42LG6100 fw i inne

R

r00ski

Guest
witam:), na wstepie podam kilka dziwnych zachowan tv 42LG6100, mianowicie:
-przy ogladaniu szybszych scen obraz strasznie "rwie",
-czasami tv zawiesza sie i na nic nie reaguje (pomaga dopiero odlaczenie na jakies 15 min. z sieci).:(

Chcialem zmienic fw i znalazlem jakies 3.49 od lg 6000, czy ono bedzie kompatybilne i jak je dokladnie zmienic oraz jak sie wchodzi do menu serwisowego.:confused:

Interesuja mnie tez ustawienia obazu, jakie najlepiej pasuja do tv.

pzdr!
 

Qbaas

New member
Jakie obecnie masz oprogramowanie TV??
Ja w swoim LG 32LG6000 zainstalowałem bez problemu 3.49.
Zmieniałem z 3.25 i różnice są bardzo duże, poprawiła się przede wszystkim dynamika obrazu nie wiem czy ten firmware będzie pasował do Twojego TV. Z tego co się orientuje poprawia w wyższych modelach system 100Hz.

Ja robiłem tak:

-Formatujesz pendrive FAT32
-wypakowujesz archiwum
-wrzucasz na pendrive plik z FW
-w telewizorze ustawiasz automatyczna aktualizacja oprogramowania
-wkładasz pendrive do usb i czekasz aż się wyświetli komunikat
-wybierasz tak i czekasz aż aktualizacja się zainstaluje oraz na ponowne uruchomienia telewizora, chwile to trwa:).

Do menu serwisowego o ile pamiętam wchodzi się tak: przycisk "MENU", a potem 7x "FAV"

Tutaj piszą, że do 42LG6100 najnowszy jest 3.49 (przejrzyj ten temat), lecz nie potwierdzam tego w 100%.
http://translate.google.pl/translat...=LG+42LG6100+firmware+lg-hack&hl=pl&prmd=ivns

W mojej opinii, 3.49 będzie pasować do Twojego TV, lecz robisz to na własną odpowiedzialność.

Nie ponoszę odpowiedzialności za złe wgranie firmware. Robisz to na własne ryzyko!
 
Ostatnia edycja:
R

r00ski

Guest
firmware mialem 3.33, ale wg Twoich wskazowek zmienilem i teraz jest 3.49. Teraz czas przetestowac co sie zmienilo..
Jesli chodzi o menu serwisowe to nie moge wejsc przez kombinacje "MENU" + 7 x "FAV"
 

Qbaas

New member
Wyszukaj od nowa kanały, jeżeli coś by było nie tak jeszcze raz wgraj ten sam FW.

Napisz czy coś się poprawiło

Pozdrawiam
 
R

r00ski

Guest
Po wgraniu fw 3.49 w moim tv zdecydowanie poprawila sie jakosc odtwarzania w HD - tak gier na PS3, jak i filmow - nie ma denerwujacych ciec obrazu.
Jesli uda mi sie cos wiecej zaobserwowac dam znac.
 
Do góry