42PFL5405 vs 40PFL5605

42PFL5405 czy 40PFL5605?


  • Total voters
    0

eliusz

New member
Witam!

W najbliższym czasie planuję zakup telewizora i waham się między tymi dwoma modelami.

Różnice:

- podświetlenie: 40PFL5605 ma bezpośrednie LED, 42PFL5405 jedzie na CCFL
- kontrast: 42PFL5405 100k:1, 40PFL5605 500k:1
- przekątna: tak jak sugerują oznaczenia, różnica to 2 cale na korzyść 42PFL5405
- cena: 40PFL5605 jest droższy o około 400zł

Czy jest sens dokładać te 4 stówki do telewizora o 2" mniejszego, ale z podświetleniem LED?


Ewentualnie czy macie jakieś inne propozycje telewizora LCD w cenie około 2500zł?
Wymagania: 100 Hz, matowa matryca, przekątna przynajmniej 40", mały pobór mocy, port USB.
Telewizor ma być w zasadzie do wszystkiego (telewizja, filmy FullHD, konsole, komputer).

Z góry dzięki za odpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

Piasek80

New member
Ewentualnie czy macie jakieś inne propozycje telewizora LCD w cenie około 2500zł?
Wymagania: 100 Hz, matowa matryca, przekątna przynajmniej 40", mały pobór mocy, port USB.
Telewizor ma być w zasadzie do wszystkiego (telewizja, filmy FullHD, konsole, komputer).
1) Przy tych rozmiarach matryce LCD "żrą" tyle samo prądu co plazmy (porównaj)
2) Seria PFL54xx nie czyta żadnych plików tekstowych !!
3) Full HD i tak nie wykorzystasz bo jak na razie poza B-R nic nie "nadaje" w tym standardzie
4) Alternatywa:
np LG 42PJ550 (plazma) czytająca pliki .srt w cenie poniżej 2000 zł i zadowalająca się średnio 140W (w trybie eco 100W).
Ma 100Hz a w systemie poprawy jakości obrazu nawet 600Hz.
http://www.ceneo.pl/6361905s
 
Ostatnia edycja:

husain

New member
Ewentualnie czy macie jakieś inne propozycje telewizora LCD w cenie około 2500zł?
Wymagania: 100 Hz, matowa matryca, przekątna przynajmniej 40", mały pobór mocy, port USB.
Telewizor ma być w zasadzie do wszystkiego (telewizja, filmy FullHD, konsole, komputer).

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Jeśli chodzi o konsole i komputer to bierz 5605. Wczoraj osobiście testowałem 40' u sąsiada i dał w sklepie dla skner ;p coś kolo 2600zl ... jak zdążyłem się przyjrzę to już miał skalibrowany i powiem ze pod względem podłączenia pod kompa i xboxa to obraz wymiata ... porostu obraz jest bajka, sam testowałem tego LCD w sklepie ale dopiero w domu pokazał pazur. Bardzo, ale to bardzo miło jestem zaskoczony jak zobaczyłem obraz przez kablówkę analogowa - przeżyłem szok - myślałem ze sąsiad ma podłączona Cyfre lub coś innego, aż z niedowierzaniem zobaczyłem na podłączenie anteny z tyłu telewizora - obraz po analogowej tv był naprawdę bardzo dobry spodziewałem się coś gorszego. Sam jestem na temacie kupna LCD i ten jest już na moim celowniku.:cool::grin:
 
Do góry