42ST30 czy G30

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam za mało danych.
podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ?
wolisz obraz ostry czy łagodny ?
matryca błyszcząca czy matowa?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ?
czy ważne jest wifi ?
czy będziesz korzystać z widgetów ?
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora?
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ?
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ?
ma mieć 3D ?
ma mieć slot na karty SD ?
ma mieć tuner DVB-S ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
jaka klasa cenowa ?
 

mmiodek

New member
Przyłączam sie do pytania. ST to 3D G 2D. Nie mam odtwarzacza 3D, ale może będę za jakiś czas miał. Pokój z oknem na zachód ale dość łatwo go zacienić i to mocno bo są rolety antywłamaniowe. Oglądam z dowolnej odległości - zależy gdzie postawię fotele. Uzyskałem sprzeczne info od sprzedawców - czyli w większości informują, ze G ma lepszy obraz (certfikat i w ogóle lepsza technologia) ale jeden twierdził, że w ST jest lepsza matryca taka jak w GT (?). Zakładając że nie wiele nowinek technicznych bedę stosował (no może internet po Wi-Fi z rutera) mozna powiedzieć że za G przemawia nieco lepszy obraz (ale czy będę to WIDZIAŁ) za ST potencjalna możliwość oglądania 3D (obecnie tylko z USB czy innego nośnika np. laptopa). Jeśli różnica jakości jest bardzo duża (a widziałem te oba modele stojące obok siebie w MM tyle że leciał jakis program TV o kiepskiej jakości i nie widziałem różnicy) to wybiorę G jeśli nie to ST. Cena w tej chwili jest taka sama w MM ST jest za 2499 w sklepach internetowych G można dostać za 2490 z odbiorem osobistym w moim mieście. Tak że pytanie sprowadza się na ile lepszy obraz jest w G i ewentualnie jakie dodatkowe opcje są w G bardzo atrakcyjne (oczywiście to jest subiektywne...
 

don111

Banned
G30 ma tryb THX, więcej opcji do kalibracji obrazu, ładniejszy design
ST30 z kolei ma lepszy filtr antyodblaskowy co daje trochę lepszy obraz w dzień i nieco lepszą czerń w nocy
lepsze wrażenie w warunkach sklepowych robi ST30
 

mmiodek

New member
Mam jeden problem. Mam na razie takie prymitywne głośniki Mediona czy coś system 5.1 i najłatwiej jest podłączyć je 5-cioma czinczami inaczej trzeba by coś kombinować. A telewizorek nie ma wyjścia 5.1 na czincze...
 
Do góry