40RL838 aktualizacja softu

damiansan

New member
Witam
Jak w tytule mam taki telewizor i nagle przestal mi dzialac pilot.Kupilem drugi tez nie dzialal,wiec sprawdzilem piloty i okazalo sie ze oba dzialaja, wiec cos napewno z telewizorem. Mam pytanie czy ktos móglby dac namiary na najnowszy soft do tego modelu, bo na stronie producenta nie ma softu do niego. Znalazlem soft do 40TL838 ale nie wiem czy bedzie pasowal.Z gory dzieki za odpowiedzi
 

Stelmacher

New member
Witam
Jak w tytule mam taki telewizor i nagle przestal mi dzialac pilot.Kupilem drugi tez nie dzialal,wiec sprawdzilem piloty i okazalo sie ze oba dzialaja, wiec cos napewno z telewizorem. Mam pytanie czy ktos móglby dac namiary na najnowszy soft do tego modelu, bo na stronie producenta nie ma softu do niego. Znalazlem soft do 40TL838 ale nie wiem czy bedzie pasowal.Z gory dzieki za odpowiedzi

mam to samo
stalo sie tak po ostatniej aktualizacji softu poprzez lan
tez kupilem drugi pilot i dalej nic
mojemu zdarza sie ze jak zostawie go na noc wylaczonego z pradu to rano podziala z 3 4 godziny i znow nie lapie

daj cynk czy uporales sie juz z tym problemem i w jaki sposob
bo ja chcialem cofnac aktualizacje ale nie mam skad pobrac starej wersji wszystki linki padly
 

damiansan

New member
witam
ja zaktualizowałem soft i niestety dalej kicha, teraz to już mam totalną porażkę, ponieważ po aktualizacji należny ustawić telewizor od nowa a bez pilota w tym modelu nic nie da się zrobić. Teraz jestem bez telewizora. Może ktoś coś poradzi, może to nie soft tylko coś padło w telewizorze np dioda.
 

damiansan

New member
Czy na naszym forum nikt nie potrafi udzielić jakiejś rady związanej z tematem aktualizacji telewizora toshiba 40RL838? To już chyba jest na prawdę ciężki temat!!
 

damiansan

New member
Dzisiaj wymieniłem diodę odbiorczą w moim TV i dalej pilot nie działa może ktoś podpowie co jeszcze mogę sprawdzić. Dodam jeszcze ze po przylutowaniu sprawdziłem napięcia na diodzie i na jednej nóżce jest 7,49 V a na drugiej 4,34V trzecia nóżka to masa
 

Stelmacher

New member
i jak problem rozwiazany?
bo mam ten sam tv i po aktualizacji softu pilot zaczal slabiej dzialac dziala tylko czasami i to w wybranym kacie
czasami ale nie zawsze pomaga wylaczenie tv z sieci 230v na godzine dwie i znow dziala
chcialem przywrocic starsza wersje softu ale oczywiscie nikt go nie ma a nowego nie ma sie co spodziewac(czy sie myle?), gwarancja minela wiec trzeba kupic nowy ale napewno nie bedzie juz to toshiba pierwsza i ostatnia to byla

ale ciekawi mnie jak tam twoja sytuacja rozwiazana czzy dales sobie spokoj?
i

p.s tez kupilelm drugi nowy pilot i nadal nie dziala wiec problem tkwi na 1000% w tv
 
Do góry