55cali Panasonic lx940 czy Tcl 735

greg64

Member
Nikt nie podejmie tematu?
W ogóle na temat Panasonica jest jakaś zasłona milczenia a Panasonic ma teraz sporą przecenę na niektóre modele.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic skierował się na różne produkcje w panelu B2B.
W wielu krajach wyszedł z rynku telewizorów.
Więc coraz trudniej i o doble modele i o opinie.
Nie mają już żadnej własnej fabryki, wszystko produkują im firmy zewnętrzne.
I to nie jest zmowa milczenia , raczej zmowa produkcji.

TCL mentalnie, fizycznie- zgoła inna sytuacja.
Firma przez ostatnie 3 lata rewelacyjnie zmieniła jakość, możliwości i wyposażenie.
I do tego nie rujnują kieszeni.
Masz matrycę 144Hz, odtwarza wszystkie systemy, ma pełne wyposażenie..
 

greg64

Member
Pytanie brzmi czy inne firmy zewnętrzne te TV Panasonica produkują od podstaw (myśl techniczna, projekt, montaż), czy tylko składają. Bo jeśli to drugie, to to jest nadal Panasonic ( myśl Panasonic - produkcja TCL, który jak sam mówisz ma świetne zaplecze).
Może więc nie jest ten Panasonic taki zły?
Fakt, jest drogi ale zawsze był będąc przy tym (pytanie czy nadal jest) synonimem jakości.
TCL natomiast mam wrażenie jest pewnym kompromisem cena-jakość.
Mam w tej chwili Panasonica z 2011 roku i ani razu nie miałem z nim problemu, dlatego mam do tej marki pewien sentyment no ale po mału przychodzi na niego czas.
 

mnowak_24

Member
o LX940 dobre opinie krążą (tylko ich smart mi się nie podoba bo nie ma canal+, tvn player, hbo max) ja się nad nim zastanawiam albo nad TCL 50c805 jest aktualnie promocja 2999zł a tego panasonica 43lx940 można za 2700zł kupić ale tylko przez net.
 

luck76

Well-known member
o LX940 dobre opinie krążą (tylko ich smart mi się nie podoba bo nie ma canal+, tvn player, hbo max) ja się nad nim zastanawiam albo nad TCL 50c805 jest aktualnie promocja 2999zł a tego panasonica 43lx940 można za 2700zł kupić ale tylko przez net.
Trudno porównywać Lx940 do c755 (znanego w Polsce jako c805). TCL przechodzi w serii C dla roku modelowego 2013/2024 na miniLED i jest to odbiornik otwierający tą stawkę, podczas gdy seria 900 w Panasoniku domyka od góry lineup LCD. Systemu Panasa nie oceniałbym z poziomu braku apek ale z responsywnosci systemu i braku związanych z Google TV problemów. Procesowanie w Panasoniku obok Sony to wzorzec dla innych. Dużo prawdy w tym co pisze @kiki - montuje je TCL z klocków, które w całej branży są bardzo podobne i od tych samych dostawców (podobnie jak w automotive, AGD czy branży grzewczej czy nawet w usługach - np restauracjach). Sekret jak w kuchni, leży w przepisie i doborze przypraw a tu wieloletnie japońskie know-how bije kolegów zarówno zza morza wschodniochińskiego jak i morza japońskiego :)
Technologia miniled a właściwie fald ma przewagę w postaci lepszego zarządzania kolorami i kontrastem, natomiast smużenie czy procesowanie sygnału TV jest w Panasoniku lepsze. Do ciebie należy wybór co jest lepsze. Do sportu i tradycyjnej TV osobiście wybrałbym Panasa a do Kina domowego UHD zdecydowanie TCL. Do apek można kupić Google tv albo fire tv za ok 200pln
 

mnowak_24

Member
No ja właśnie piłka nożna NETFLIX itp, czasem Tv, boje się trochę tego TCL bo ciągle ktoś na forach narzeka a to sam się włącza a to smart wolny a to coś zwaliło po miesiącu działania a to resetuje, mam teraz Samsunga w którym nic takiego się nie dzieje, nie było momentu żebym musiał go z prądu wyłączyć bo się coś mu zawiesiło.
 

luck76

Well-known member
No ja właśnie piłka nożna NETFLIX itp, czasem Tv, boje się trochę tego TCL bo ciągle ktoś na forach narzeka a to sam się włącza a to smart wolny a to coś zwaliło po miesiącu działania a to resetuje, mam teraz Samsunga w którym nic takiego się nie dzieje, nie było momentu żebym musiał go z prądu wyłączyć bo się coś mu zawiesiło.
Zwiech Google miałem nawet w Soniaku - tak to jest z Google tv
 

adrian66

Member
Wypowiem sie w kwesti niezawodnosci Panasonica, w rodzinie sa aktualnie cztery telewizory tej firmy,najstarszy ma prawie 20 lat,najmlodszy,nalezacy do mnie ma 3 lata. W wszystkich tych przypadkach,telewizory sprawuja sie idealnie. Natomiast odnosnie innych firm,to rozmawiajac ze znajomymi ,slysze narzekania szczegulnie na tv. Philipsa,Sony ,te zwykle psuly sie po kilku latach eksploatacji,spotkalem sie tez na uwagi co do stabilnosci systemy w tv tcl.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli pytanie jeszcze cały czas dotyczy porównania - to TCL 5C735 zagra lepiej .
Jest teraz na BF za 2799 zł dla członków forum.
 
Do góry