40d5500 problem po aktualizacji.

paul777

New member
Witam,
Jakis czas temu napisalem tutaj z problemem ktory polegal na tym ze nie dzialal mi internet udostepniany przez laptopa.

W skrocie:
Kupilem tv, podlaczylem po kablu z laptopem i internet hulal az milo i sie zaaktualizowal smart tv i chyba firmware o ile to sa 2 rozne rzeczy.

Po aktualizacji poogladalem , potem wylaczylem tv i spac! Nastepny dzien, ta sama konfiguracja i nie dziala ;x.

Doszedlem do wniosku ze w takim razie to przez aktualizacje.

Jak mozna to naprawic? Internet w tv jest mi nie zbedny poniewaz mam tylko xboxa i internet wiec z tamtad moge tylko ogladac tvn player etc. dlatego zdecydowalem sie na model ze smart tv.

Nie, niemam mozliwosci podlaczenia po kablu bezposrednio do routera.
Tv podczas konfiguracji internetu automatycznej zawiesza sie , reczne wprowadzenia danych tez nic nie daja.

Zostaly moze wgrane jakies zabezpieczenia ktore trzeba usunac? :DD albo wylaczyc.

Prosze o pomoc.
Pozdrawiam
 

ShangX

Member
Witam,
Jakis czas temu napisalem tutaj z problemem ktory polegal na tym ze nie dzialal mi internet udostepniany przez laptopa.

W skrocie:
Kupilem tv, podlaczylem po kablu z laptopem i internet hulal az milo i sie zaaktualizowal smart tv i chyba firmware o ile to sa 2 rozne rzeczy.

Po aktualizacji poogladalem , potem wylaczylem tv i spac! Nastepny dzien, ta sama konfiguracja i nie dziala ;x.

Doszedlem do wniosku ze w takim razie to przez aktualizacje.

Jak mozna to naprawic? Internet w tv jest mi nie zbedny poniewaz mam tylko xboxa i internet wiec z tamtad moge tylko ogladac tvn player etc. dlatego zdecydowalem sie na model ze smart tv.

Nie, niemam mozliwosci podlaczenia po kablu bezposrednio do routera.
Tv podczas konfiguracji internetu automatycznej zawiesza sie , reczne wprowadzenia danych tez nic nie daja.

Zostaly moze wgrane jakies zabezpieczenia ktore trzeba usunac? :grin:D albo wylaczyc.

Prosze o pomoc.
Pozdrawiam

jak allshare działa to znaczy że masz połączenie z siecią, sprawdź ustawiania serwerów DNS w TV, a także czy coś w laptopie się nie poprzestawiało, np udostępnianie internetu przez kartę sieciową.
 

sius12

New member
Spróbuj wyłączyć anty wirusa może on coś plącze. U siebie miałem taki problem że serviio mi nie działało przez Avast lecz gdy go wyłączałem wszytko działało.
 

paul777

New member
jak allshare działa to znaczy że masz połączenie z siecią, sprawdź ustawiania serwerów DNS w TV, a także czy coś w laptopie się nie poprzestawiało, np udostępnianie internetu przez kartę sieciową.

No wlasnie przy konfiguracji przy bramce sieciowej crashuje chyba a udostepnianie na pewno dziala. Nie chce mi natomiast zidentyfikowac sieci.


Spróbuj wyłączyć anty wirusa może on coś plącze. U siebie miałem taki problem że serviio mi nie działało przez Avast lecz gdy go wyłączałem wszytko działało.

Avasta wylaczam na 10min ochrone a firewall w routerze i laptopie off
 

paul777

New member
Przyczyna nie mam zielonego pojecia, najprawodpodobniej aktualizacja cos wymusila ze nie moglem udostepniac wifi tylko mialem postawic most
 
Do góry