50-60cali do gier i Tv - proszę i pomoc w wyborze

XXX XXX

New member
Witam wszystkich, czytałem post (pdp vs led itd) testy i inne wątki jednak nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

Szukam telewizora, którego będę używał do grania, oglądania filmów. Z tego co się naczytałem to najlepsze do tego typu zastosowań są plazmy bo mają szybsze matryce dzięki czemu przy dynamicznych grach nie ma smużenia. Dziś bylem w saturnie, mm, mediaexpert, euro. Pytałem sprzedawców o tv do gier i ku mojemu zdziwieniu proponowali LED bo "plazmy się wypalają a w grach nawet najbardziej dynamicznych zawsze jest jakaś strefa która jest statyczna(cyfry, elementy hud)", bo ledy lepsze etc bo teraz są dobrej jakości i nie widać też smużenia.

Tv ma też służyć do oglądania tv mecze etc. Sygnał będzie z czegoś w stylu N, czy zestawu FunPackHD.

3D może być ale nie jest priorytetem.

Pokój jest bardzo słabo nasłoneczniony.

Po moich wycieczkach po sklepach piorunujące wrażenie zrobiły na mnie modele Sharp LCD LC -60LE 635E. W moich oczach jakość obrazu miażdżyła konkurencję ale to LED... ?

Będę chciał ten TV połączyć z dobrym kompem oraz zestawem kina domowego.

Kasa ma sam TV chciałbym przeznaczyć max ~6000, chyba że naprawdę warto by było trochę przekroczyć budżet.

Pomóżcie jeśli możecie bo już zbaraniałem, a chciałbym kupić coś naprawdę fajnego :) Mam nadzieję, że nakreśliłem temat wystarczająco :)

Dzięki
 

don111

Banned
w sumie z 60' nie masz za bardzo wyboru, może ciut droższy Samsung 59D6900
z 50' jest Panasonic 50VT30
plazma to wybór zdecydowanie lepszy do filmów i ogólnie do zaciemnionego pomieszczenia od edge leda, do gier też ale jest pewne ryzyko wypalenia jeśli będziesz grał długo i regularnie w gry ze statycznymi elementami
jaką masz odległość do ekranu ?

bo ledy lepsze etc bo teraz są dobrej jakości i nie widać też smużenia.
szybkość matrycy jest mizerna od zawsze w LCD, po prostu pojawiły się systemy ruchu które to niwelują (lepiej lub gorzej)
w grach akurat nie można praktycznie z nich korzystać bo wprowadzają bardzo duży input lag, filmy też nie za dobrze (efekt teatru/nadpłynności)
 
Do góry