55oled804 vs 55oled805

lol2o10

New member
Witam Wszystkich Forumowiczów jako nowy użytkownik.
Proszę Was o radę co do zakupu Philips 55oled804 lub Philips 55oled805?
Czy jest między nimi jakaś znacząca różnica ? Jestem zwykłym użytkownikiem TV, a jedyne co chce dodatkowo w przyszłości podłączyć to PS5 ?
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
 

sajmer

Member
Z tego co się orientuję 805 ma PPI 5700 vs 5000 w 804 i poprawione szczegóły w czerni w HDR po wyjęciu z pudełka - w 804 można to zniwelować kalibracją. Dodatkowo 805 obsłuży 120Hz w 1080p. Czy te różnice są warte dopłacania 2500 ??
 

Ralf58

New member
Dla samego obrazu pewnie nie warto. Niemniej na konkurencyjnym forum pisali, że nowa wersja ma mocniejszy cpu dzięki czemu system działa płynniej. Poza tym fil chwalił się swojego czasu nowymi sposobami unikania wypaleń matrycy - mają przyciemniać loga stacji - pytanie czy w tym modelu już to wprowadzili.
 

SDman

Banned
Nowa seria również pozwala postawić soundbar przed TV bez zasłaniania obrazu -wow co za upgrade.
Osobiście dla mnie mega istotny i trzeba czekać parę miesięcy na cenkę > 5 tyś.
 

Barteqk

New member
Dla samego obrazu pewnie nie warto. Niemniej na konkurencyjnym forum pisali, że nowa wersja ma mocniejszy cpu dzięki czemu system działa płynniej. Poza tym fil chwalił się swojego czasu nowymi sposobami unikania wypaleń matrycy - mają przyciemniać loga stacji - pytanie czy w tym modelu już to wprowadzili.


Wydaje mi się że seria 804/854 ma już ten system - posiadam 55oled854 i tam gdzie jest logo stacji i informacja o wieku jest delikatnie przyciemnione, nie przeszkadza w ogóle w oglądaniu - trzeba sie mocno przyjrzeć.
 

Ralf58

New member
Czy ktoś weryfikował, od którego modelu Philips zaczął stosować to przyciemnianie loga? Bo jeśli faktycznie to jest już w serii xx4 to bez sensu iść w nową serię.
 

SDman

Banned
To taki algorytm napisany przez programistów, patent polega na “pogorszeniu” jakości obrazu żeby zmniejszyć prawdopodobieństwo wypalenia panelu.
Stosowany przez wszystkich producentów w tym przypadku Philips koła nie wynalazł.
 

akm97

Klub HDTV.com.pl
vip
Artykuł, który zacytowałeś jest dość stary. Z nowszych artykułów na ten temat wynika, że system pojawił się już w telewizorach serii +935. Znajduje się również informacja, że do jego działania wymagany jest nowy hardware, więc nie można upgrade'ować poprzednich modeli, jednak Philips pracuje nad software'ową wersją tego systemu, która być może pojawi się w telewizorach serii 805/855/865. Czy ktoś jest w posiadaniu innych wieści na ten temat?
Gdzieś w sieci znalazłem również zdjęcia z których wynika, że logo stacji jest przyciemniane ponoć już od wersji 8X4. Czy ktoś może to potwierdzić?
 
Do góry