40L6353DG - prosba o opinie - mega wazne

exodus1984

New member
Witam,
Toshiba chce mi wymienic 40vl748 na 40L6353DG. Nigdzie nie moge znalezc opini o tym modelu.

Jestem odciety od netu... Moze raz dziennie moge sie dostac wiec prosze Was.o pomoc w opiniowaniu.

To bardzo wazne - musze dac jakas odp toshibie.
Ogolnie chodzi czy to sie oplaca, czy nie chca mnie przekrecic.

Z gory dziekuje za pomoc
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Dostaniesz telewizor z gorszą płynnością (tam miałeś pradziwe 100hz), natomiast z dobrym smartem, teoretycznie lepszym skalowaniem, oraz głębszą czernią i równiejszym podświetleniem. Gorszy będzie też dźwięk, nie będziesz mieć także dvb-s.
Spróbuj dostać model 40L7335, bo ten już ma 100hz matrycę.
 

exodus1984

New member
Witam ponownie.

Udało sie po uzyskac model 40L7335. Jak widze to jakas "nowosc" - malo info w sieci. Czekam aktualnie az mi go dostarcza...

Czy moze wiecie jak w tych nowszych modelach wyglada obsluga napisow do filmow z usb? Zmienilo sie cos od czasu mojego poprzedniego tv gdzie napisy byly malutkie i nie obslugiwane byly polskie znaki?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Działają bez problemów z srt, napisy są trochę większe, ale nadal brak regulacji wielkości czcionki czy koloru.
Ogólnie kwestie oprogramowania pójdą do przodu, dostaniesz całkiem fajnego smarta, więcej kodeków do filmów.
 

exodus1984

New member
tak patrze w instrukcje i pytanie sie pojawilo - jak podajac po rgb / dvi->hdmi sygnal podac audio (chodzi o podanie z np. gniazda słuchawkowego laptopa). W 40vl748 mialem jack'a do podawania dzwieku dla rgb/hdmi i bylo ok. Tu nie widze takiego.

Pytanie kieruje tez do osob posiadajacych np. LT939 - jak widze tez nie ma dedykowanego miejsca na podlaczenia audi in dla rgb.

Byc moze do tego sluza rca obok wejscia component lub przez wejscie na scart?

Dziekuje z gory za info.

[pytam bo w instrukcji od vl748 jest jak podlaczyc komputer i jest to opis z podlaczeniem dzwieku. w przypadku instrukcji od L7 jest tylko jak podlaczyc obraz, brak info o dzwieku - to chyba byloby glupie jakby podlaczajac lapka po rgb lub stacjonarki po dvi nie mozna bylo podac dzwieku do tv)
 
Ostatnia edycja:

exodus1984

New member
inaczej .... bo moze zle sformułowałem pytanie. Gdzie podłączam dzwiek z laptopa do tv?

Wiem ze z boku jest gniazdo sluchawkowe, ale nie widze nigdzie sound input'u.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
No właśnie złączem słuchawkowym możesz podłączyć dźwięk.
Doprowadzić możesz też złączem optycznym, lub scartem, ale tego raczej w laptopie nie masz.
 

exodus1984

New member
aha - nigdy bym nie pomyslal ze zlacze sluchawkowe moze do tego sluzyc .. jednocześnie in i out.

szkoda ze nie pisza o tym w manualu.

ps
caly czas mi sie wydaje ze mowisz mi jak wyprowadzic dzwiek z TV a nie jak podac DO :)
 
Ostatnia edycja:

exodus1984

New member
niestety nie dziala. podalczylem hdmi (moj mac nie ma opcji podania sygnalu audio po hdmi) i dzwiek po analogu (jack). Jacka podpialem jak mowiles do gniazda sluchawek. Cisza. Probowalem jeszcze po chinach pod euro oraz componen... nic. CISZA. (w opcjach nie ma nic coby mozna zmienic aby dzwiek szedl ze zlacza sluchawkowego jako input dla dzwieku z laptopa z jego zlacza sluchawkowego)

szkoda ze wprowadziles mnie w blad. tak bym nie odbieral z gwarancji tego modelu jako zamiennika.
 
Ostatnia edycja:

bikuss

New member
omg ludzie... słuchawkowe jest wyjście!!!! nie wejscie.
jak dobrze widzę na fotkach masz z tyłu wejscie an 2 chincze (RCA).
po EURO może być problem z wejsciem, rożnie rożne przejsciówki z tym działają
http://cdn2.mos.techradar.futurecdn...0L6353/Toshiba 40L6353_rear inputs-580-90.JPG
tutaj masz foto i jeżeli tak samo jest u Ciebie to wejscie masz to po lewej (audio) dwa RCA


tylko musisz przełączyć TV w tryb odpowiedni, bo jak masz ustawione TV, PC czy HDMI to nic nie usłyszysz ;)
 
Ostatnia edycja:

exodus1984

New member
teraz juz wiem. Napisalem juz do toshiby ze jednek model nie dobry bo nie moge podac dzwieku po analogu przy uzyciu hdmi, dvi i vga.

pod rca podlaczalem - dziala ylko przy uzyciu trybu component
 

paeru

New member
Bez reklam
teraz juz wiem. Napisalem juz do toshiby ze jednek model nie dobry bo nie moge podac dzwieku po analogu przy uzyciu hdmi, dvi i vga.

pod rca podlaczalem - dziala ylko przy uzyciu trybu component


Ciężko Ci będzie coś takiego znaleźć. Z bardziej znanych producentów tylko Toshiba i Sharp w ogóle jeszcze korzystają ze złącza VGA i żaden z nich nie ma wejścia dźwiękowego.
 

exodus1984

New member
Panowie doradzcie - jakos mi ta toska nie pasuje. Jest nowa i bym ja sprzedal taniej niz w sklepach jest.

Co teraz sie oplaca kupic w granicach 3k 40-42 cale (max jakies 100 cm szerokosci). Zalezy mi na responsywnosci tv oraz dobrym odbiorze analogowej tv.
 

exodus1984

New member
Działają bez problemów z srt, napisy są trochę większe, ale nadal brak regulacji wielkości czcionki czy koloru.
Ogólnie kwestie oprogramowania pójdą do przodu, dostaniesz całkiem fajnego smarta, więcej kodeków do filmów.


Zadnych napisow mi nie czyta. Oczywiscie nazwa ta sama co pliku. Ani srt ani txt. Przycisk subtitle nic nie pokazuje.

edit.
plik avi - czyta srt
plik mp4 - nie czyta srt

wtf ?

Doradzisz cos?
 
Ostatnia edycja:

exodus1984

New member
Aż niemożliwe jest to. Napisy z txt powinny być czytane, ale bez polskich znaków, a z srt z polskimi. Skoro żadnych nie znajduje, to coś nie tak musi być zapisane.

plik movie.avi i napisy movie.srt = dziala
plik movie.avi i napisy movie.txt = nie dziala

mp4, mkv ani txt ani srt

Napewno masz tv z serii 7L33 ?

Przeciez to zlacze jest WYJSCIEM a nie wejsciem. Gdyby bylo wejsciem to jaki sens byloby pod to podpinac kino domowe ?

Nie podalczy sie audio analog do tego tv. Logiczne - malo kto z tego korzysta dzis.


btw - soft mam najnowszy, jakis chyba z 26 czerwca.
 
Do góry