50PFH6550/88 martwe piksele

bobihno

New member
Witam, zakupiłem przez Internet ten telewizorek, dzisiaj do mnie przyszedł i niestety po załączeniu planszy w jednolitym kolorze okazało się, że tv ma 3 martwe piksele (koloru czarnego). Zastanawiam się na zwrotem, jednak na dzisiaj nie przeszkadzają mi te piksele, gdyż zauważam je tylko wtedy gdy się mocno przypatrzę albo podejdę do tv. Tutaj pojawia się moje pytanie, czy taki telewizor będzie bardziej podatny na powstawanie nowych martwych pikseli niż telewizor, który takowych nie posiada?
Szczerze mówiąc wolałbym nie oddawać tv, gdyż jak na razie spelnia w pełni moje oczekiwania, ale jeśli problem martwych pikseli ma się pogłębiać, to będę go musiał zwrócić.
Z góry dziękuję za rady i podpowiedzi.
Pozdrawiam
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Skoro zamówiłeś przez internet to masz 14 dni na zwrot i jak osobiście właśnie tak bym postąpił. Płacisz za to więc powinieneś oczekiwać towaru bez wad
 

bobihno

New member
Dziękuję za odpowiedzi, chętnie wymieniłbym ten egzemplarz na taki w pełni sprawny, jednak jest kilka przeszkód:
-obecnie nigdzie nie jest dostępny,
-jeśli będzie dostępny, to jego cena będzie prawdopodobnie wyższa,
-w przypadku tego modelu zdarza się wiele usterek, więc zamiast martwych pikseli mogę dostać inną, niemiłą niespodziankę.
W związku z powyższym wolałbym telewizora nie zwracać, bo spisuje się świetnie. Ponawiam zatem moje pytanie, czy taki telewizor jest bardziej podatny na powstawanie kolejnych martwych pikseli niż telewizor, który martwych pikseli nie posiada?

Jeżeli jest realna szansa na to, że problem będzie się pogłębiał, to telewizor zwrócę, jeśli jednak stan rzeczy ma się nie zmieniać, to raczej go zatrzymam, gdyż obecnie te piksele nie są dla mnie uciążliwe.

Pozdrawiam.
 

_ZiP_

Member
Sam oddałem dziś do sklepu Philipsa 6510 z powodu bad pixela, który wyszedl po 2 dniach. W tej samej kwocie u konkurencji chciałem kupić 6550, z czego na stanie były 3 telewizory i każdy z nich miał bad pixela. Wadliwa seria na święta ?
Co można innego kupić ?

Czy Sony KDL-50W755C będzie dobrym wyborem ?
 
Ostatnia edycja:

_ZiP_

Member
Chciałem dać szansę jeszcze temu telewizorowi, byłem w kolejnym skelpie, po 3 minutach testowania, znów 2 bad pixele, jeden dotyczył tylko koloru niebieskiego, drugi całkiem czarny. Czy w Philipsie nie mają kotroli jakości ?
Sony w domu czeka juz na zamontowanie. Tylko ambilighta mi szkoda.
 

bobihno

New member
Właśnie o tym mówię, bo są duże szanse, że wymiana telewizora nie sprawi pozbycia się martwych piksele, a co więcej mogą przybyć inne usterki.

Czy kalibrował może ktoś telewizor z martwymi pikselami? Były one wtedy bardziej widoczne?

Sam oddałem dziś do sklepu Philipsa 6510 z powodu bad pixela, który wyszedl po 2 dniach. W tej samej kwocie u konkurencji chciałem kupić 6550, z czego na stanie były 3 telewizory i każdy z nich miał bad pixela. Wadliwa seria na święta ?
Co można innego kupić ?

Czy Sony KDL-50W755C będzie dobrym wyborem ?
 
Do góry