55 cali , Phillips vs Samsung vs LG

AstonMartin

New member
Witam,

zastanawiam się na zakupem tv 55 cali aczkolwiek w grę wchodzi 65,

poprzedni tv to Philips 46PFL7007K/12 i nic nie miałem mu do zarzucenie w kwestii obrazu natomiast zaczął sie sypac (ambilagiht nie działa, pojawiły sie pasy na ekranie ect.)

który z poniższych wydaje sie byc najlepszym wyborem ? a moze jeszcze jakiś inny ? budzet to 5,5k chyba że 65 cali to moze i 7,5k ale na razie skkupmy sie na 55 calowym...

tv będzie przeznaczony głównie do oglądania telewizji, filmów, sportu, żadnego grania nie przewiduje wiec to mnie kompletnie nie interesuje jak sie sprawdza w grach

PHILIPS 55OLED707 55​

SAMSUNG QE55S95B 55​

LG 55C21LA EVO 55​


nie ukrywam ze w tym momencie Philips mi odpowiada ze względu na ambilight, chociaz od kilku lat oglądam bez i jakoś się przyzwyczaiłem, więc nie jest to czynnik decydujący

 

AstonMartin

New member
dodam, jeszcze ze wazne jest dla mnie zeby tv bez problemu odtwarzał mp4 i mkv z napisami...

wydaje mi się to standardem ale gdzieś czytałem ze się od tego odchodzi
 

Vex

Member
Bez reklam
To czeka cię niemiła niespodzianka, bo o ile odtworzysz pliki mkv i napisy to raczej nie usłyszysz nic na tych TV :) bo nie wspierają DTS, a taki właśnie format dźwięku jest najczęściej w tych plikach.
 

tdk76

Member
ja bym polecił poczekać na promkę i kupić 55s90c, ewentualnie 55 c21 w cenie 4-4,5k max. Ale jeśli ma być to tv i filmów itp to olałbym tą trójkę i kupił oleda sony lub panasonica seria 1500/2000
 

tdk76

Member
To czeka cię niemiła niespodzianka, bo o ile odtworzysz pliki mkv i napisy to raczej nie usłyszysz nic na tych TV :) bo nie wspierają DTS, a taki właśnie format dźwięku jest najczęściej w tych plikach.
bzdura, uwierrz mi przerobiłem sporo filmów na tv w formacie mkv/mp4 i jeśli to są ripy sceniczne i nie robione przez amatorów to zawsze zawierają ścieżkę dźwiękową, którą wszystkie nowoczesne tv odtworzą bez najmniejszych problemów (oprócz ścieżki dts przeważnie jest też ac3, acc itp). Ostatnio john wick 4, topgun maverick, strażnicy glalaktyki i mario bross bajka dla dzieci ripy 4k, hdr/dv dźwięk odtwarzany bez najmniejszych problemów. Nie strasz nie potrzebnie
 

Vex

Member
Bez reklam
Wszystko zależy jaki masz plik. Ja np. mam tylko DTS na części plików i na TV oczywiście tego odtworzyć się nie da. Niech sobie sprawdzi jaki ma kodek i tyle. Jak tylko DTS to może zapomnieć, że coś usłyszy bez kombinowania.
 

AstonMartin

New member
raczej w wiekszosci AAC wiec z tym nie bedzie problemu, na chwile o obecną odtwarzam w zewnętrznym dekoderze i nie mam z tym problemu ale chciałem mieć tą opcje w tv, jednak mam alternatywe jak by cos nie chciało pójść....
 

AstonMartin

New member
zdecydowałem sie na Philipsa, juz użytkuje go jakis czas, ogólnie może być, tylko to:


szczerze jakbym o tym wiedział to bym go nie kupił, mam to samo i jestem trochę uczulony na cos takiego....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jest właśnie zabezpieczenie dobro dodatkowe, czyli dodatkowe zabezpieczenie przed wypalaniem, większość ludzi tego nie dostrzega :)
 

AstonMartin

New member
ohh komedia, przepraszam znawce, wiem co to jest tylko ze mam praktycznie cały czas centymetrową ramke po prawej stronie, i normalną po lewej, jeśli każdy OLED tak ma to spoko....

dodam ze miałem od 10 lat LED'a wiec chyba mogłem nie wiedziec w momencie zakupu ze cos takiego jest, czy nie, każdy musi wiedzieć ?

zresztą ludzie w wątku ktory wkleiłem tez są zdziwieni aż tak mocnym przesunięciem...
 
Ostatnia edycja:

chreasy77

New member
ohh komedia, przepraszam znawce, wiem co to jest tylko ze mam praktycznie cały czas centymetrową ramke po prawej stronie, i normalną po lewej, jeśli każdy OLED tak ma to spoko....

dodam ze miałem od 10 lat LED'a wiec chyba mogłem nie wiedziec w momencie zakupu ze cos takiego jest, czy nie, każdy musi wiedzieć ?

zresztą ludzie w wątku ktory wkleiłem tez są zdziwieni aż tak mocnym przesunięciem...
zwracaj tego philipsa :sick:

Miałem LGC2 a potem Sony A90J i takiej komedii ramkowej nie miałem heh... Przed zakupem sprawdza się jak dane modele grają a nie kota w worku kupiłeś a teraz płacz nad sobą.
 

AstonMartin

New member
wiesz co, prawda jest taka że zeby to wychwicic musiałym wiedziec juz w momencie zakupu ze moze cos takiego byc, w sensie konkretnie ze to przesuwanie w tym modelu tak własnie wygląda, bo własnie kupowałem w sklepie i oglądałem jakis czas ale nie ma szans zebym to wychwycił (poza tym cały czas leciało coś z czarnym tłem), zresztą w domu tez tak od razu tego nie wyłapałem, ale spoko jesli tak ma byc to tak ma byc, chciałem sie upewnic ze nie jest to jakas wada, z tym płaczem to bym nie przesadzał :p jakoś przeżyje, aczkolwiek następnym razem będzie to pierwsza rzecz od której zacznę oglądanie danego modelu
 
Do góry