55" do ~5,5k (Netflix, Xbox, udostępnianie ekranu)

dill

New member
Cześć wszystkim. Zwracam się z gorącą prośbą o pomoc w wybraniu tv.
Niestety mam taką przypadłość, że jakiej pierdoły nie kupuje, spędzam godziny na zdoktoryzowaniu się ze specyfikacji, ale mnogość parametrów w tv zwyczajnie mnie przerosła i życia mi zabraknie...

Poszukuję tv do salonu, 55", większość jego pracy to Netflix/Player. W planach zakup Xboxa. Zależy mi na łatwym udostępnianiu na TV obrazu z komórki/laptopa.
Oryginalnie pierwszą myślą był Samsung Frame, bo jego matowy ekran naprawdę robił super wrażenie w sklepie. Bardzo na korzyść też było to rozwiązanie z zewnętrznymi gniazdami wyprowadzonymi na jednym kabelku. Nie ma jednak najlepszych opinii jeśli chodzi o parametry pracy i intuicyjność, stąd pojawiła się myśl, że może jednak warto się jeszcze rozejrzeć?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? => 30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? => 4 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? => 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? => na wprost, ale również bokiem, kąty są ważne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? => wisieć (jeśli jednak Frame, bo ładnie wygląda :D), ale może też stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? => TV stoi na ścianie południowej na której są okna, nie świeci na niego bezpośrednio słońce, ale pomieszczenie jest bardzo jasne i na obecnym TV jest mnóstwo odbić (słońce od rana do popołudnia)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? => LG LCD 32’
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? => Android lub super fajny soft smart
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) => całość z netu, konsoli
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? => kablówka(choć nie oglądamy), kolumny głośników, konsola, kabel internetowy (jeśli będzie szybszy przesył niż po wifi)
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? => ~4h standardowo, pewnie 8h w przypadku grania
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? => mat we Frame podbił serce :)
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? => filmy dokumentalne, seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? => netflix, yt
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? => tak, xbox w planach, do 8h/sesję
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? => wieczór, ale zdarza się, że młodzież w weekendy ogląda coś w ciągu dnia
17. Preferencje co do wielkości? => 55"
19. Preferencje co do marki? => Sony, Samsung, LG
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? => nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? => ~5,5k
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli obstajesz do tych warunków przy modelu 55" - to masz super jakości do wyboru:
  • Philips 55Oled 707 za 4999 zł
  • LG 55C21 za 5199 zł
Plus dodatkowo dla członków forum - do każdego pakiet gratisów o wartości 500 zł
I masz możliwość zakupu soundbara S90QY- w rewelacyjnej cenie.
Łącznie masz wówczas oszczędność prawie 2 tyś zł
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Cześć wszystkim. Zwracam się z gorącą prośbą o pomoc w wybraniu tv.
Niestety mam taką przypadłość, że jakiej pierdoły nie kupuje, spędzam godziny na zdoktoryzowaniu się ze specyfikacji, ale mnogość parametrów w tv zwyczajnie mnie przerosła i życia mi zabraknie...

Poszukuję tv do salonu, 55", większość jego pracy to Netflix/Player. W planach zakup Xboxa. Zależy mi na łatwym udostępnianiu na TV obrazu z komórki/laptopa.
Oryginalnie pierwszą myślą był Samsung Frame, bo jego matowy ekran naprawdę robił super wrażenie w sklepie. Bardzo na korzyść też było to rozwiązanie z zewnętrznymi gniazdami wyprowadzonymi na jednym kabelku. Nie ma jednak najlepszych opinii jeśli chodzi o parametry pracy i intuicyjność, stąd pojawiła się myśl, że może jednak warto się jeszcze rozejrzeć?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? => 30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? => 4 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? => 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? => na wprost, ale również bokiem, kąty są ważne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? => wisieć (jeśli jednak

Logitech G915 TKL LIGHTSPEED​

, bo ładnie wygląda :D), ale może też stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? => TV stoi na ścianie południowej na której są okna, nie świeci na niego bezpośrednio słońce, ale pomieszczenie jest bardzo jasne i na obecnym TV jest mnóstwo odbić (słońce od rana do popołudnia)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? => LG LCD 32’
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? => Android lub super fajny soft smart
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) => całość z netu, konsoli
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? => kablówka(choć nie oglądamy), kolumny głośników, konsola, kabel internetowy (jeśli będzie szybszy przesył niż po wifi)
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? => ~4h standardowo, pewnie 8h w przypadku grania
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? => mat we Frame podbił serce :)
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? => filmy dokumentalne, seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? => netflix, yt
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? => tak, xbox w planach, do 8h/sesję
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? => wieczór, ale zdarza się, że młodzież w weekendy ogląda coś w ciągu dnia
17. Preferencje co do wielkości? => 55"
19. Preferencje co do marki? => Sony, Samsung, LG
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? => nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? => ~5,5k
The Frame? Ramka jak ramka, kwestia gustu, choć mi się wyjątkowo nie podoba ale najbardziej odrzuca mnie od tego jego głębokiego matu matrycy. Obraz przez to jest taki sztuczny, mało miękki. Optycznie cierpi też na tym tez głębia kolorów. Mogę jedynie zrozumieć konieczność jego zakupu, gdy mamy silne źródła światła na przeciw ekranu (mat redukuje odbicia) lub gdy faktycznie ktoś chce kupić inteligentny obraz na ścianę a nie TV.
Dla mnie taki The Frame to taki dziwoląg. Można rzucić okiem w sklepie ale w życiu bym tego nie kupił właśnie za zbyt matową matrycę i tandetny wygląd. TV ma wyglądać jak TV, poważnie, profesjonalnie, z klasą a nie jak obraz w ramce na ścianie.
Przy okazji zobacz, że napisałeś w dziale OLED a The Frame to LCD.
The Frame możesz też skreślić juz z tego powodu:
"4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? => na wprost, ale również bokiem, kąty są ważne"
Poza tym, oglądając z 4 metrów, to zdecydowanie powinieneś skreślić wszystko poniżej 65".
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli [podniesiesz ciut, ciut program cenowy to wystarczy na 65Oled TV, jeśli nie koniecznie to masz Mini Led 65" i zmieścisz się w klasie cenowej : LG i TCL.
 

dill

New member
The Frame? Ramka jak ramka, kwestia gustu, choć mi się wyjątkowo nie podoba ale najbardziej odrzuca mnie od tego jego głębokiego matu matrycy. Obraz przez to jest taki sztuczny, mało miękki. Optycznie cierpi też na tym tez głębia kolorów. Mogę jedynie zrozumieć konieczność jego zakupu, gdy mamy silne źródła światła na przeciw ekranu (mat redukuje odbicia) lub gdy faktycznie ktoś chce kupić inteligentny obraz na ścianę a nie TV.
Dla mnie taki The Frame to taki dziwoląg. Można rzucić okiem w sklepie ale w życiu bym tego nie kupił właśnie za zbyt matową matrycę i tandetny wygląd. TV ma wyglądać jak TV, poważnie, profesjonalnie, z klasą a nie jak obraz w ramce na ścianie.
Przy okazji zobacz, że napisałeś w dziale OLED a The Frame to LCD.
The Frame możesz też skreślić juz z tego powodu:
"4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? => na wprost, ale również bokiem, kąty są ważne"
Poza tym, oglądając z 4 metrów, to zdecydowanie powinieneś skreślić wszystko poniżej 65".
Dziękuję za zwrócenie uwagi, że ten mat może też zaburzać kolory i głębię obrazu:)
 

dill

New member
Jeśli [podniesiesz ciut, ciut program cenowy to wystarczy na 65Oled TV, jeśli nie koniecznie to masz Mini Led 65" i zmieścisz się w klasie cenowej : LG i TCL.
Zmieszczenie 65" wymaga skrócenia regału z książkami - muszę pomyśleć, czy jestem na to gotowa🤣 Ile to jest "ciut, ciut"? I czy wówczas sugerujesz te same modele co wyżej tylko w wersji 65"?
 

dill

New member
Jeszcze pytanie - przy tym poleconym Philipsie znalazłam informację, że odświeżanie w najwyższej rozdzielczości to: 3840 x 2160p–24 Hz, 25 Hz, 30 Hz, 50 Hz
To taki standard póki co, czy specyfika tego modelu?
Jak to działa w praktyce? Przy podłączeniu Xboxa trzeba przestawiac się ręcznie na HD?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Jeśłi masz na myśli Philipsa OLED707 to nie wiem skąd info, że ma jedynie 50Hz. Ten TV ma 120 Hz odświeżanie panelu.
Osobiście jako użytkownik OLEDa Philipsa bardziej już bym polecił LG C2 niż Philipsa OLED707, zakładając, że są w podobnej cenie.
 
Do góry