55" OLED czy dobry 65" LCD? ;) - budżet 5 - 5,5k

r4m

New member
Witajcie, szukam następcy mojego 55" Panasonic-a AS640. Początkowo myślałem o 55" Sony XH90, ale w międzyczasie budżet troszkę wzrósł i zastanawiam się czy brać 65" Sony XH90 czy troszkę dołożyć albo poczekać na promocje i wziąć OLED ale 55" np. LG CX?

TV oglądamy czasem pod kątem siedząc przy stole, więc pewnie naturalny wydaje się OLED, ale aktualnie na Panasonicu AS640 kąty jakieś szałowe nie są, ale i pod kątem oglądać jakoś idzie ;).

Generalnie kusi mnie jakiś większy ekran niż mam teraz a niestety na 65" OLED-a to mnie nie stać stąd pomysł z 65" XH90 bo byłby w budżecie i z tego co oglądam to jakość obrazu ma naprawdę całkiem spoko i chyba aż tak dużo mu do OLEDa nie brakuje co? Będę wdzięczny za pomoc co byście wybrali na moim miejscu ;).

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 22 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Kanapa jest na wprost, ale pod kątem też się zdarza oglądać przy stole (podłużny pokój)
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? W pokoju jedynie duże podwójne drzwi balkonowe z widokiem na wschód. TV jest na ścianie południowej.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic AS640 55 cali (z 2014/2015)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobry obraz i dźwięk, dobrą współpracę z PS5, szybki system
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? IPTV + Netflix + PS5
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS5
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Ok. 4-6 godzin
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Wolałbym matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Głównie Netflix/Player/IPLA + granie na konsoli. Czasem jakieś kanały informacyjne czy TVN Turbo ;).
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie bardzo
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 40%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55-65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Wolne działanie czy zawieszanie się.
19. Preferencje co do marki ? Sony, LG, Panasonic
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie potrzeba
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5000-5500 zł
22. Jak często wymieniasz TV? 5-7 lat.
 
Ostatnia edycja:

r4m

New member
Jeszcze nie kupiłem bo czekałem na wypowiedzi jakieś ;)
Najbardziej skłaniam się jednak ku XH9096... Coś bardziej extra niż ten model w budżecie ok tych 5000 zł znajdę? Z tego co czytam na forum i widzę w różnych testach, to zdecydowana większość poleca właśnie serię XH90 od Sony. A z OLED no to właśnie LG CX. Ale LG CX w 65 calach to daleko poza budżetem...
 

KamilaKornet

New member
uważam dokładnie odwrotnie lg cx jest dużo lepszy niż ten sony z małą ilością stref ,za 5,2k można gdzieś wyrwać, ale 55 cali to co najwyżej sypialnia, więc odpada z 3m musi być 65 cali wzwyż. Chyba że gdzieś wyrwiesz w necie 65 lg cx za 7,4 lub na raty 20x0% to pod konsolę twierdzą specjaliści że lg wraz z hdmi 2,1 jest wskazany, choć oled do gier to zawsze ryzyko.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
uważam dokładnie odwrotnie lg cx jest dużo lepszy niż ten sony z małą ilością stref ,za 5,2k można gdzieś wyrwać, ale 55 cali to co najwyżej sypialnia, więc odpada z 3m musi być 65 cali wzwyż. Chyba że gdzieś wyrwiesz w necie 65 lg cx za 7,4 lub na raty 20x0% to pod konsolę twierdzą specjaliści że lg wraz z hdmi 2,1 jest wskazany, choć oled do gier to zawsze ryzyko.


tak, ale LG o wiele drozszy...
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Poczekaj chwilkę i kup 65XH9505. Dwa w jednym bez ryzyka powidoków. Za 5 lat kupisz TV w innej technologii bez ryzyka wypaleń jak w OLED. Chyba, że grasz krótko i nie oglądasz dlużej programów informacyjnych. Jeśli nie to kup OLED.
 

KamilaKornet

New member
to prawda, niestety Oledy nadal piekielnie drogie, pomimo rosnącej popularności.
hx9505 brałam pod uwagę ale ryzykuję z Oled lg cx .sony nie ma hdmi 2,1
tylko pomimo małej ilości stref (5 razy mniej niż 8 lat temu)co zyskasz to droga seria i pewny brak wypaleń
55 xh 9505 za 5300 widziałam Oled xc lg za 5200
65 xh 9505 za 6800 oled xc lg za 7200 więc ceny porównywalne , nie w sklepach stacjonarnych tylko na portalach w necie.
Nikt nie wie jaka technologia będzie za 5 lat,,,trzeba coś wybrać:)tu i teraz
Mój pierwszy oled philips 803 ma 2 lata zero wypaleń ale czerwony pixel niestety mam.
 

r4m

New member
Brałem pod uwagę bardziej model XH9096/9005 niż XH9505 ze względu na wsparcie lepsze PS5. Niestety kąty widzenia są moim zdaniem gorsze niż w XH9505 (oglądałem je stojące obok siebie w Media Markecie)... Ale cena tego TV tak jak zwróciła uwagę Kamila robi się już "OLED-owa" ;).

Nie znam się na tym dobrze, myślicie, że jest szansa, że XH9505 dostanie w jakiś aktualizacjach softu jakieś lepsze wsparcie dla funkcji z nowych generacji konsol podobne do tego co ma XH9096/9005?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z extra modeli masz Sony 65XH90 za 5199 zł , Philips 65PUS9435 za 5750 zł , LG 65Nan0 913 za 4899 zł .
Oled LG 65C9 za 6799 zł - wart dopłaty każdej złotówki
Oled 65BX za 7249 zł
Jak będziesz niebieski masz dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł
 

r4m

New member
Słuchajcie bo ja już naprawdę wariuję, nie wiem czy brać 65 calowy XH9005 / 9096 czy dopłacić (już teraz to sporo bo cena XH90 poleciała) i mieć mniejszy, ale OLED LG CX 55". Chciałem iść na wielkość i byłem mocno zdecydowany na XH90, tym bardziej, że cena mocno spadła, ale częste doniesienia o problemach z tym modelem Sony mnie już kompletnie zbiły z tropu... Jak pisałem chcę TV głównie do Netflixa i PS5, czasem programy informacyjne typu Polsat Info (powiedzmy 1-2h dziennie?) więc paski no i ryzyko wypalania :/ Nie wiem może przesadzam, ale w OLED najbardziej właśnie boję się tego wypalania.
 

r4m

New member
Wiesz co, aktualnie wygląda to mniej więcej tak:
30% - konsola,
35% - netflix,
35% - tv tzn. jakieś programy, tv informacyjne, itp.
Myślę, że na nowym TV będzie podobnie...

Generalnie mamy dość wąski podłużny salon, kanapa jest na wprost TV, ale stół już dość mocno po skosie więc pod kątem coś tam oglądamy czasem przy jedzeniu, także to chyba bardziej za OLEDem przemawia? Chociaż teraz na TV z matrycą VA jakoś mi te słabe kąty aż tak bardzo nie przeszkadzają...
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pytanie czy Netflix głównie z napisami ? Niby zmienia się długość tekstu ale w tym samym dolnym środkowym miejscu, czy to nie ma wpływu na wypalenie w tym miejscu ? Wiadomo jak wciągnie serial to można 2-3 sezony w weekend ogarnąć :)

Mam ten sam dylemat ale wybrane modele:

Sony 49XH9505
Sony 55XH9005
Lg Oled do 5000 zł
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bo BX to bardzo dobry Oled.
Dla 90% będzie super !
Różnice w procesorze , matrycy i podświetleniu.
Ale cena promocyjna dla niebieskich.
 
Do góry