3xTV UE40ES5500, UE40EG5300, 42LS5600

rifek

New member
Witam,
Zamierzam zakupić nowy telewizor. Odwiedziłem dziś neonet i namierzyłem 3 sztuki które mogły by mnie interesować ale potrzebował bym się z kimś skonsultować.

A więc:
Samsung 40 UE40ES5500 2349zł
Samsung 40 UE40EG5300 1990 zł
LG 42 42LS5600 2099zł


1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4x3
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5 metra
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-nie raz 5
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? zazwyczaj na wprost ale z boku również jeśli jest więcej osób.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wiszący.
6.Jak słońce świeci w pokoju ?wpada z lewej strony jeśli patrzymy na tv ale używam rolety.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung le40d550 (zamierzam oddać go tacie)
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Hdmi mile widziane opcje internetowe. czytanie mkv avi napisów srt.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Naziemna cyfrowa plus C+ poprzez euro i laptop przez HDMI. Dysk zewnętrzny (usb).
10.Jakie urządzenia ? Laptop ew zwykły komputer, dysk zewnętrzny
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? pn - pt okolo 5-6 godzin dziennie w weekendy dluzej.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Mat
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Mecze , filmy w mkv 720, 1080 oraz dokumenty poprzez euro (c+)
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Miło by było gdyż poprzedni nie posiadał takiej funkcji
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Gry raczej nie.
16.Preferencje co do marki ? Na poprzedniego samsunga złego słowa nie powieim.
17.Preferencje co do wielkości ? 40 cali jest ok czyli 42 cale nie pogardzę.
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? W obecnym nic.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? w lato to w dzień zimą to jest wieczór.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? jestem gotów zapłacić 2400
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie chcę 3D :evil:

Z góry dziękuje za każdą opinie i rade.
 
Do góry