3000 zł na dobry TV

sibkods

New member
Witam.

Planuje zakup telewizora. Co mnie interesuje:
- +/- 40 cali
- Full HD

Warunki:
- 3 m. od TV
- pokój nasłoneczniony, mam rolety antywłamaniowe więc i ciemnośc na życzenie.
- za pół roku planuje zakup dekodera N

Przeznaczenie:
- głównie filmy i programy w tv
- gry (xbox360)

Mogę przeznaczyć na to 3000 zł. Z góry dziękuje za pomoc.
 

prosper5250

New member
full hd w 40 calach dobry za trójkę!? impossible! w ogóle full hd 40'' za 3000 to niemożliwe a co dopiero dobry... za te pieniądze to najwyżej możesz sobie kupić LC32X20E... (z dobrych)... właśnie jest za 2999 aktualnie (w Avansie i Media-żeby nie było że jestem stronniczy i nie dopuszczam konkurencji do głosu)
 
Ostatnia edycja:

radzix

Member
Troszkę będziesz musiał dorzucić.

Zobacz Toshiba X3000, Sony D3500,V3000. (Sony lubi mieć dobry sygnał). Może Panasonic 37 LZD80 ale każdy tv przekracza nieco twój budżet.
 
Ostatnia edycja:

sibkods

New member
4000zł

Sony odpada - złe doswiadczenia z tą firmą.
Skoro tak, to zwiększam budżet do 4000 zł :krol:
W tej cenie chyba znajdę juz coś dobrego ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Trochę zmienia to postać rzeczy:
Toshiba 42 X 3000
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17976

JVC 42 R 90
www.JVC.com.pl - nowość

Sharp 42 X 20
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=26408

A ujęcia reklamowe wykonane w nowej technologii - to pełne zadowolenie.
Obrys i zakończenie bez zamazania. I czystość bez dropów i skośnych zakłóceń.
p1070105te7.jpg


Toshiba 40 XF 355
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17550

DSC_0201.JPG


Philips 42 7762
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=26776
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przeczytaj test.
Ma lepszą obróbkę w SD niż Samsung.
Samsung gra rewwelacyjnie ale w HD.
 

prosper5250

New member
dodam że samsung gra rewelacyjnie w hd ale tylko wtedy gdy podłączony jest komponentem... konfrontacja: TX-32LE8PA i LE32R81B podpięte HDMI do n, eurosport hd... wynik: panas wygrywa 10 do 1...
 

wizard24

New member
Drogi Kolego, jeśli masz 3m do TV to wszystko powyżej 40 cali będzie po prostu za duże i wcale nie poprawi komfortu oglądania (oczywiście to moje subiektywne zdanie;) ) Sam jeszcze 3 tyg temu stałem przed podpbnym dylematem co Ty. Mój wybór padł na Sharp 37x20e. I choć sceptycznie podchodziłem do tego zakupu - każdy zachwalał co innego - to teraz nie żałuję. Jestem w pełni zadowolony z jakości odbioru (cyfrowy polsat), DIVIX lepszy niż się spodziewałem, HD - nie jestem maniakiem, ale wydaje mi się, że obraz doskonały. A i cena... mnie udało się go kupic na allegro za 3199zł.
Pozdrawiam i udanych wyborów!
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
prosper5250 napisał:
dodam że samsung gra rewelacyjnie w hd ale tylko wtedy gdy podłączony jest komponentem... konfrontacja: TX-32LE8PA i LE32R81B podpięte HDMI do n, eurosport hd... wynik: panas wygrywa 10 do 1...
. Co to za bajki o tym że samsung gra zle na hdmi? Wszystkie tak podpinałem a nawet porównywałem z tivikami innych firm i jedyne słabe strony w samsungach jakie widzę to odbiór sd. Jeśli masz złe doświadczenia z jednym egzemplarzem to nie pisz ogólnie o firmie. Jeśli mi powiesz że panas le8p choć zbliża się jakością obrazu (czerń,kontrast,kolory,szczegóły) do r81 to uznam to za żart.
 
Ostatnia edycja:

TVlcdbloger

New member
Ceny na zachodzie poszły w dół o jakieś 20 -30 % w ostatnim tygodniu i właściwie na wszystkie modele. Tak z miesiąc i do nas to dojdzie a wtedy 3000 tysiące powinno wystarczyć na coś 40+ calowego a tysiączek można przeznaczyć na dodatki do niego :)
 

prosper5250

New member
to żartuj sobie-ja mówię na poważnie: R81 w porównaniu do LE8P na sygnale z n poprzez HDMI ma się jak pięść do twarzy... rozmawaiałem z zaprzyjaźnionym serwisantem samsunga-potwierdził, że samsung wkłada w swoje odbiorniki układ scalony który znakomicie sobie radzi z przesyłem danych poprzez component a HDMI wręcz przeciwnie... na sklepie mam 20 różnych 32'' i codziennie "bawię" się nimi robiąc różne testy... mam więc pewność nie tylko obrazową ale także serwisową (czyli potwierdzoną przez gościa, który te telewizory widzi od środka dysponując elektronicznymi miernikami)... tyle mam do powiedzenia... a najlepsze jest to że samsung wręczając mi twardy dysk z sygnałem hd do wykorzystywania przy ekspozycji swoich telewizorów. zdecydowanie polecił mi podłączenie ich przez component wręczając jednocześnie 5 przewodów... ale Ty wiesz lepiej... to sobie wiedz! moi klienci w sklepie podczas prób nie mają wątpliwości tak jak ja... pozdro!
 
Ostatnia edycja:

sibkods

New member
Popatrzyłem na specyfikacje Toshiby, i zauważyłem, ze współczynnik konrastu jest 1000:1 albo 3200:1 , gdzie Sasmungi i inne TV mają 10000 i więcej.
Czy im wiekszy kontrast tym obraz ładniejszy?
 
Ostatnia edycja:
Do góry