5.1 na 18m2 za 3500PLN

Y

yetimike

Guest
Witam,
Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem własnego M i zamierzam wkońcu zmontować sobie KD w pokoju ok 18-20m. TV już zakupiłem (PS50a656) teraz porta na reszte. I tu zwracam się do was z prośbą o pomoc. Wiem że najważniejszy jest osobisty wrażenia ale chciałbym sie dowiedzieć co polecalibyscie odsłuchać.
Jak już pisałem pokój ma ok 18m.
Czego słucham ? KD - 65% Muzyka 35%
Jaki typ ? Metallica głownie ale i Depeche Mode, Gorillaz czy Faithless także róznie z nastawieniem głównie rock.
Szukam zestawu 5.1 do ok 3500PLN
Posiadam już Yamaha RX-V457 ale zastanawiam się czy sprawdzi sie w ktoryms z zestawow. Nie jestem pewiem czy chciałbym ją wymieniac ( koszty i mniej mi zostaje na głośniki ) ale jeśli uważacie ze tak napiszcie prosze.
Przeglądając forum zauważyłem że sporo miejsca zajmuja opinie o JBL serii E i ES. Czy warto odsłuchać ich z Yamaha czy od razu dac sobie spokoj ? Czy kupowac zestaw 5.1 ( np JBL E ) czy 5.0 wyzszej połki i pozniej dokupic sub (np JBL ES ) ? Co sądzicie o Jamo w tym przedziale cenowym ? A może zestaw Yamahy ?
Jestem typem czlowieka ktory 3 miesiace czyta fora a pozniej jedzie na odsluch i kupuje ;)
Z góry dzieki za podpowiedzi.
Pozdr.
 
Y

yetimike

Guest
Może chociaż nakreśl mi kierunek które warto odsłuchać. Może być tak że w danym sklepie nie będzie jakiegoś sprzętu. Wtedy będę wiedział że mam się jeszcze wstrzymać a nie wybierać z tego co jest. I kwestia AMP czy wato go trzymać i kupić lepsze głośniki czy lepiej nowy AMP i tańsze głośniki ?
 

fantattoo

Member
Ja mam taki sprzęt jak w podpisie. Muzy słucham podobnej, pokój mam minimalnie mniejszy (17 m2). Uważam, że moje QQ500 spisują się znakomicie. Zakupiłem je za radą kolegów z tego forum. Porównanie jakości do ceny jak dla mnie wypas. No ale ja miałem dużo mniejszy budżet. Żeby wychwycić różnicę na tych 18m2 musiałbyś przetestować na żywo kilka zestawów. Na żywo u siebie, a nie w pokoju odsłuchowym w markecie czy innym sklepie. Czy zauważyłbyś jakąkolwiek różnicę, to już sprawa dyskusyjna. Ale jak nie zamierzasz testować zestawów u siebie, to nie kupuj z górnej półki. Moim zdaniem szkoda kasy. Kupisz np: Jamo 606 i też będziesz super zadowolony.
 

marek-hase

New member
W tym budżecie zmieści się zestaw Dali Concept 6 Super Power 5.1.
W stereo jest ok. - może przydałoby się trochę więcej dolnego zakresu.
W kinie - b.dobrze - sub jest konkretny i świetnie uzupełnia całość.
Najlepiej to posłuchaj i sam oceń.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli faktycznie chcesz żeby nogi Cię uginały , to wybieraj w klasie cenowej.
Dla mnie w muzyce różnice często są tak istotne jak miłość i nienawiść.
I rzeczywiście zaczynałbym od góry - bo mieścisz się w przedziale cenowym
np. Kefa. :D
 
Y

yetimike

Guest
kiki napisał:
I rzeczywiście zaczynałbym od góry - bo mieścisz się w przedziale cenowym
np. Kefa. :D
A o jakiej konfiguracji KeF mowisz ? Bo chyba nie iQ7 :).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bluray

Banned
Sprzedaj ampa i kup LogiTech Z5500.
(Pamiętaj, że Z5500 to kompletny system = amp + pieć kolumn + sub).
Koszt 1099 zł. Jak trafisz tanio.
Hardwarowe dekodery DTS i DD na pokładzie. Input optical + coaxial.
Certifikat THX.
O głośność (czystą) się nie musisz martwić.

Całkowicie Ci to wystarczy. Kolejny pułap osiągniesz dopiero wydając 4-5 tyś zł. Zaoszczędzoną kasę wydaj na PS3 i PopCorn A110.
Będziesz miał wszystko co trzeba do HD.
 
Ostatnia edycja:
Y

yetimike

Guest
Nigdy nie przekonywały mnie "głosniki do kompa" i chyba nie przekonaja. Dla mnie musza być "drewniane" :)
 

Modrzew5

New member
kiki napisał:
jeśli faktycznie chcesz żeby nogi Cię uginały , to wybieraj w klasie cenowej.
Dla mnie w muzyce różnice często są tak istotne jak miłość i nienawiść.
I rzeczywiście zaczynałbym od góry - bo mieścisz się w przedziale cenowym
np. Kefa. :D


KEf jakie ? pytam bo też będę kupował posiadam AVR-255 ,jakie byłyby odpowiednie?
 

meksykanin

New member
Wydaj wszystko na kolumny . Amplituner wymienisz później.



Ja typuje cztery zestawy warte odsłuchu za 3,5 tyś.(kolejność nieprzypadkowa) :

1. Dali Concept 6 S Power 5.1

2. Jamo C 607 + sub 300 5.1

3. Klipsch F3 + B-2 + C-2 + sub

4. Tannoy-e Mercury lub Celestiony 5.1
 
Y

yetimike

Guest
Z tego co zdążyłem naliczyć:

1. JBL E i ES
2. KeF Q7
3. Tannoy Mercury lu b Celestiony 5.1
4. Monitor Audio RS
5. Dali Concept 6 S Power 5.1
6. Jamo C 607 + sub 300 5.1
7. Klipsch F3 + B-2 + C-2 + sub

Czy jest coś jeszcze warte odsłuchu w tej cenie ? Powiedzcie mi jeszcze gdzie moznaby odsłuchać chociaż część z nich. Znacie jakieś sklepy w okolicach Torunia, Bydgoszczy ew. Olsztyn Gdańsk ?
 

kukuku2

New member
Kupiłem tydzień temu Concept6 a słuchałem z Klipschami F1. F1 mają taki stłumiony dźwięk a Concept czysto i wyraźnie, były jeszcze KEF C5 ale odpadły przed odsłuchem.
 

bluray

Banned
Nigdy nie przekonywały mnie "głosniki do kompa"
Z5500 nie majanic wspólnego z "głosnikami do kompa".
Zaręczam.
Mam dwa pałne zestawy audio.
Drugi typu "Full Wypas". Za ok. 20k.
Uważam, że rozwiązania pośrednie nie sprawią właściwej satysfakcji.
A kasy ubędzie.
 
Y

yetimike

Guest
Wracając do sklepów. Gdzie możnaby odsłuchać chociaż część z nich. Najlepiej w okolicach Torunia, Bydgoszczy ew. Olsztyn Gdańsk ?
 
Do góry