50L4363DG DLNA i czytanie napisów, dysk sieciowy- problem

m@trixs

New member
Witam, ostatnio zakupiłem sobie ww telewizorek, niby wszystko ok, ale nie mogę odtwarzać filmów po sieci do dysku sieciowego(dysk zewnętrzny 1,5TB-podpięty do routera Tp-link TD8970), jeśli odtwarzam film z komputera to działa, wszystko po wi-fi. Gdy stawiam na routerze mediashare to wyskakuje komunikat "Ten typ pliku nie obsługiwany", oczywiście film ten po usb/z komputera działa.
Drugim problemem jest czytanie napisów przez ww telewizor, nie czyta ich wcale, albo ja coś źle robię, dotyczy to napisów .srt .txt. Telewizor ma wi-di le jest to bezużyteczne, na 3 lapkach nie mam karty graficznej intela. proszę o pomoc. Pozdrawiam.
 

Mixmich

New member
Widocznie router gryzie się z tym tv lub trzeba coś jeszcze przestawić.
W kwestii napisów obsługuje tylko format .srt a kodowanie w UTF-8 (proste do ustawienia w napiprojekcie), oczywiście nazwa napisów identyczna jak filmu i w tym samym folderze
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Sprawdź czy masz najnowsze firmware w TV i routerze. Telewizor może wszystkich rozszerzeń/kodeków nie obsługiwać z tego serwera DLNA, najczęściej jest wymagany serwer który obsługuje transkodowanie w locie.
Napisów nie czyta z pendrive podłączonego pod USB? nazwa pliku z napisami jest taka sama jak filmu?
Wymagania WiDi Support Knowledge Base
 

m@trixs

New member
W tv sa najnowsze firmware, tak samo na routerze(sprawdzane na necie). Serwer? jestem laikiem jesli chodzi o telewizory, próbowałem zrobić streamowanie z WMP ale nie działa. Jak włączyłem na kompie PS3 media server to wyskakiwał ten sam błąd. Napisy są w tym samym katalogu z tą samą nazwą. Znałem te wymagania Widi, i wiem, ze zdaen laptop u mnie ich nie spełnia :)
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Wyłącz serwer DLNA w routerze jeśli uruchamiasz na komputerze. Przykładowa konfiguracja PS3 Media Server. Na forum powinny być jakieś tematy o konfiguracji innych programów do DLNA.

Na włączonym serwerze DLNA w ruterze i ustawieniu go według tej instrukcji, możesz odtworzyć media przez WMP w komputerze? Na czas prób wyłącz firewall, antywirus, ustaw lokalizację sieci na "sieć domowa".

Film i napisy umiesć w głównym katalogu pendrive bez folderu. W instrukcji sprawdz czy nie masz opcji w telewizorze włączenia napisów, ustawienia kodowania itp. W napiprojekt przetestuj różne formaty i kodowania.
 
Do góry