50G30 i pytanie odnośnie kalibracji

UltraBoy

New member
Witam
Mam pytanie odnośnie mojego nowego nabytku. Telewizor raczej spełnia moje oczekiwanie ale mam mały problem z ustawieniem kolorów i innych parametrów obrazu. Skorzystałem z ustawien z FlatPanel ale niewiele one zmieniły jesli chodzi o dwie rzeczy które mnie denerwują w tej plazmie:
-zbyt odblaskowy biały, szczególnie to widać gdy na ekranie jest dużo kontrastowych rzeczy np czarne otoczenie i ktoś pojawiający się w białym ubraniu na ekranie. Albo oglądam sobie mecz i jedna z drużyn ma białe wstawki na strojach. Strasznie to błyszczy na ekranie jak sie poruszają i nie potrafie ustawieniami skorygować tej bieli żeby tak nie raziła po oczach. Na które ustawienie zwrócić uwagę?
-przejścia tonalne czerni i ciemnych kolorów. Czerń ten tv ma bardzo dobrą ale nie potrafie ustawić go tak żeby odcienie ciemnych kolorów bliskich czerni były wyraźne. Jak postać na ekranie ma np granatową czy czarną marynarke i ręce przed sobą to nawet nie widać wyraźnie rękawów bo sie zlewają z resztą. I tak jest ze wszystkim ciemnym wyświetlanym przez tą plazmę. Którym ustawieniem moge to wyregulować o ile to w ogóle możliwe? Próbowałem na normalnym, THX, Prof1, próbowałem troche grzebać w balansie bieli ale nie widzę żadnej poprawy. Jak znowu zwiększe jasność to poprawia sie trochę sprawa z przejściami tonalnymi czerni ale całościowo obraz jest już zbyt jasny i wyraźnie czerń staje sie szara. O ustawieniach trybu dynamicznego nie ma mowy bo mi w ogole nie pasuja i rażą po oczach.
 
Ostatnia edycja:

UltraBoy

New member
Ale mnie nie interesują żadne kalibracje przez profesjonalistów za niebotyczne pieniądze. Chciałbym sobie sam to ustawić i wystarczy mi że ciemne barwy nie bedą sie zlewać w jedną czarną plamę. Kontury czarnej marynarki widzę dopiero jak dam jasność powyżej 18tu co powoduje już ogolną szarość na ekranie zamiast czerni.
 
Do góry