55oled804 - tęczowa ramka

mvladez

New member
Witam,
chciałbym podpytać o jedną z przypadłości mojego telewizora na zasadzie, czy to normalne zjawisko i co to jest ;) Już dawno to zauważyłem i miałem podpytać na forum, ale zawsze jakoś mi się ostatecznie nie składało ;)
Przy nasłonecznionym pomieszczeniu widać jakby tęczową ramkę, która jest trochę szersza od ramki czarnej i się z nią styka. Widać ją na wyłączonym ekranie oraz wyświetlanym obrazie.
Czy to jest jakaś przypadłość technologii? Czy może jest to jakaś wada, która się objawiła i zwiastuje koniec TV ;) Nie jestem w stanie stwierdzić, kiedy ją zauważyłem i czy było tak od początku.
Z góry dziękuję za parę słów wyjaśnienia tego zjawiska :)
 
Ostatnia edycja:

mvladez

New member
Nie jest to zwiastun.
Robiłeś twardy reset ?
Jaki masz wybrane podświetlenie matrycy ?

Nie do końca rozumiem. Która opcja odpowiada za podświetlenie matrycy? Dodatkowo tą ramkę widać również przy bardzo jasnych warunkach oświetleniowych (słoneczny dzień) na wyłączonym tv także i nie do końca chyba rozumiem, jaki ma wpływ wybrane podświetlenie matrycy.
Prośba o wersję dla słabszych abym znalazł opcję i zrozumiał ;)
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Nie do końca rozumiem. Która opcja odpowiada za podświetlenie matrycy? Dodatkowo tą ramkę widać również przy bardzo jasnych warunkach oświetleniowych (słoneczny dzień) na wyłączonym tv także i nie do końca chyba rozumiem, jaki ma wpływ wybrane podświetlenie matrycy.
Prośba o wersję dla słabszych abym znalazł opcję i zrozumiał ;)

Cześć,
Czy mógłbyś zamieścić zdjęcie o co dokładnie chodzi? Wtedy będzie łatwiej odpowiedzieć :)
 

mvladez

New member
Cześć,
Czy mógłbyś zamieścić zdjęcie o co dokładnie chodzi? Wtedy będzie łatwiej odpowiedzieć :)

Bardzo bym chciał ale niestety uchwycenie tego na zdjęciu jest karkołomne. Próbowałem teraz, ale nie jestem w stanie. Może przy dużym nasłonecznieniu będzie łatwiej, ale teraz na weekend zapowiadają deszcz, więc pogoda też nie chce współpracować ;)
 

mvladez

New member
Cześć,
Czy mógłbyś zamieścić zdjęcie o co dokładnie chodzi? Wtedy będzie łatwiej odpowiedzieć :)

No dobra udało mi się dzisiaj rano znaleźć sposób aby to uwiecznić ;) Telewizor jest wyłączony.
 

Attachments

  • 20220907_070639.jpg
    20220907_070639.jpg
    741,1 KB · Wyś: 27
  • 20220907_070647.jpg
    20220907_070647.jpg
    642,3 KB · Wyś: 27

mvladez

New member
@VitoCx - jaką folię?

@kiki - na włączonym i wyłączonym. Najbardziej widoczna przy intensywnym oświetleniu pokoju np. słoneczny dzień
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mega dziwna sprawa, nie widziałem czegoś takiego.
Szczególnie że na wyłączonym ekranie.
Zgłaszałęeś na infolinię ?
 

mvladez

New member
Mega dziwna sprawa, nie widziałem czegoś takiego.
Szczególnie że na wyłączonym ekranie.
Zgłaszałęeś na infolinię ?
Nie zgłaszałem, bo TV już po gwarancji :( Jeśli Ty czegoś takiego nie widziałeś, to nie wierzę, że mi infolinia pomoże :/
Jeszcze Ciebie dopytam - tam nie ma żadnej folii w Philipsie prawda?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Teraz na modelach jest folia, ale serii 804 jeszcze nie było, chyba, że kupiłeś model który był po refreshingu - to wówczas folia była na pewno.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
My nie sprzedajemy po refreshingu - więc folii nie ma.
Ale masz jeszcze gwarancję więc zgłoś spokojnie na infolinie Philipsa.
 

mvladez

New member
Zaiste, czuję się mega nobilitowany posiadając tak wyjątkowy egzemplarz tego TV :/
Nie ukrywam @kiki, że byłoby miło jakbyś coś pomógł zorganizować we współpracy z Philipsem. Moje zgłoszenie infolinia oleje i tyle....Jak to się mówi - pierwszy egzemplarz sprzedaje sprzedawca a kolejne serwis/producent :/ Nie mam złudzeń, że moja sprawa (zwykłego gościa z ulicy) nikogo tam nie zainteresuje :/
 
Do góry