43-49" smart TV, 2500-3000zł, bez cloudingu

Chase

Member
Dzień dobry,
w końcu po klku latach zdecydowałem się na zakup telewizora. Gorąca prośba o pomoc w wyborze.
Wielkość TV to pomiędzy 43-49 (idealnie 43, 49 to już max, nie zależy mi żeby koniecznie wziąć większy). Zdaję sobie sprawę, że budżet mam niewielki, ale zależy mi żeby w tej cenie znaleźć model z jak najrównomierniej podświetlonym ekranem - z najmniejszym możliwym efektem cloudingu. Mam niezbyt dobre doświadczenia z krawędziowym podświetleniem LED stosowanym w Samsungach (modele 2014-2017) i jestem bardzo wrażliwy na ten efekt. Wiem, że w tej cenie na cuda nie można liczyć, ale może technika poszła trochę do przodu i są bardziej udane serie czy modele, w których ryzyko trafienia nieudanego egzemplarza jest mniejsze?
Czy np. modele z tylnym podświetleniem mają bardziej równomiernie podświetlaną matryce i szukać wśród nich?
TV w 80% będzie używany do HBO GO/Netflix, 20% mecze piłki nożnej.
Z góry dziękuje za pomoc.
 

Chase

Member
Myślę nad jednym z tych TV 43" Philipsa:
43PUS8818/12
43PUS8518/12
43PUS8807/12
43PUS8517/12

Seria 88 trochę przekracza budżet, ale ma matrycę 120hz względem 85, co chyba oznacza lepszą matrycę (mniejszy clouding)? Ponadto porównując różnicę w sklepach pokazuje jedynie zastosowane technologie w obrazach, a rozumiem, że model z 8 na końcu ma coś lepszego niż ten z 7.
Który z tych modeli ma najmniejsze ryzyko cloudingu i do którego warto dopłacić?
 

Chase

Member
Dziękuje za pomoc. Czy warto wobec tego dopłacić do matrycy 120hz? A za co dopłacam w 8818 względem 8807?
No właśnie to sprawdzanie to mi słabo wychodzi. Nie wiem za bardzo jak to sprawdzić. Podłączyć pendrive'a z jasnoniebieską tapetą? A i tak muszę najpierw kupić TV, żeby pozwolili mi go rozpakować i sprawdzić na miejscu. Jak będzie duży clouding ze zwrotem też może być problem - zależy od człowieka. Tak przynajmniej z moich doświadczeń wychodzi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dopłacasz za rocznik ( 8818 - to model tegoroczny, 8807 - to model sprzed roku)
Dopłacasz za procesor, skalowanie .
Najlepiej sprawdzić w sklepie przed zakupem..
 

Chase

Member
Ostatecznie zdecydowałem się na 43PUS8818. Po pierwszych testach clouding wydaje się niewielki i zupełnie nie przeszkadzający w oglądaniu. Gorzej z kątami widzenia, które w porównaniu do matryc VA Samsunga są zdecydowanie gorsze. Wystarczy oglądać tv delikatnie z boku i już obraz robi się za jasny. Muszę potestować jeszcze, może to kwestia kalibracji?
 
Do góry