50PK350 - 600Hz

husain

New member
Witam ponownie :)

W wczoraj rodzice zakupili LG PK350 i pytanie jest jedno, przejrzałem prawie cała instrukcje a także wszelakie menu w tv i nie ma opcji ew. pozycji która uaktywnia odświeżanie 600Hz. Na stronce LG wyraźnie jest zaznaczone ze ten model posiada takowe odśweżanie ... czy ktoś mógłby mi wyjaśnić o co chodzi z tymi 600Hz i jak je uaktywnić ? :popcorn:
 

LUPO78

Banned
Witam ponownie :)

W wczoraj rodzice zakupili LG PK350 i pytanie jest jedno, przejrzałem prawie cała instrukcje a także wszelakie menu w tv i nie ma opcji ew. pozycji która uaktywnia odświeżanie 600Hz. Na stronce LG wyraźnie jest zaznaczone ze ten model posiada takowe odśweżanie ... czy ktoś mógłby mi wyjaśnić o co chodzi z tymi 600Hz i jak je uaktywnić ? :popcorn:

600Hz jest to sterowanie podpolowe,a nie odświeżanie i na stronie LG nie ma takiej info o odświeżaniu 600Hz
 

Cyborg65

New member
Witam

Marketing to potęga.
A czemu kolega nie zadał tego pytania przed zakupem TV ?
Na pocieszenie nie jesteś pierwszym i ostatnim.:hihi:
Pozdrawiam
 

husain

New member
Marketing to potęga.
A czemu kolega nie zadał tego pytania przed zakupem TV ?
Na pocieszenie nie jesteś pierwszym i ostatnim.:hihi:
Pozdrawiam

Kolego niestety nie mogłem zadać ponieważ nie byłem przy samym kupnie :p

Rodzice poprost wybrali się do sklepu dla skner i mieli tylko pooglądać ... a wyszło na to ze przytargali tego tv :lol:

Ja sam jestem na etapie kupna plazmy ale Panasa, wiec o LG sie zbytnio nie interesowałem :popcorn:

a od siebie dodam ze całkiem fajny ten tv wielgachne bydle jak uj ... tylko ten ekran ... istne lustro
sadze ze s20 nie ma takich odbić
 
Ostatnia edycja:

husain

New member
No to mają co wybrali.
Pogratuluj rodzicom.
Pozdrawiam.
PS
Panas to rozumiem:eek:k:

Ej no aż takiej tragedii to nie ma :p i tak to jest drugi tv który będzie stał w sypialni u nich wiec ok 70-80% będzie oglądany wieczorem lub nocą :) ... co do obrazu to rodzice maja C+ hd wiec - ostro ;)

A Panas to Panas :!: :bober:
 

plast

New member
Nie sluchaj Cyborgow :) PK350 to swietny wybor, ale do malo naslonecznionego salonu lub sypialni. Jakoscia obrazu nie ustepuje wiele Panasom, wyglada 3x lepiej, ma lepsze multimedia, nie bzyczy jak Samsungi, wlasciwie jedyna jego duza wada jest to lustro, ale z tym jest lepiej dopiero w PK760, a najlepiej w PK950, a to troche drozsze modele.
 

husain

New member
Wiem kolego plast że o gustach się nie dyskutuje i jak tak czytam opinie o tym PK350 i o 550 tutaj i na zagranicznym forum to te tv maja bardzo dobra opinie :-o ... i powoli u mnie rodzi się myśl czy faktycznie nie zainteresować się K350 ew. 550 szczególnie ze są w atrakcyjnej cenie ... jedynie chyba jaka jest róznica miedzy 350 a 550 to brak THX (chodź nie wiem czy jakieś ustawienia certyfikowane przez THX zmienią odbicia w tym tv:lol: ), brak BT i jednego wejścia HDMI - a średnia różnica w cenie jak tak patrze po alledrogo i po różnych sklepach internetowych waha się w granicy 400-500zł - i teraz jest sens dopłacać do "ustawien" THX, BT (którego w ogolę nie użyje) i jednego gniazda HDMI :?:
 

hojlo1

New member
Bez reklam
600Hz jest to sterowanie podpolowe,a nie odświeżanie i na stronie LG nie ma takiej info o odświeżaniu 600Hz
Jeżeli przyjmiemy ilość mignięć ekranu za odświeżanie to sterowanie podpolowe jest właśnie odświeżaniem.

Problem w tym że PDP nie ma stałego odświeżania, jedna część ekranu może migać np 600razy (biel) a druga, ciemna np 80 razy. ;)
 

plast

New member
Nie wiem czy sie oplaca doplacac do gniazd HDMI, sam to musisz ocenic. Ja mam podlaczone HTPC, PS3, N-ke, a dwoch z tych trzech nawet nie planowalem trzy miesiace temu gdy kupowalem TV, zatem mnie sie duza ilosc HDMI przydaje i w przyszlosci raczej potrzeby beda wzrastac w tej materii :).

THX - mnie sie udalo samodzielnie w oparciu o rozne propozycje ustawien z avsforum (i nie tylko) skalibrowac tak telewizor w trybie ekspert2, ze nie uzywam praktycznie THX. Gdyby mi sie jednak nie udalo to bylby to moj pierwszy wybor przy ogladaniu filmow, bo wszystkie inne tryby daja mniej naturalny obraz. Wada THX jest to, ze nie da sie go regulowac, a niektore filmy blu-ray az sie prosza, zeby wyciagnac z nich ta cala ostrosc, tymczasem THX robi obraz kinowy, wygladzony, bardzo ladny i naturalny, ale jednak nie ma tego 'efektu FHD' jesli chodzi o ostrosc wlasnie. I to jak dla mnie jedyna wada tego trybu. Dobrze sie za to sprawdza przy wszelkich divxach.

Z calej reszty dostepnej w moim modelu (PK760) czyli odtwarzania filmow z USB, NetCasta, itd., korzystam bardzo sporadycznie i po 3 miesiacach stwierdzam, ze moglbym bez tego zyc. Jedno za to jest istotne - wyglad, po prostu PK760 i 950 sa o wiele ladniejsze od wczesniejszych modeli :). Oczywiscie gdyby roznica wynosila 1000 zl to bym nie patrzal na wyglad, ale gdy kupowalem to wynosila 0 zl ;).

Wlasciwie jedyna wada mojego TV po 3 miesiacach uzytkowania to... rozmiar. Teraz wiem, ze wolalbym 60" :). No, ale moze nastepnym razem ;).
 

gomaniak

New member
Proszę o pomoc nie moge podłączyć PS3 do LG 50PV350 kablem HDMI wejście 2 nie widzi jej co mam zrobic w wejściu hdmi 1 tez jej nie widzi:-|
 

bigxlx

New member
Proszę o pomoc nie moge podłączyć PS3 do LG 50PV350 kablem HDMI wejście 2 nie widzi jej co mam zrobic w wejściu hdmi 1 tez jej nie widzi:-|

Podlacz PS3 do TV przez cinch rownoczesnie podlacz HDMI, na TV wybierz sygnal z AV i wybierz w PS3 konfiguracje polaczenia HDMI (AUTO) => przelacz TV na HDMI i po temacie
 

adamlop

New member
"... Uruchom konsole trzymając wciśnięty przycisk włączanie przez kilka sekund aż do usłyszenia piknięcia, wtedy pojawi się menu wyboru jaki port ma być wyjściem sygnału.
Nie pamiętam ile trzeba trzymać, jest to opisane w instrukcji.
Możesz też to zmienić w ustawieniach..."
 

gomaniak

New member
Panowie wielkie dzieki juz "to" opanowałem po pierwsze należy podłączaś kable do konsoli na zgaszonej ps3-ce po podłączeniu okablowania konsola widzi wszystko i moj TV też :) pozdrawiam
 

gomaniak

New member
Czy w tym TV jest pep ( obraz w obrazie ) instrukcja obsługi jest wyjątkowo uboga.
I mam jeszcze pytanie ( proszę sie nie śmiać ) czy jak Tv nie ma 3d ale np urządzenie wielofunkcyjne ma lub PS3 ma, to TV bedzie podać sygnał 3d ?
 

slawko_23

New member
Bez reklam
1. PiPu nie posiada ten tv
2. 3d tylko na okulary zielono czerwone (technologia stara jak świat), kupujesz film 3D z kolorowymi okularami, nie ma to nic wspólnego z obecnymi technologiami 3D na blu-ray 3D.
p.s. pełna instrukcja jest na dołączonej płytce na kompa.
 

gomaniak

New member
Dzieki tylko że co do płytki to gdzieś mi się zapodziała a proszę jeszcze o opinie jak podłaczyc PS3, TV do amplitubera a dokładniej:
Czy do amplitunera podłaczyć ps3 i Tv tylkczy sa ampli z dwoma wyjściami optycznymi? lub czy jest jakies inne dobre podłaczenie na którym nie starcę na jakości dzwięku ?
Dzieki za uwagę:)
 
Do góry