy znajdę kogoś kto ma podobne doświadczenia,ale któremu opisane funkcje działają? Teoretycznie mógłbym zamówić sobie kalibrację,ale jeśli to nie zadziała więc szkoda zachodu.
 

Petru23

Banned
Nieaktywne opcje w menu są w niektórych trybach obrazu. Zobacz czy w kino lub użytkownik (czy jak to się nazywa w Samsungu) będą one aktywne. Dodatkowo masz zapewne inteligentny tryb obrazu - zobacz jak wtedy.
Znajdź ustawienia dla przestrzeni barw i zmień na dci lub bt709 dla sygnału odpowiednio HD oraz sd. Bt2020 jest pod filmy 4k.

Ogólnie samsung, jak często wspominam ma bardzo średni obraz. Wow jest w 5k hdr w trybie dynamicznym, wsyzysko inne to mydło i powidlo a do tego słabo czyści tło.
Wystaw na allegro i kup coś innego. Myślę że nawet hisense Q8f będzie dla Ciebie mniej problematyczny niż omawiany Samsung ew XH9505 sonego, na upartego xh90
 

KraVetz

New member
Jak już pisałem,kupiłem go m.innymi z powodu nóg.Akurat to było decydującą przyczyną porzucenia tematu Sony 9550.Sprawa ew zwrotu lub odsprzedaży
odpadła z powodu mechanicznego uszkodzenia obudowy One Connecta. Przyznam się,że po 3 tygodniach błędów i wypaczeń znalazłem punkt pracy w którym 80% kanałów jest co najmniej dobry.Być może stawiam sprawę na głowie,ale powszechne uwielbienie absolutnej czerni jest wrogiem dobrego obrazu.Przynajmniej takiego jaki preferuję.Przy okazji mam tzw uczucia mieszane co do idealizowania intuicyjności systemu Tizen.Ilość okien jakie należy przejść do interesujących mnie funkcji jest gorsza od starego Philipsa na który niegdyś narzekałem.Jak mi przejdzie początkowa euforia spróbuję
dojść do tych nieaktywnych funkcji.Na marginesie,poszedłem(w odwecie) do sąsiadów którzy chwalili mi się nowym Philipsem 65" i tylko przez litość nie ośmieliłem się go krytykować.Może jednak jestem malkontentem?
 

Petru23

Banned
Malkontentem bo obraz w philips Ci nie odpowiada? To świadczy o tym, że wzrok masz ok, gust ok i nie lubisz oglądać gówna zamiast obrazu.
 
Do góry