50xh80 vs 55xh80 - EDGE vs direct

Petru23

Banned
Witam,

Nie znalazłem info w sieci stan nowy wątek.
Czy w 55" na direct jest problem z plamami jaśniejszymi na ekranie? Oraz czy 50" edge wali po krawędziach jak np w lg?
Kwestia kontrastu. Czy duża jest różnica między tymi dwoma modelami? W 50" z tego co znalazłem kontrast wynosi coś około 1100:1 co jest znacznie wyższym wynikiem niż u lg (600-800:1). Podobnie jest 55". Ogólnie ips w sony jest chyba jednym o najwyzszym kontraście.
Czy ktoś ma jakąś wiedzę, doświadczenie w przypadku tego modelu?
 

Petru23

Banned
Wziąłem 55xh8096 za 2899zl + karta 250zl w MM. Akurat czajnik i coś tam muszę kupić to się nie zmarnuje. A i zawsze można przy kasie spieniezyc z kimś. Liczę 2650zl.
Zobaczę jak ramówka świąteczna będzie się prezentować, najwyżej zwrócę lokalnie.
I to był już ostatni zakup TV. Jeśli nie ten, to żaden inny ;)
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Telewizor już mam. Zamówiłem wczoraj przed napisaniem poprzedniego postu :shock:

Jakies specjalne życzenia, komuś coś konkretnego sprawdzić?
 
Ostatnia edycja:

rafallo777

New member
Jeszcze nie wyjąłem z pudła. Może przed północą się uda.
Też mogłem go za tyle mieć :(

I nie win mnie za swoje decyzje ;)

Nie winie, szczescie mam ze nie trafilem na bubla philipsa :) gdybym trafil na bubel wtedy bym plul sobie w twarz, ze nie wzialem xh80 za taka kase :)

Zdaj relacje, opisz wady, zalety i poriwnania do panasa i q70t :)
 

Petru23

Banned
Kolory bez porównania lepiej na Sony ale skalowanie mi się nie podoba. Na razie nie ustawiałem jakoś szczególnie ale widać że obraz "pracuje" np na twarzach czy krawędziach. Co do ruchu to Jeszce się nie wypowiadam.
Szału nie ma...
 

rafallo777

New member
Kolory bez porównania lepiej na Sony ale skalowanie mi się nie podoba. Na razie nie ustawiałem jakoś szczególnie ale widać że obraz "pracuje" np na twarzach czy krawędziach. Co do ruchu to Jeszce się nie wypowiadam.
Szału nie ma...

Ale gorzej/lepiej od q70t?
Przy skalowaniu to w sony i lg nano bylo gorzej niz w philips 8535.
Najgorzej wypadal sony tak jak tu pisalem kiedys, ale kolory to byl sztos i miazdzyl wszystkich.

Jak w ciemnych scenach, ten ips daje rade czy jest srednio? Lg nano 863 nie radzi sobie. Widzialem tego lg w akcjo i to dramat. Przeswity na matrycy, czarny nie jest czarny. Wygladal gorzej w nocy niz moj Panas z ips.
Jedynie w dzien ten lg fajnie gral. W nocy bylo zle.
 

Petru23

Banned
Ustawiłem biel zgodnie z rtings. Dałem ustawienia czerni na średnie, kontrast lekko podbiłem i kolory bardzo ok. Ale szumy znaczne, ziarno na drugim planie. Skalowanie mnie nie zadolowilo. Samsung lepiej, ale znów kolory gorsze i te fiolety. W sony absolutny ich brak. Tylko te ziarno...
Ale
W opcjach źródła wejścia można ustawić na stałe hdr. Dałem hlg i... Magia. Kolory nie dość że lepsze to i obraz się wyczyścił. Normalnie bajka. :)

Żona od razu stwierdziła, że obraz już po wyjęciu z pudła najlepszy ze wszystkich jakie były do tej pory. Na wprost to teraz przyznam, że lepiej jak na x20 Panasonica. Duży, gładki a zarazem wyraźny obraz o dobrych kątach. Ruch bardzo ok, ale niekiedy brakuje. Samsung robił to lepiej.
Z Netflix sprawdziłem 368dni i totalna kasza. Masakra. Ale inny materiał super.

Obraz na ips zupełnie inny niż na lcd. Bardziej plastyczny. Mnie i żonie odpowiada. Głupek byłem, że nie wziąłem za 2500zl :(
To tak powiedzmy takie kilkugodzinne odczucie.
Kwestia dźwięku to oddzielny temat. Jest cały korektor z suwaczkami, dodatkowe bajery itp. Na razie i tak jest na tyle dobrze, że nie potrzebuje nic podpinać.

Zdjęć nie dam, bo aparat głupoty pokazuje. Ja widzę czerń a na aparacie niebiesko.
Do zaciemnionych seansów raczej się nie nadaje. Brak strefowego wygaszania daje się we znaki. Ale kto patrzy po rogach, jak akcja dzieje się w centrum ekranu? ;)

Eleven i F1 oraz piłka. Najlepsze do tej pory co miałem w domu. Bardzo przyjemnie i lepiej niż na samsungu. Nie widziałem żadnych anomali. Trawę widać, piłkarz wyraźny. Bolidy F1 również. Nie wpatruję się, bo jeszcze coś znajdę :) No i kolory ok.

Horizon nie działa z pilotem sony, ale znów na pilocie z horizona nie działa głośność :( na dniach sprawdzę jak z ci+

Aha, w ciemnych scenach jest dla mnie bardzo od. Dzieki temu, że czarne nie da to widać detale. A że i tak oglądam ramówkę tv to i materiał 4k nie jest. Jak dla mnie na wprost jest bardzo ok. Jak damy czerń na maksa to jest nawet dla mnie za czarno. :) oczywiście przy jakimś źródle światła. Ogólnie - na razie zostaje, czekamy głównie czy coś się z systemem stanie ;)

Dobrze się ogląda go w dzień. Jasny, kolory żywe, dobre katy. Do salonu z aneksem jest wystarczający. Czerń ucieka w rogach w szarość, ale kolory zostają. Nie ma co Porównywać z Panasonic czy Samsung. Ten sony jak dla mnie na tę chwilę zdeklasował to, co mailem w domu.
 
Ostatnia edycja:

rafallo777

New member
Dlatego moim nastepnym tv bedzie ips. Bo moj panas na ips bije plastyka kolorow samsunga i philipsa.
Fakt, ze w nocy to samsung i philips w ciemnych scenach sa lepsze ale ile takich scen?

Matryce ips maja jednak lepsza plastyke kolorow a ten sony to jak w sklepie, bez kalibracji, wyjety z pudla daje miazge :)
 

Petru23

Banned
Od rana działa tv. Jak wstawałem, to byłem nastawiony jak zawsze, że sygnał z ups z rana i za dnia znacznie gorszy będzie.
Oglądam właśnie potop na tvn, wcześniej córka jakieś bajki i asterixa i obeliksa - osiedle bogów.
Jestem zachwycony. Nie wierzę w to, co widzę biorąc pod uwagę jakość obrazu Samsunga czy Panasoniców.
Zajebiscie.
 
Do góry