55 cali do 6 tys.

bedett

New member
Witam

w nadchodzącym tygodniu stanę przed wyborem telewizora do mieszkania, tak więc będę wdzięczny za wszelką pomoc w jego wyborze. Budżet około 5-6k

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 19 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? z boku z prawej strony
7.Jaki masz obecnie telewizor ? brak
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? umiejętność radzenia sobie z różnymi formatami (brak cinavia) dobra łączność z telefonem (galaxy s4) dobry obraz do grania na konsoli i meczy (canal + sport HD z kablówki)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? moduł wkładany bezpośrednio w telewizor (kablówka east & west Poznań) kanały głównie HD
10.Jakie urządzenia ? laptop Sony Vaio, playstation 3/4
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4 godz.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? mat
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? FILMY mkv/avi z nośników bądź z laptopa po hdmi, nie wykluczam dlna jeśli uda się w ten sposób strumieniować pliki full HD po 20Gb każdy... (ewentualnie opcja WIDI o której nie wiem jeszcze zbyt wiele)
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? w zasadzie interesuje mnie tylko YouTube - aby w prosty sposób można było wpisać i odszukać wybrane treści, TVN i TVP player
15.Czy zamierzasz grać w gry - TAK
16.Preferencje co do marki ? SAMSUNG, Panasonic, LG, SONY
17.Preferencje co do wielkości ? tylko 55"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5-6 tys zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie mam w tym temacie doświadczenia - raczej obojętne

Myślę nad:
Panas 55DT60
Samsung 55f6510 (fajna biała ramka)
LG 55LA740S
:neutral:
 

bedett

New member
Plazma raczej odpada z uwagi na pobór prądu... philips do zastanowienia, tylko pytanie jak będzie obsługiwał wszystkie formaty, polskie napisy itd.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale masz tylko 4 godziny dziennie - więc nawet z plazmy różnicy poboru po kalibracji nie odczujesz. A jakość - zakładam że Cię powali na kolana. Pozostałe wszystkie potrzeby masz też spełnione.
A dla mnie jakość obrazu zawsze jest Nr1.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale pytałeś o najlepszy model...
Największe wrażenie co do jakości obrazu zrobi jednak Philips 55PFL 7108.
 
Do góry