55 cali w cenie do 2500 - 3000 do Netflixa i xboxa one S

matix915

New member
Witam, szukam TV 55 cali w cenie do 2500 - 3000 zł. TV będzie używany głównie do Netflixa, grania na konsoli i czasem do oglądnięcia jakiegoś meczu.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Salon ok20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-2,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? Od strony zachodniej, okno z zasłonami, tv bokiem do okna i w zasięgu promieni raczej przez krótki czas dnia.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung UE32F4000AW
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Możliwie dobra jakość obrazu (raczej matrycę VA). Fajnie by było 100Hz ale już czytałem, że obecnie ciężko z tym w tej cenie niestety.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Konsola xbox one s przez hdmi, kabel antenowy z podstawowymi kanałami tv.
10. Jakie urządzenia ? Konsola xbox one s przez hdmi
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-5h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Netflix, Youtube, piłka nożna.
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Trochę
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak - ok. 50-60% (głównie Rocket league, Fifa, rzadziej strzelanki)
16. Preferencje co do marki? Brak
17. Preferencje co do wielkości? 55" ewentualnie 58"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? -
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Około 2500-3000zł
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? Fajnie by było by posłużył dłużej niż 5 lat...
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Tak, głównie z Netflixa, youtube

Z tańszych TV to po przeczytaniu recenzji i opinii, zastanawiałem się nad TCL EC780, ale niestety chyba już są nie do dostania egzamplarze nie powystawowe?
Z łatwiej dostępnych TCL to zastanawiam się nad różnicami pomiędzy C715 oraz C815 w wersji 55".

Kolejne które rozważałem to Sony xh80 (ale ten wiem że jest na matrycy IPS mimo to widziałem pozytywne opinie)

Spodobała mi się także seria Samsung Q70T z uwagi na dość dużą jasność oraz 100Hz, ale tutaj już musiałbym przekroczyć budżet i zastanawiam się czy warto, aż tyle dopłacać w mojej sytuacji np. w stosunku do tych TCLi z dolnego przedziału mojego budżetu + w sklepie nie do końca
podobały mi się cukierkowe kolory na tych Samsungach.

Czy warto zainteresować się jeszcze jakimiś modelami w tym budżecie i do takich zastosowań?

Z góry dzięki za pomoc i wszelkie sugestie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb najlepszy będzie Philips 58PUS8535 za 2999 zł
Masz jeszcze dobre modele :
- LG 55Nano 863 za 3199 zł + słuchawki
- TCL 55C815 za 2950 zł
A dla niebieskich masz dodatkowo pakiet.
 
Do góry