55"? do ~1000€

meciu

New member
Witam serdecznie.
Na wstępie chcę powiedzieć, że mieszkam w Niemczech dlatego też poszukuję TV do kwoty około ~1000€

Także najpierw ankieta:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? salon 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Różnie
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Na tą porę raczej będzie stać, ale nie wykluczam, że będę chciał TV powiesić
6. Jak słońce świeci w pokoju? Od strony wschodniej
7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic Viera TX-P42G15E
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? 100/120Hz, HDMI 2.1, dobre kąty widzenia, HDR+
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? HDMI
10. Jakie urządzenia ? Tylko i wyłącznie nVidia Shield TV 2017 które niedługo będzie zaktualizowane do nVidia Shield TV PRO 2019
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-4h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? Nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Głównie rozrywkowe, pozatym YouTube i Spotify
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - 0.1%, raz na jakiś czas lubię pograć sobie przez streaming z komputera.
16. Preferencje co do marki? LG?
17. Preferencje co do wielkości? chyba 55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? ANDROID
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? więcej w dzień
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? około 1000€
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? co 10 lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? -

Info 1. SAMSUNG
Tak więc przeglądając Internet, głównie widziałem same superlatywy o Samsungach (rtings.com na region EU poleca europejski model Q85R), a z kolei z doświadczenie życiowe nauczyło mnie, że jednak produkty Samsunga są tylko napakowane bajerami i nie są tak trwałe jak konkurencja, dlatego też myślę, że odrzucam z góry produkty Samsunga.

Info 2. ANDROID
Jako że posiadam osobne urządzenie które bije "łeb na szyję" wszystkie SmartTV androidowe to jest to pierwszy powód dlaczego nie chcę TV z androidem. Drugi powód jest taki, że miałem okazje pobawić się TV z wbudowanym Androidem (głównie TV od Philips) i nie podoba mi się czas uruchamiania TV czy ogólna wydajność.


I tu przepuszczając znalezione przeze mnie modele przez sito chyba została mi jedna marka, nad którą się zastanawiam - LG, a dokładnie mówiąc na oku mam (niemiecki model oczywiście) LG 55NANO906NA za 830€ lub LG OLED55BX9LB za 1000€
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz bardzo dobre modele w tej klasie .
Nr 1 dla Twoich potrzeb to Oled LG 55BX.
Do Twoich potrzeb będzie zdecydowanie najlepszy !

Jeśli LCD to :
- LG 55Nano 903
- Philips 55PUS9435
- Sony 55Xh95
 
Do góry