46PFL7605 czy 47PF8404 ?

jan2500

New member
Czy warto dopłacić 1000 PLN i kupić niższy, nowszy model? Jak sądzicie ?

Interesuje mnie jakość obrazu dla cyfry+ (sd i hd). Bajery pomijam

Pozdrawiam
 

Pr3dator

New member
z relacji pracownika Philipsa model 7605 ma identyczne funkcje i polepszacze jak 8404 tyle ze jest na krawdziowym ledzie... Wedlug mnie jesli mocno budzet Ciebie nie wiaze to czemu nie mysle ze warto doplacic , sam sie zastanawiam nad tym modelem 46"
 

jan2500

New member
z relacji pracownika Philipsa model 7605 ma identyczne funkcje i polepszacze jak 8404 tyle ze jest na krawdziowym ledzie... Wedlug mnie jesli mocno budzet Ciebie nie wiaze to czemu nie mysle ze warto doplacic , sam sie zastanawiam nad tym modelem 46"


Ok ale czy krawędziowy led da mi lepszy obraz ?
 

Picuszek

New member
No właśnie w tym problem że raczej nie :smile: Jedynie biel na LEDzie zapewne będzie lepsza no ale nie o to chyba w tym wszystkim chodzi...
 
Ostatnia edycja:

Pr3dator

New member
Z punku widzenia technologi powinien ale jak wiadomo kazdy ma inne odczucia odnosnie obrazu. Dlatego nie chce skladac obietnic ze obraz bedzie lepszy... Napewno podswietlanie LED wplywa na wzorst kontrastu ,a tym samym daje wieksze mozliwosci kalibracjii. Sam stoje przed trudnym wyborem i im wiecej czytam tym bardziej jestem zdezorientowany...

Z tego co wyczytalem z artykulu dla jajoglowych Krawedziowy led "Ten model podświetlenia ekranu nie pozwala na uzyskanie super kontrastu, ale dzięki krawędziowemu umieszczeniu diod możliwe jest lepsze odprowadzanie ciepła oraz dłuższa żywotność tv."

Ot tyle wiec biorac ten fragment tekstu z artykulu o LED mozna wnioskowac ze obraz bedieznacznie lepszy....
 
Ostatnia edycja:

jan2500

New member
widzę jeszcze jeną różnicę

7605 na pewno będzie miał ambiligt 2, w sklepach internetowych widzę że 8404 ma również taką specyfikację ale z forum wyczytałem że ludzie ostatnio dostali jednak jedynkę (philips zubożył produkt ?)

Ma to jakieś znaczenie - ambi 2 jest lepsze od 1 ?- czy to tylko zawracanie głowy ?
 

Picuszek

New member
Chodzi przede wszystkim o nierównomierność podświetlenia ekranu tym bardziej przy tak dużym rozmiarze ekranu
(im większa przekątna tym lepiej widać to nieciekawe zjawisko).
 

annddy

New member
Czy warto dopłacić 1000 PLN i kupić niższy, nowszy model? Jak sądzicie ?

Interesuje mnie jakość obrazu dla cyfry+ (sd i hd). Bajery pomijam

Pozdrawiam


Generalnie Philips 46PFL7605 na dziś to nowość to i cena kosmiczna.

Za pół roku cena poszybuje w dół o te kilka setek.
Wniosek:]
1.Dziś 8404 bo korzystniejszy cenowo.
2.Jutro 7605 bo LED i potanieje.
3.Generalnie dylemat co kupić : nowość i przepłacić czy lekko stary model w korzystnej cenie.
 

Pr3dator

New member
zagwostka tym wieksza ze z tego co widze to cena 47pfl8404 z 4100 poszla na 3900.
Dwa dni temu bylem w media markcie i tam cena haha pi..... 5800zl kosmos...
 

bohen25

New member
zagwostka tym wieksza ze z tego co widze to cena 47pfl8404 z 4100 poszla na 3900.
Dwa dni temu bylem w media markcie i tam cena haha pi..... 5800zl kosmos...

To jest jeszcze nic. W Euro RTV AGD 42pfl8404 w cenie promocyjnej 3499 więc bardzo atrakcyjnie ale za to 47pfl8404 kosztuje 6499!!!
Skandal-to chyba jest najdroższe 5 cali na Świecie.
 

Pr3dator

New member
Co najgorsze szary lud finansuje owe slepy... A te ich nieziemskie promocje dla ludzi powinnt podchodzic pod sad.
 

annddy

New member
Co najgorsze szary lud finansuje owe slepy... A te ich nieziemskie promocje dla ludzi powinnt podchodzic pod sad.

Co znaczy finansuje? Co tu ma sąd do roboty?
Czy wy wiecie co to promocjach?
Pomyśl w tej promocji sprzeda się jeden model i o to chodzi by pokazać różnicę.
To jest kapitalizm,jesli tego nie kapujesz to ......no cóż ,szkoda.


.
 

Pr3dator

New member
OMG nie bierz tego tak powaznie ;)...Sad mial byc w tym znaczeniu irania ... Promocja - Jest stosowana najczęściej w ograniczonym czasie, na miejscu sprzedaży. Prowadzone w ramach promocji sprzedaży działania powinny dawać klientom odczucie, że mają do czynienia z wyjątkową okazją.
Obnizka w mm o pseudo vat z ceny "18%" 5700 na 4674 jest promocja w rozumieniu sklepu i definicji i na tym sie konczy.Wiem co to kapitalizm i jakimi prawami sie rzadzi. Zreszta temat stary jak dinozaury.Pogratulowac szczesliwym uczestnikom tych "promocji" ;)
 

adlerek

New member
ja tam szukałem, czaiłem się i proszę w wekeend w euro rtv była promocja na 46pfl7604 i z ratami 30x0% zapłącę 5400 zł za to casko...a dzisiaj tj. 13 września już jest po 6300, więc ustrzeliłem zwierzynę! Czas oczekiwania do 7 dni, raty załatwiam sobie w sklepie i o 183 miesięcznie ma wypasiny telewizorek... wrażenia w next week...

generalnie, strasznie się napaliłem, ponieważ widziałem go w sklepie na żywo, bajka,obraz aż miło się na niego patrzy... ambilight jest świetną sprawą dla nocnych marków, takich jak, ja... mamy małe dzieckoi oglądane telewizji ( ambilight daje fajny nastrój) tylko wieczorami...
pozostałe parametry tez są super...a z 4 m nie sądzę ,żebym strasznie widział ew. mankamenty obrazu!
TV mam z UPC, na obecnym CRT jest wręcz świetny, więc nie sądzę, żeby miało być gorzej na LCD/LED

no i jak to zona ujęła, pasuje do wnętrza, stylistyka. Same parametry są za...ste, a czy to jest widoczne gołym okiem, z 4 metrów, wątpię
 

evolv

Member
ja tam szukałem, czaiłem się i proszę w wekeend w euro rtv była promocja na 46pfl7604 i z ratami 30x0% zapłącę 5400 zł za to casko...a dzisiaj tj. 13 września już jest po 6300, więc ustrzeliłem zwierzynę! Czas oczekiwania do 7 dni, raty załatwiam sobie w sklepie i o 183 miesięcznie ma wypasiny telewizorek... wrażenia w next week...
Heh tydzień temu w Saturnie był za 4999zł :p Ale generalnie gratuluję wyboru nic lepszego w tej klasie za tą cenę nie ma;)
 

adlerek

New member
eh, w szczecinie nie ma tego sklepu.... zresztą ostatecznie zapłaciłem 500 zł gotówki i resztę na 20 rat, po 240, ujdzie... ale fakt, w tej cenie, i bajerami to tylko sony kdl-46EX500 lub 700, ale na zywo philips lepiej mi podszedł, obraz był ciekawszy, i generalnie wizualnie, i estetycznie, i prąd, poniżej 130 W, a z racji piekunki,któa zmałym w ciągu dnia ogląd po o 4 h tenewizję, my od ok. 20 do 24. to rachunekmi wyszedł proscy wszystko poniżej 150 w, i jak się postaram pewnie to philips zejdzie do 90 w,....a i nie chciałem czarnucha na ścianę...białych nie ma za wiele, sony ale ten model 46 calowy jakiś niepopularny jest...:)wiec jak większość sprzętu agd w domu, to philips....nigdy mnie nie zawiódł,żaden sprzęt-a dziecko potrafi przeczołgać agd i rtv więc... dam fotki jak wygląda obraz i tp.
 
Do góry