2023 EA WRC - recenzja gry rajdowej wielce wyczekiwanej i jakże wyśmienitej. Czy warto?

Recenzja wyśmienitej gry rajdowej 2023 EA WRC. Czy warto? Xbox PS5 i PC, świetne wrażenia.

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Powiedzmy, że jestem w trakcie - wersja na XB.
Gra wygląda fatalnie, do tego ma dropy/przycinki, co jest niedopuszczalne w grach gdzie się walczy o każdą sekundę.
Jeżeli chodzi o grafikę, to wielkie rozczarowanie.
Jak odpalam po przerwie taką Forze5, to pierwsze wrażenie - WOW, jak to wygląda. Tutaj pierwsze wrażenie - WTF? Mamy 2023r.
Cały czas mam nadzieję, że nie odpaliłem wersji na XSX, a na poprzednią generację (może faktycznie tak jest) ; )

Owszem, trasy są świetne i mimo wszystko potrafią od czasu do czasu cieszyć oko, ale to dalej nie jest obecny standard.

Co do modelu jazdy, co chyba jest kluczowe - uważam, że jest bdb (na szczęście) i tutaj się broni tytuł.
No i najważniejsze, na czym Jam Nius testowałeś?
Ja ogrywam na Fanatecu DD i FF jest rewelacyjny, czuć każdy kamyczek, kostkę brukową, krawężnik, zróżnicowane nawierzchnie, przeciążenia.
Siła jest na tyle duża, że potrafi poprzetrącać palce - trzeba uważać. Model jest satysfakcjonujący i wymagający.

Sprawdzę to na PC w 4K dla porównania, bo ponoć jest lepiej.

Jak ktoś już gra w WRC 2023, to niech teraz porówna jak wygląda stary RBR na modach:

Mam taki sam sprzęt Fanateca jak gość, więc można powiedzieć, że wywijam podobnie ; )
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
No niestety tytuł nie wygląda na 2023. Jak patrzyłem jak to wygląda to niestety według mnie 4K na PC nie poprawia sytuacji. Ja czekam na dodanie obsługi VR :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie powiem, ciekawy jestem jak by to wyglądało na VR + kierownica ; )

Wracając do silnika gry, to skąd info, że to jest UE5?
Z tego co wiem, to jest UE4. Gdyby to był UE5, to byłaby to największa antyreklama jaką pamietam, bo o ile są gusta i guściki, to tutaj wyjątkowo coś nie pykło. Pierwszy lepszy przykład - wjazd w wodę, zamiast pięknej animacji, pojawia się jakiś dziwaczny wodopodobny twór na szybie ; )

W ogóle, gdzie jakieś drony, latające ptaki, już nie wspomnę o wylatującej zwierzynie. Przecież to już było lata temu. No i coś, na co czekam całe życie i chyba się nie doczekam - kibice którzy reagują na przejazd. Taki problem zrobić jakieś animacje? Brakuje artystów z Rockstar, ewidentnie widać gdzie pracują artyści z wyobraźnią, a gdzie wyrobnicy.
 
Ostatnia edycja:

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Według wydawcy obsługa VR będzie na 100%, tak jak w przypadku Dirt 2.0 trzeba było czekać. Jeśli nie masz choroby VR albo masz ochotę przemęczyć się żeby móc potem śmigać VR to zdecydowanie najlepsza forma obcowania z rajdami.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Nie powiem, ciekawy jestem jak by to wyglądało na VR + kierownica ; )

Wracając do silnika gry, to skąd info, że to jest UE5?
Z tego co wiem, to jest UE4. Gdyby to był UE5, to byłaby to największa antyreklama jaką pamietam, bo o ile są gusta i guściki, to tutaj wyjątkowo coś nie pykło. Pierwszy lepszy przykład - wjazd w wodę, zamiast pięknej animacji, pojawia się jakiś dziwaczny wodopodobny twór na szybie ; )

W ogóle, gdzie jakieś drony, latające ptaki, już nie wspomnę o wylatującej zwierzynie. Przecież to już było lata temu. No i coś, na co czekam całe życie i chyba się nie doczekam - kibice którzy reagują na przejazd. Taki problem zrobić jakieś animacje? Brakuje artystów z Rockstar, ewidentnie widać gdzie pracują artyści z wyobraźnią, a gdzie wyrobnicy.
Chyba oblukam z ciekawości na co tam tak narzekasz :grin:
Co do UE5 (ponoć tutaj jest 4 z kawałkiem ;)) to widziałem ostatnio kilka gier na tym silniku i niektóre,nawet te z nie do końca ostrymi teksturami,wyglądały bardziej realistycznie,niż wiele innych ze sztuczną żyletą...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To oblukaj, a potem włącz taką Forze5.
Zresztą tu nawet nie trzeba szukać daleko, sprawdź paroletnie Dirt Rally 2.0
Masz na XBX QuickResume, wystarczy niemal w locie przełączyć tytuły.
No i nie o ostrość tylko chodzi, bo i tej tu nie ma, ale o krzaki, drzewa, wnętrze auta, a zresztą tam wszystko wygląda co najwyżej jak na PS4.
Są jakieś przebłyski, jak chociażby ciągnący się kurz.

Żeby nie było, gra jest świetna i będę ogrywał namiętnie, bo trasy i ogólny feeling wciąga (model jazdy) i bywa mimo wszystko, że jakieś widoczki są, no ale chciałoby się coś next genowego na miarę 2023r, szczególnie, że wszyscy śpiewali o UE5, a ja widząc te dema technologiczne (czyli kity dla naiwnych), miałem (za) duże oczekiwania.

Ogrywam też na PC w 4k na max detalach wszystkie inne tytuły jeżdżone i też mam już swoje wymagania.

Co do ostrości, to ja jej nie muszę mieć, a wręcz w bezpłciowych grach ta sztuczność mnie odrzuca. Wole naturalność i plastyczność, gdzie wszystko żyje, rusza się i kiwa ; ) i tutaj wkracza właśnie Rockstar, chociażby nawet w FHD. Fizyka otoczenia i te wszystkie drobnostki które tworzą klimat.
Zresztą w Spintires/Snowrunner jest podobnie, ba... wystarczy zatrąbić i ptaszyska spieprzają z gałęzi. Niby nic, a cieszy ; )
 

Jam Nius

piszę
Na szczęście w rajdach za szybko się jedzie i jest zbyt wąsko żeby mieć czas oglądać widoki a kokpity są odwzorowane wzorowo :)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
U mnie na XSX,pomimo widocznego tam kurzu/brudu,kokpit sprawiał jednak wrażenie nieco uproszczonego ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na szczęście w rajdach za szybko się jedzie i jest zbyt wąsko żeby mieć czas oglądać widoki a kokpity są odwzorowane wzorowo :)

Powiedziałbym i tak i nie ; )
Z jednej strony, to co najważniejsze, czyli model jazdy zawsze w tego typu grach jest absolutnie kluczowy i tutaj się spisali. Może nie jest to sim, ale bardzo dobry simcade na pewno. Z drugiej natomiast, dlaczego nie połączyć to co już jest z dobre, z tym co może być piękne i cieszyć oko?
Chyba już czas na fotorealistyczne oddanie otoczenia, ile lat jeszcze będziemy czekać?

No i pytanie, czy teraz WRC EA będzie updejtowany przez lata, czy będą co roku wypuszczać nową odsłonę. To jest tak jak z Fifą, w końcu po latach ktoś wpadł na to, żeby zmienić jakość murawy. Dopiero od 22 wygląda tak jak powinna i ma jakość. Liczę, że i WRC w końcu zostanie dopieszczone.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Na pewno dla naszych oczu lepiej by było jakby za rok wyszła nowa odsłona z poprawioną grafiką ale czy będą w stanie coś z tego zrobić na takiej bazie?
 
Do góry