42lg5000 Firmware Upgrade

maruco

New member
jaffa22 napisał:
Witam, tak włąsnie robią. Jak ja miałem problem z jasną plamą na matrycy to wgrali nowy frimware i niby miało pomoc. Lepiej chodzi chyba dynamiczny kontrast i bardziej sciemnia co spowodowało ze zamiast jedej plamy miałem bardzo dużo małych jajek.
I po 2 wizycie w serwisie LG wymieniło na nowy egzemplarz
pozdro

czyli widac, że nie ściemniają z tą gwarancją i jak coś jest nie tak o wymieniają bez probelmu
 

wjmail

New member
raptorm napisał:
Witam.

Kto wie jak zrobić uaktualnienie firmwaru w LG5000, skąd wziąć nowy soft itd?

W obecnym sofcie jest wiele niedoskonałości, miedzy innymi ZOOM1 i 2, który jest nieporozumieniem w polskich warunkach.

Może jest jakis nowy poprawiony soft do tych TV.

Tutaj są upgrade'y firmware'u (wraz z instrukcją jak je wgrać do TV) do LG:
pl.lgservice.com -> zakładka STEROWNIKI I BIOSY -> produkt: Telewizor -> Szukaj (ostatni firmware do TV z FULL HD z 14.05.2009, V3.51.01).


PS. Może ktoś podać TOOL OPTION 1 dla 32LG5600/32LG5700? Niechcący go zmieniłem nie zapisując oryginalnego :sad: Eksperymentalnie doszedłem do takiego kodu (25360, 25424), że wszystko wydaje się działać ok, ale chciałbym mieć pewność, że to ten właściwy ;)
 
Ostatnia edycja:

picador

New member
Witam , coś ruszyło może w tym temacie ? , męczę się od prawie roku z modelem 47LG5000 , chyba jakis mało inteligentny gość pisał program na tę serię TV , przecież co za problem wprowadzić zmianę by parametr ustawienia ZOOM był zapisany w pamięci do kolejnej edycji ... , najdziwniejsze jest to, że gdy wybierzemy tryb ZOOM2 obraz jest od razu przesunięty do góry i nie jest to ustalone na stałe i tak ma być , przeciez gdy wejdziemy w opcje obrazu i wchodzimy w proporcje obrazu podgladając opcje pomocy wyraźnie widoczny jest obrazek z obcietymi obszarami od góry i od dołu symetrycznie a nie tak jak jest to w tych modelach czyli zwalił ktos sprawę... , nie maja mądrych ludzi w LG , ludzi którzy by testowali ten sprzęt i wprowadzali poprawki zanim sprzęt trafi do normalnego > inteligentnego klienta .

Weźmy kolejna rzecz , właczając INTELIGENT SENSOR wraz ze zmianą oświetlenia pojawia się informacja na ekranie o zadziałaniu sensora , takie małe badziewie które po prostu przeszkadza w ogladaniu. Po co to komu ? właczając wiem , że właczam tę funkcje i wsio , więcej mnie nie interesuje , TV ma to robic w tle , a nie robić i sie przy tym chwalić - GŁUPOTA !!!
Takie głupoty występuja nie tylko w TV

Wyobraźcie sobie pralkę LG , piękną , cichą z silnikiem DD w której jest cudowna funkcja blokady przed dziećmi ... Przytrzymujemy dwa przyciski i można się bawić klawiaturką na panelu wszyskim oprócz ładnego przycisku POWER :) , klik i pralka wyłaczona , oczywiście po ponownym włączeniu pranie od nowa , a co tam ...
Jeszcze lepszy numer z tą blokadą ... :) , na wyłączonej blokujemy , no i wtedy już nie działa żaden key , nawet POWER ... :) , no ale też nie moze być zbyt pięknie , po 2 godzinach blokada sama schodzi ... , niezły gość to programował co ??

Jestem elektronikiem z zawodu i jakoś trudno mi zrozumieć jak można popełniać tak głupie błędy , a może sprzęt nie jest testowany , a wystarczałoby po prostu stworzyć forum na macierzystej stronie producenta i słuchać urzytkowników.
 

bartek11

New member
Z tym TV to wielki koszmar a proporcje obrazu to już załamać sie idzie serwis to nic nie wie dzwoniłem i pytałem się o jakiś soft bo chetnie bym i tez kupił moduł mpeg2do mpeg4 ale oni odsyłają na party linii do serwisów .Znowu serwis nic nie wie na temat modułu i softów zostaje tylko internet jesli komus coś udało sie wywalczyć w tym temacie to proszę o wskazówki


pozdrawiam
 

Yamato

New member
udało się coś komuś załatwić w tej sprawie? serwis aktualizuje soft? ewentualnie może komuś podesłał informację jak to zrobić oraz dorzucił najnowszy soft do tego tv?
 
Do góry