47-50" w jasnym salonie

dudezm

New member
Witam, szykuje się przeprowadzka i nowy TV jest na tapecie.


Odległość od ekranu: około 3,5m– 4m
Nasłonecznienie: duże, tv na ścianie pd na ciemnym tle, zaraz po lewej okno tarasowe 2,6x2,3m, po prawej ok2,5m do okna zachodniego, 2x2,3m.
Jak duży jest pokój: 5m x 4,5m, otwarty na jadalnię i kuchnię
Preferowana technologia: 100hz+, Plazma lub LCD, co więcej nie wiem.
Jaki masz obecnie telewizor: 26" CRT no ale i lokal inny
Jakie programy najczęściej oglądasz: filmy, różne Discovery czy National-e, sport, wkrótce maluch zacznie młócić bajki
Oglądasz w dzień czy wieczorem: różnie z naciskiem na wieczór, weekend cały dzień
Preferowana wielkość telewizora: 47-50 cale
Preferowana marka: LG lub Samsung z uwagi na odczyt wielu formatów z usb
Jakie urządzenia będą podłączone: HDD USB, czasem laptop, w przyszłości dekoder z kanałami HD, PS3(czy co tam nowszego wyjdzie)
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 40% TV, 40% film HD, 20% internet, gry
Na wprost czy również z kątów bocznych: raczej na wprost
Telewizor ma mieć WiFi: nie koniecznie
Ma czytać przez USB filmy: zdecydowanie tak
Jaki masz sygnał: brak, niedługo C+, P lub N
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI – laptop, ps3, dekoder jednej z platform, jeszcze nie zdecydowane której; USB - Pendrive, HDD
Ile masz kanałów HD: na razie brak, docelowo wszystkie :)
Ile godzin dziennie ma grać telewizor:3-6 h.
Ile osób zasiada przed telewizorem: 1-3.
Ma stać czy wisieć: stać
Jaka klasa cenowa: 2500zl, może ze 2 lub 3 stówki da się jeszcze dorzucić.

Im więcej czytam forum, tym mniej wiem.
Miała być plazma LG 50pv350 (wadą lustrzenie) lub Samsung 50c530 (może buczeć). Ale znów dopadły mnie wątpliwości czy do tak jasnego pokoju (będą przesłony ale bardziej ozdobne niż zaciemniające) plazma się nada. Może LG 47LE5300 - chyba jedyny LED jaki wyszukałem w zakresie cenowym. Może coś jeszcze innego?
Czekam na porady.
 

dudezm

New member
Bywają plazmy z filtrami ale to nie ten pułap cenowy, niestety. Musze poszukać kogoś z plazmą i poprzestawiać mu w pokoju w słoneczny dzień :)

A jak ten wspomniany LED LG? Całkiem do niczego. Wielkim kinomanem nie jestem i z lupą różnic w obrazie szukać nie będę. Cała wykończeniówka na głowie więc z kasą trzeba się liczyć, no ale coś tam może jeszcze dorzucę. A ile trzeba by mieć, żeby sensowny LCD/LED 46-47-52" zakupić?

I jeszcze jedno pytanie: oglądaliśmy z żoną TV w markecie i zwrócił naszą uwagę (właściwie to żony) kolor matrycy przy wyłączonym TV. LCD były głęboko czarne, jak ramka TV, natomiast plazmy były takie niebieskawe. Nie bardzo się to podoba żonie, mówi że na taki się nie godzi. Jest to ogólna zależność, wszystkie plazmy tak mają czy akurat te niższe modele na które patrzyliśmy?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Całkiem do niczego - to nie.
Ale słaba powłoka może Cię irytować każdego dnia - a po co ?
To masz z Matową matrycą na wyprzedaży :
JVC 46 S 90
Sharp 46 DH 65
Toshiba 46RV 55
Ale musiałbyś dołożyć 500 zł .
I kłopot refleksów z głowy.
 

dudezm

New member
Dzięki za typy, ciężko je znaleźć, jeszcze ciężej w cenie poniżej 5tys.
Po namyśle dochodzę do wniosku, że jednak nie ma co kupować poniżej 50". Zostaje zatem poszukać coś droższego ale na raty 0%.

A zatem nowy limit 3500-3700pln, min. 50",
może być 3d, nie musi
ma czytać divx i mkv z usb
internet wskazany
nie lustrzana matryca
 
Do góry